HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/24 19:39 #22776

Zobacz wyżej, nie twerdze ze tak nie jest , ale mam tez zbyt mało argumentow aby stwierdzic ze tak jest.
Może pora aby wprowadzić procedure pomiarowa jako uzupelnienie prezentacji . Wtedy mozna obiektywnie zestawic parametry podawane przez producenta z faktycznie osiąganymi przez urządzenia a na dodatek zrobić to dla rożnych obciążreń i generowaniem zniekształceń. To powinno obiektywnie rozstrzygać czy wzmacniacz posiada rezerwy mocowe. Taki sposob prezentacji to jedynie subiektywne odczucia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/24 19:47 #22785

Skoro niuczym sie nie rózni to jak ulepszona? Lepsza farba na obudowie czy instrukcja obsługi? COŚ ściemniasz Roman.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/24 19:47 #22786

"nawet nam samym czasami się wydaje, że nasz własny system jakiegoś dnia brzmi jakby inaczej, czy nie?" - he, he to już temat na osobny wątek !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/24 19:48 #22787

www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 4358&all=1
- o taki jak ten :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/24 20:21 #22810

qman,ja sie nie obrazam. powaznie.
Ale szczerze mowiac wiedzialem, podejrzewalem, ze zaraz ktos mi wytknie moje "male doswiadczenie";)
Rowniez pozdrawiam!

A co do budowy 670/675 to, powtarzam za sprzedawca, w srodku to samo tylko obudowa inna. Taki facelifting.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/24 22:48 #22924

Koledzy nie pozostaje nam nic innego,jak dorwać h/k675 i posłuchać.To była by ciekawa lektura i jakże obiektywna weryfikacja recenzji KoRnika,gdyby zestawić parę opinii doświadczonych forumowiczów!!!
Dział "opinie" tego forum świeci pustkami :-)))
A co do procedury pomiarowej,jak wspomiał Guziec,to właśnie ona potwierdziła w teście AUDIO 04/2003 ,że harman ma niezłą elektrownię i w w/w teście pobił RA02 prądowo i dynamicznie.Dlatego ciężko jest zrozumieć skrajnie odmienną opinię KoRnika pod tym względem,pomijając brzmienie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/24 23:34 #22954

qman.
sorry, nie chce sie czepiac, ale..
cytuje "Koledzy nie pozostaje nam nic innego,jak dorwać h/k675 i posłuchać"
i za chwile
"Dlatego ciężko jest zrozumieć skrajnie odmienną opinię KoRnika pod tym względem,pomijając brzmienie"
No to sluchac czy nie???

Ja go dorwalem i napisalem co o nim mysle, chociaz jak widze to sie nie lapie
cyt. "gdyby zestawić parę opinii doświadczonych forumowiczów!!! "

I zaznaczam, wcale sie nie czepiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/24 23:45 #22962

Ale tak na powaznie.
Dlaczego niektorzy nie potrafia zrozumiec, ze nie zawsze dany sprzet musi otrzymywac 5 gwiazdek?!
"jak dostal max w X czaspismie i super w Y miesieczniku"
tzn., ze w Z tez musi byc great?! ;)
A g.... prawda!
Jezeli komus odpowiada jego brzmienie to chyba nie ma najmniejszego znaczenia jakie oceny zbiera!
Najwazniejsze jest zadowolenie posiadacza!
No chyba, ze ktos slucha gwiazdkami czy kropkami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/25 00:55 #22972

A ma i to nieposrednie znaczenie.
Dla wielu taka recenzja jest opiniotwórcza, czli osoba o małym lub wrecz zadnym "wyrobieniu" w temacie zrezygnuje w przedbiegach z zakupu takiego wzmacniacza i nie bedzie się wdawała w podobne dywagacje. W kregu jego zainteresowan pozostaną sprzety ktore w tescie zdobyły wyższe noty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/25 14:46 #23099

I o to też w tym chodzi.Odrzuci, a potem u kolegi posłucha i będzie żałował,że nie słuchał bo recenzja go skreśliła.A niech dorwie jeszcze starsze recenzje ,to się w ogóle pochlasta.
Coper Twoją opinię też zestawimy:-)jeśli będzie z czym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/25 15:53 #23104

Moim zdaniem jeżeli "coś" w piśmie X dostanie "max", w piśmie Y "great", w piśmie Z "unbeatable", w piśmie W "bolszoj", a w piśmie V dostanie "zero", to ludzie przestaną kupować pismo V, lub co najmniej wierzyć oceną tam zamieszczanym, to się nazywa siła złego na jednego. Obiektwna ocena będzie raczej tą z pism które "zgadzają się" ze sobą, a komu zależy na nieobiektywnych ocenach (przynajmniej w recenzjach)?
(tak, tak, wiem, każda ocena i recenzja musi być w jakimś procencie subiektywna)

Co nie zmienia faku, że po odsłuchaniu 90% powie, że to "coś" jest super, a 10%, że faktycznie, pismo H miało racje - to jest zero.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Ślady na piasku i kręgi na wodzie"

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/25 15:55 #23105

Jeśli w kilku pismach polskich i zachodnich jest - gut - sehr gut to zazwyczaj jest to dobry dźwięk, jeśli jest spora rozbieżność ocen to zazwyczaj jest to kiepski dźwięk ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/25 16:26 #23114

A poza tym 3 kropki to przecież "powyżej przeciętnej", także może cała dyskusja jest nieco jałowa? Może konkurencja przez rok, 2 lata, poszła nieco dalej niż kosmetycznie zmieniający swój sprzęt harman?

Może wszyscy przyzwyczaili się do tego, że wart uwagi jest jedynie sprzęt z 5-cioma gwiazdkami i stąd ten szum?

Recenzja nie była entuzjastyczna, ale nie mówiła też, że wzmacniacz ten gra źle. Po prostu... niczym nie zaskoczył.

Ja tak to odebrałem, i w żadnym stopniu nie dyskwalifikowałbym H/K 675, za to z ciekawością porównał go z NADem (patrąc na bardzo podobną cenę urządzeń).

Może ktoś wybierze się do zaprzyjaźnionego audiofilskiego sklepiku... 2 godzinki, i sprawa będzie "z lekka" rozjaśniona nową opinią ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Ślady na piasku i kręgi na wodzie"

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/25 16:32 #23117

No, recenzja mówi jednoznacznie, ze to nie był audiofilski dźwięk i wypadł blado na tle konkurencji, w posumowaniu testu nie ma już wzmianki o Harmanie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

H/K-675 pod pręgierzem-rozbieżność ocen! 2005/03/25 18:48 #23140

No właśnie ,a tak się nie godzi nagrodę EISA skopać,a więc koledzy kto ma możliwość umówić się na odsłuch,to spotkanie w salonie rozwiąże dylemat.Ja jestem pozamiatany,ale Wawa albo Sląsk lub inne większe miasto-do broni!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator