HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dobór amplitunera i głośników do TV. 2020/03/22 13:21 #448387

Witam. Miesiąc temu kupiłem amplituner na budową marki Yamaha i ponieważ przypadł mi do gustu postanowiłem kupić używany zestaw do TV (amplituner + głośniki 5.1). Nie zależy mi na ekstremalnie idealnym brzmieniu, wybieram używany sprzęt z dolnej półki cenowej, cudów nie oczekuję. Chcę mieć namiastkę dźwięku przestrzennego.

Mój telewizor to Samsung UE49k5500AW, posiada cyfrowe wyjście optyczne. Używany ze standardowym dekoderem POLSATU.
Jako, że czasem planuję posłuchać radia czy podłączyć jackiem telefon wybór padł na 3 amplitunery.
Chciałbym poznać Waszą opinię o moich wyborach.

Amplituner (budżet do ok 400zł)
1. Yamaha HTR-3063 - Link
2. Yamaha RX-V363 - Link
3. Yamaha RX-V440 - Link
Skłaniam się ku firmie Yamaha, ale chętnie wysłucham opinii. Ewentualnie jakiś inny model tej firmy.

Głośników wybrałem dwa rodzaje, Jedne - jakieś chińskie, ale pseudo-drewniane, drugie Yamaha, ale plastikowe.
Głośniki (budżet około 400 zł)
1.Prism Emerald - Link
lub
Prism Onyx - Link
2. Głośniki Yamaha - Link
Również, chętnie wysłucham opinii.

Ktoś sprzedaj również taki zestaw - Link
Wygląda to dla mnie dość atrakcyjnie, ale jestem laikiem. Dopiero zaczynam przygodę ze sprzętem Audio dla domu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dobór amplitunera i głośników do TV. 2020/03/22 14:18 #448388

Kupuj ten ostatni zestaw i będzie gitara :)

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dobór amplitunera i głośników do TV. 2020/03/22 14:20 #448389

Na początek i zgodnie z twoimi oczekiwaniami będzie GIT czyli gra i trzęsie (chatą) :)

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobór amplitunera i głośników do TV. 2020/04/10 17:58 #448482

Sytuacja się nieco zmieniła i kupiłem w międzyczasie głośniki 5.0 Quadral Quintas 500.
Jaki dobrać amplituner do tych kolumn. Nie zamierzam głośno grać. Tylko do filmów odtwarzanych z pendriva w TV. TV to Samsung UE49k5500AW, podłączenie do amplitunera przez kabel optyczny. Wielkość pomieszczenie 15,5 m2.
Mam dość nietypowy warunek jeśli chodzi o głębokość amplitunera, ponieważ półka zabudowana płytą karton-gipsową ma 33 cm i amplituner może mieć max 35cm głębokości. Oto kilka modeli, które udało mi się znaleźć w mojej okolicy. Zakres cenowy do 500zł.
Yamaha HTR-5930 (najbliżej mnie. jutro jadę obejrzeć)
Denon AVC-1890
Yamaha RX-V375
Pioneer VSX-323
Onkyo 505E (lekko wystaje poza półkę i niestety nie ma w okolicy ale mógłbym zamówić)

Kilka z tych modeli ma nieco słabe "moce" na wyjściach. Najbardziej skłaniam się kuYamaha HTR-5930 lub Denon AVC-1890, ale chętnie posłucham sugesti.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez diablo_cb.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator