HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/26 14:27 #23260

do swojego popszedniego posta dodam, ze poza dziwna ocena tego jak HK gra, brakuje na pewno wzmianki o tym, ze to nie jest wzmak do sluchania muzyki powaznej. bach, mozart, beethoven i inni wielcy na HK brzmia plasko, kiepsko, nie chce sie tego sluchac. ten wzmak blyszczy przy muzyce nowszej, dynamicznej, rock, pop, elektronika itd. wtedy dynamika, konkretny bas sie przydaja i to slychac. roznica w tym, jak on gra ta i ta muzyke jest znaczna, i troche szkoda, ze nie ma o tym slowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/26 22:27 #23384

Pitdog,mam prośbę,dopisz do słownika dźwięku definicje "płaski"
Była o tym wzmianka,ale coś budujacego mile widziane by było.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/29 22:01 #23870

A ja ciągle i z uporem godnym czasami wiekszej sprawy staram sie zrozumiec jakie czynniki wpłynely na taka a nie inną ocene.
Nie sa Nam znane kulisy testów ani w jaki sposob odbywa sie testowanie tzn jaka jest procedura. Mnie najbardziej nie dawalo spokoju w jaki dokonywano porownan o mozliwosciach ( lub niemozliwościach )wzmacniaczy do reprodukcji jakiegos materialu muzycznego lub innych indywidualnych cech.
Sluch ludzki nawet najlepiej " szkolony " podlega jednak pewnym prawidlom . Nie potrafie udowodnic że ktos klamie gdy mowi ze slyszy pasmo 5 Hz do 50 kHz ,ale mam prawo mu nie uwierzyc bo naukowo stwierdzono ze pasmo sluszane przaz człowieka zawiera sie w przedziale 16 Hz do 16 kHz, przy czym ta gorna granica jest tez mocno osobniczą cechą i nie bede polemizowal jeżeli ktos powie że slyszy np 18 kHz.
Czulosc sluchu nie jest tez rowna dla rożnych czestotliwości . Jest to zaleznośc mocno nieliniowa , przy czym ta nieliniowośc jest tym wieksza im nizszych poziomow sluchamy.
Do czego zmierzam. Padly stwierdzenia ze wzm X przy ustawieniu na godz np 9-tą to moze to a to, a wzm Y to potrafi dopiero o godz jedna wyzej. Nie jest to doslowne ale chyba taki byl sens tych porownań.
Znam z autopsji kilka wzmacniaczy Rotela ( mialem trzy integry , i dwa zestawy dzielone control -power). Faktem jest że ich cechą była spontaniczna reakcja na dodawanie poziomu potencjometrem ale nigdy w zyciu nie nazwałbym tego zywiolowościa ( czy w inny sposob kojarzony z dynamika ). Zupelnie inaczej reaguje na dodawanie poziomu Harman. Tan początkowy zakres jest duzo bardziej "rozciągniety" tzn ze porownywalny poziom glośności otrzymujemy przy większej wartości wychylenia potencjometru. Rotele z ktorymi mialem do czynienia mialy jednak istotny zwiazany z tym mankament , trudno bylo ustawic wlasciwy poziom dla malych glosności a niezrownoważenie miedzykanalowe bylo znaczne. Ten problem po mistrzowsku rozwiazal Harman i takie zjawisko w praktyce nie wystepuje.
A teraz kilka danych bo bez nich cale to klupanie w klawiature na niewiele sie zda. Poświęciłem troche czasu i zamiast udac się na spacerek podlączylem wzmacniacz harmana i pomierzyłem " co nieco" :). Dla przypomnienia tylko dodam ze padło stwierdzenie ze pow wskazania 10h wzmacniacz wykazywal niedostatki mocy :((.
Jezeli przyjąc że max poziom wyjscia CD wynosi 2 V a wartośc średnia jest znacznie nizsza to z malym błędem można przyjąc ze srednia tego napiecia wynosi 0,2 V a w głosniejszych fragmentach dochodzi do 0,5 V.
Na wejście podalem sygnal sinusa 400 Hz. Ustawilem napiecia na poczatkowo 0,2 V i potencjometr tak aby wskazywal godz. 10. Napiecie na wyjściu wzmaniacza wynosilo kanal lewy 0,85V kanal prawy 0,84V. Dla napiecia wejciowego 0,5 V odpowiednio 2,11 i 2,08. Dla poziomu pomiarowego 2v 8,44 i 8,33.
Wzmacniacz osiąga wzmacnianie napieciowe równe jeden dla galki sily glosu w pozycji bliskiej godz 9.
Co z tego wynika ze dla płyty z normalnie zapisanym poziomem realna moc jaka wystepowala na kolumnach w czasie testu wynosila od 0,09W do 0,55W. Przy takich poziomach stwierdzono braki w rezerwie prądowej wzmacniacza ???.
Dla poziomu max jaki moze zostac zapisany na płycie i jaki wystepuje sporadycznie najwyższa moc jaka mogła byc wydzielona przez wzmacniacz w takim ustawieniu wynosi około 10W, ale to tylko teoria.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/30 09:31 #23972

Tak,ale poparta faktami rodem z nauki.Guziec szkoda ,że nie jesteś redaktorem!Może dopisałbyś byś coś do działu opinie na temat harmana?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/05/20 18:48 #32759

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/05/21 10:34 #32809

Dzięki ZYZIO,myślę że to sporo wyjaśnia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator