HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Rock progresywny 2006/12/16 16:03 #137156

guruguru napisał: Dzisiaj posłucham sobie późnym wieczorem Catapilii


Która płytka ?

Ja z kolei dzisiaj słuchałem My Solid Ground, Mythos ( pierwsza płyta ) i Virus - Revelation. Doskonały kraut !

Co do kraut-rocka to oprócz ww. doskonałe są wszystkie płyty Out of Focus, jedyny album Nosferatu i 2066 & Then. Wszystkich ich mógłbym słuchać codziennie :)

Te płytki mam niestety na CD-R, ale z czasem kupię je na Second Battle i Spallaxie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Physics deniers posing as audiophiles are not employable in technical positions in government or industry. They are just idiots with as much technical credibility as a spiritualist asked to design a rocket engine.
Alan A. Shaw

Rock progresywny 2006/12/16 16:10 #137157

rafal_radom napisał:

aniwx napisał: teraz to juz wiem ,skad ta milosc do Gees .....
Ty wolisz" I can dance" a ja "Suppers Ready" wszystko wiem.koniecznie musisz odwiedzic Chorzow.


riposta jak i przenikliwość - mierna;
no daj coś jeszcze z cyklu:
"a co sądzicie o...", zaraz wspomnisz, że masz całą dyskografię i jakiś analog na handel


mlody czlowieku ,jesli masz ochote na klotnie to zmien forum ,piszesz o plytach ,ze sa plytkie nie sluchajac ich ,skoncz wasc p........!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zycze wspanialego muzycznego dnia.

Rock progresywny 2006/12/16 16:11 #137158

Milos napisał:

guruguru napisał: Dzisiaj posłucham sobie późnym wieczorem Catapilii


Która płytka ?

Ja z kolei dzisiaj słuchałem My Solid Ground, Mythos ( pierwsza płyta ) i Virus - Revelation. Doskonały kraut !

Co do kraut-rocka to oprócz ww. doskonałe są wszystkie płyty Out of Focus, jedyny album Nosferatu i 2066 & Then. Wszystkich ich mógłbym słuchać codziennie :)

Te płytki mam niestety na CD-R, ale z czasem kupię je na Second Battle i Spallaxie :)


Second Battle - kapitalne reedycje (zarówno od strony edytorskiej - często multipanelowe digipacki jak i repertuarowej).
Poza wspomnianymi My Solid, Virus, 2006 polecam Ikarus,
Krokodil, Buffalo, Gila, Toad...
Z resztą cały katalog wart grzechu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rock progresywny 2006/12/16 16:12 #137159

Panowie proszę... o spokoj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kiedy przejdziesz jedną górę, zaraz pojawia się następna - trudno znaleźć płaskie błonia.

Rock progresywny 2006/12/16 16:13 #137160

rafal_radom\n

chyba wystarczy...mało to interesujące dla pozostałych;

jak slusznie zauwazyles !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zycze wspanialego muzycznego dnia.

Rock progresywny 2006/12/16 16:14 #137161

guruguru napisał: Panowie proszę... o spokoj.





guru o kim mowa ? :?:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zycze wspanialego muzycznego dnia.

Rock progresywny 2006/12/16 16:17 #137162

Mam dwiepłytki Catapilii- "Catapilla" i "Changes"
- jednas i druga godne polecenia. Wysłucham pierwszej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kiedy przejdziesz jedną górę, zaraz pojawia się następna - trudno znaleźć płaskie błonia.

Rock progresywny 2006/12/16 23:11 #137263

wypapalilismy fajke pokoju z rafalem ! :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zycze wspanialego muzycznego dnia.

Rock progresywny 2006/12/16 23:35 #137271

rafal_radom napisał: Second Battle - kapitalne reedycje (zarówno od strony edytorskiej - często multipanelowe digipacki jak i repertuarowej).
Poza wspomnianymi My Solid, Virus, 2006 polecam Ikarus,
Krokodil, Buffalo, Gila, Toad...
Z resztą cały katalog wart grzechu...


Zgadzam się zupełnie - 2nd Battle jest najlepszy.

Mam kilka płyt Toad, ale głównie na Akarmie i na winylach. Świetna szwajcarska kapela.

BTW poprzednio znów się źle wyraziłem - 2066 mam na 2nd Battle (jedna z moich ulubionych płyt), Nosferatu i wszystkie płyty Out Of Focus też na oryginałach.

Na CD-R mam My Solid Ground, Mythos i dwa Virusy ( Revelation i Thoughts).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Physics deniers posing as audiophiles are not employable in technical positions in government or industry. They are just idiots with as much technical credibility as a spiritualist asked to design a rocket engine.
Alan A. Shaw

Rock progresywny 2006/12/16 23:38 #137273

guruguru napisał: >aniwx
Muzyka P. Hammila - takiego nastroju jak w jego muzyce długo by szukać. Ten minimalizm w utworach. I głos.Odległy,głęboki, jakby nie stąd.


Którą płytę Hamilla najbardziej lubisz, a właściwie lubicie ? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Physics deniers posing as audiophiles are not employable in technical positions in government or industry. They are just idiots with as much technical credibility as a spiritualist asked to design a rocket engine.
Alan A. Shaw

Rock progresywny 2006/12/16 23:54 #137281

Słowo o wydawnictwach Second Battle.
Ikarus - kapitalny rozbudowany progressiv made in Germany
Krokodil - Szwajcarzy w krainie bluesa-rocka (1 album) a dalej ucieczka w kierunku rocka progresywnego (historia przypomina trochę Jethro Tull)
Buffalo - australijski heavy-blues-rock najwyższej próby (dwie płyty na 1CD) Gila - psychodelia, progresja (że się powtórzę), jeśli lubimy Amon Dull II to należy sięgnąć.
...a na półce jeszcze m.in. Haze, Tomorrow's Gift, Wind, Andromeda (niemiecka), Hairy Chapter, Light of Darkness, Kin Ping Meh i...
Second Battle (jak Milos wspomniał) to jeden wśród "liderów-reedytorów" starych, zapomnianych rockowych pereł.
Ale jak wspomniałem, jeden z...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rock progresywny 2006/12/17 00:17 #137288

URIAH HEEP

STYX

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tola z przedszkola

Rock progresywny 2006/12/17 00:45 #137290

audiotola napisał: URIAH HEEP

STYX


:?:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Physics deniers posing as audiophiles are not employable in technical positions in government or industry. They are just idiots with as much technical credibility as a spiritualist asked to design a rocket engine.
Alan A. Shaw

Rock progresywny 2006/12/17 00:49 #137291

rafal_radom napisał: Słowo o wydawnictwach Second Battle.
Ikarus - kapitalny rozbudowany progressiv made in Germany
Krokodil - Szwajcarzy w krainie bluesa-rocka (1 album) a dalej ucieczka w kierunku rocka progresywnego (historia przypomina trochę Jethro Tull)
Buffalo - australijski heavy-blues-rock najwyższej próby (dwie płyty na 1CD) Gila - psychodelia, progresja (że się powtórzę), jeśli lubimy Amon Dull II to należy sięgnąć.
...a na półce jeszcze m.in. Haze, Tomorrow's Gift, Wind, Andromeda (niemiecka), Hairy Chapter, Light of Darkness, Kin Ping Meh i...
Second Battle (jak Milos wspomniał) to jeden wśród "liderów-reedytorów" starych, zapomnianych rockowych pereł.
Ale jak wspomniałem, jeden z...


Z tych płyt mam Light of Darkness, Wind i Andromedę.

Mam jeszcze min. Night Sun i Second Life.

Ciekawa jest też składanka Heavy Christmas ( na czasie :) , którą mają w ofercie. Wśród wykonawców : LIBIDO, MARCEL, JOY UNLIMITED, VIRUS, DIES IRAE, ARDO DOMBEC i FLUTE & VOICE.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Physics deniers posing as audiophiles are not employable in technical positions in government or industry. They are just idiots with as much technical credibility as a spiritualist asked to design a rocket engine.
Alan A. Shaw

Rock progresywny 2006/12/17 09:30 #137333

Milos napisał:

audiotola napisał: URIAH HEEP

STYX


:?:


Płyty STYX wydane przed 1976 r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tola z przedszkola
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator