HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/08/30 09:49 #444488

Witam chciałbym się zwrócić z prośbą o podanie dobrze nagranych metalowych albumów,z sporą ilością dynamiki.
osobiście lubię
Metallica - Kill em all
Metallica - Fade to black
Metallica - And Just is for all (ten album uwielbiam za brzmienie perkusji)
generalnie gatunkowo
- heavy metal
-Thrash Metal
- Grove Metal
- melodic death metal
- Melodic Doom metal
-Technical Death metal
I wiele innych ;) gdzie dobrze jest szłyszalna stopa perkusji.. (na and just is for all,perkusja chodzi pięknie,membrany chce wyrwać.. bardzo fajne ciśnienie w pokoju czuć)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/08/30 10:58 #444489

Zerknij sobie na tą stronę dr.loudness-war.info/album/list?artist=metallica&album= gdzie zebrano całkiem pokaźną bazę danych na temat dynamiki na poszczególnych albumach/wydaniach. Link masz akurat do Metalliki ale na górze jest wyszukiwarka. Uważaj tylko na pisownie bo strona nie podpowiada prawidłowych nazw i jak źle wpiszesz to wyjdzie, że nie ma takiego zespołu/albumu.

Oczywiście ten parametr DR nie decyduje o tym, że nagranie nie zostało skopane pod jakimś innym względem, ale daje już jakiś pogląd na ile realizator podążył za nową (choć w sumie to ma ona już z 50 lat tylko w ostatnim 20-leciu nabrała wynaturzonych rozmiarów) modą zawężania dynamiki do granic możliwości sprzętu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/08/30 11:24 #444490

ciekawa strona sprawdziłem Fleetwood Mac , jak słucham na moje ucho niektóre piosenki mają dobry bas i dynamikę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/08/30 19:36 #444492

Generalnie polecam na Tidalu wersje akustyczne Metallica. Te brzmią świetnie i tak jak mówisz stopka wywala okna! Z oryginalnymi płytami w wersji stream jest różnie.

Stronka do sprawdzania super! Trochę sobie posprawdzałem płyt jakie mam. Szczerze mówiąc myślałem ze jakość w internecie jest lepsza. Jak wpiszecie np. London Grammar to internet ma najgorsza jakość a na mnie i tak zrobiło zajebiste wrażenie, chyba musze poszukać jakiegoś CD Cyrusa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.

Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/08/31 13:13 #444494

Znam tą stronę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/08/31 13:14 #444495

jestem akurat użytkownikiem Spotyfi,ze względu na pokaźną bazę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/08/31 17:11 #444496

Wiele płyt na przestrzeni lat było wydawanych po kilka razy i te wydania znacząco się różnią.
Czy "spotifaj" ma opisane pliki w sposób umożliwiający identyfikację, którego wydania właściwie słuchamy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/08/31 22:48 #444498

Faktycznie w TIDAL jest info z jakiego wydania jest płyta z daną piosenkaą. W aplikacji Spotify na iPada nie mogę tego odszukać. Chyba nie ma...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/09/01 11:53 #444500

Nie, nie podają , czasem tylko coś się pojawia jako wydanie japońskie itp...
Ale też dokładnie nie wiadomo jakiego wydania to dotyczy.

Imo lepiej mieć wyższą dynamikę normalnego nagrania niż nagranie Hi-res z mniejszą dynamiką, dlatego jestem zły na Onkyo za ich iron maiden pliki,
sprawdziłem na własnych uszach, nam słuchawkowe kombi od fiio, dac +wzmacniacz akceptujące takie formaty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/09/01 15:34 #444503

Generalnie Metallica 1-4 jest słabo nagrana, a dwójka to dno i metr mułu.

Majdeny niepotrzebnie zrobili hiresy z masterów z '98. Trzeba było wziąć na waz\rszta oryginalne taśmy-matki.
Fajnie zrobiony jest Megadeth (Countdown) 24/96, moim zdaniem lepiej niż MFSL. Jedynka Daylight Dies też jest ok (HDCD).

Jeśli Metallica to pierwsze bicia amerykańskie (Europa to śmietnik). Japończyki też są ok. SHM-CD - kubeł. Nie wiem jak te nowe mastery.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
Ostatnia edycja: przez smykus_starszy.

Re:Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/09/03 19:20 #444516

A może jakieś master gdzieś można kupić? Szukałem na referencerecordings.com ale tam Metallica’i raczej nie ma :-(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/09/03 19:45 #444517

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dobrze nagrane albumy [metal] 2018/09/03 22:49 #444518

Chodziło mi bardziej gdzie można kupić płyty mastery Metallica’i ale stronka jest OK.( pieprzone poprawianie pisowni) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator