HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/18 09:48 #20399

Serdecznie witam i o zdanie Wasze pytam?Jak to jest ,że ten sam wzmacniacz ma różne oceny w jednym periodyku.W nr 07-08 2002
h/k-670 wypadł b. dobrze,biorąc pod uwagę całą stawkę cenową.A w ostatnim teście poległ.Powiedzmy ,że konkurencja podniosła poprzeczkę,ale np.dynamika i wydajność prądowa nie mogły wyparować ,a w porównaniu z wcześniejszym testem z HFiM i AUDIO są to biegunowo odległe opinie !
No i jeszcze jak we wcześniejszym poście napisał dzarro,porównanie atolla 100 z 80 na podstawie opinii innego recenzetna!
Dlaczego testy są tak rozbieżne w ocenach ?Może p.Tomasz nie wygrzał harmana albo ,sam nie wiem już co o tym myśleć :-(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/18 10:03 #20401

Wygrzałem, wygrzałem. A co masz myśleć, to też nie wiem;-) Najlepiej posłuchać samemu. Proste.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/18 10:04 #20402

posłuchać i ocenić kto jest bliższy prawdzie. to jedyne rozsądne rozw3iązanie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/18 11:19 #20433

No właśnie cały czas słucham,nawet na godź.12 i braku dynamiki nie zauważyłem.Piszę o hk-670,ale to jest ta sama maszyna,i jak Możdżer udeża w klawisze,albo Maximus rusza do walki,to sprężyny w sofie drżą.Może fakt wyjaśnia ,że gram na kolumnach roku sound vision 2003,infinity alpha 20 ,87dB ,6ohm.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/18 11:30 #20437

A co z dynamiką i prądem:
T.Karasiński vs Roch Młodecki
KoRnik, ja za h/k-670 dałem sporo poniże 2000 pln,czy dynamika wtedy podskoczy do ***** gwiazdek?
I czy p.Młodecki redaguje jeszcze w HFiM?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/18 12:02 #20447

Poza tym, autor testu napisał na wstępie, że zmiany pomiędzy HK670 a 675 są czysto kosmetyczne i dotyczą w szczególności obudowy. Czyżby jednak zastosowali gorsze podzespoły do elektroniki? Pamiętajmy że HK675 dostał prestiżową nagrodę roku w kat. wzmacniacze, więc chyba nie tylko kosmetyka uległa zmianie. Może gdyby odsłuch przeprowadzono z resztą toru, identyczną jak przy testach HK670 to byłoby to bardziej miarodajne. W innym zestawieniu prawie nigdy nie będzie tak samo ale to akurat wiemy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż Alzheimera i zapomnieć wypić...

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/18 12:03 #20448

Przepraszam za czeski błąd, oczywiście nagroda przypadła w udziale HK670

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż Alzheimera i zapomnieć wypić...

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/20 13:07 #21210

Moze poprostu trzeba zobaczyc kto testował oba urządzenia, oraz z czym je testował. NIe sądze zeby ktos do wzmacniacza którego cena jest ponizej 2000 zł (nie sklepowa) dokupował odtwarzacz 2 krotnie droższy. Dlatego moim zdaniem powinno sie testowac wzmacniacz jako system, np. HK670 razem z HD750.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

VVolfman

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/20 13:18 #21215

Ja tam uważam, że mozna testować urządzenie, a urządzenia z reszty toru nawet powinny być o klase lepsze, żeby wyeleminować ryzyko, że to urządzenie towarzyszące popsuje coś i test wypadnie gorzej niż powinien.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/20 20:27 #21350

Zgadzam się z Wami,testy systemowe i z innymi markami w miarę dobrane cenowo.Wszystko ok ,ale nie pasują do siebie opinie recenzentów z tego samego pisma!!!nie mówiąc już o innych periodykach fachowych.Zajżeć wystarcz do nr.AUDIO 04/2002 gdzie h/k-670 jest chwalony właśnie za dynamikę i prąd,a nawet jest wzmianka,iż może pracować z trudnymi do wysterowania kolumnami,a tu totalne bum!.KoRnik napisał,że słaba dynamika i prąd!Rozumiem różnice brzmienia na różnych zestawach,to oczywiste,ale gdzie prąd! może w elektrowni koksu brakło? :-)))No i nagroda EISA 2003,chłopcy chyba piece pomylili :-)))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/22 13:26 #21910

Jeżeli ocena elementu toru zależ od toważystwa,to trochę lipa.Bo jak podłączymy EPOKĘ v3 do kody i dvd ,to wyobraźcie sobie ocenę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/22 19:41 #21992

Także, recenzjami kierować się należy tylko do tego stopnia, by nie kupić totalnego badziewia.Natomiast, który sprzęt lepszy, to musimy sami posłuchać, ewentualnie porozmawiać z recenzentem(w przypadku, kiedy nie mamy możliwości odsłuchu) i zapytać o cechy brzeminia i uzasadnienie swojej opinii(poszerzyć temat) i jeszcze można zapytać tych, co słuchali lub co mają podobny gust do naszego, jak oceniają dany produkt.
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/23 20:31 #22395

Zgadza się Piorek,ale taka krytyka bądź błędna ocena czasami skreśla urządzenie z listy odsłuchowej początkującego audiofila.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/23 21:00 #22403

A ja sie bardzo ciesze, ze dostal w koncu wlasciwa ocene.
Mialem go w domu i porownywalem z NADem C350.
I szczerze mowiac to troche;) sie zdziwilem, ze jest tak powszechnie chwalony, a tu sie okazalo, ze gra bardzo tak sobie. I wyglada jak z odpustu. Zaznaczam, ze dla mnie!
Zreszta recenzenci tez ludzie i swoje upodobania maja!
Tym bardziej jak w domu stoi C372;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/23 21:38 #22412

Fakt faktem ,że troche to dziwne. Mogą sie różnić upodobania, gusta czy Bóg wie co ale ten wzmacniacz różni sie od swego poprzednika kolorem i nic po za tym.WŁaśnie , a recenzja całkiem inna! Tym bardziej że stary model został wychwalany pod niebiosa i do tego wyrózniony. Panowie gdzie konsekwencja i zdrowy rozsądek? Kornik, coś mi tu nie gra. Jak nie wiesz co to poczytaj stary nr Hifi z testem poprzednika. Rozumiem że jest gorszy od Twojego Nada 372 albo że dżwiek nie w Twoim guście. Ale problem w tym że nie o sam charakter dżwieku sie rozchodzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator