HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/05/12 13:49 #166447

Witam
Mam słuchawki Sennheiser HD 280 Pro i zastanawiam się nad kupnem takiego odtwarzacza Mp3/Ogg (itp) aby wycisnąć ze słuchawek ile tylko sie da :D
Zastanawiam się nad iRiver T10 1GB lub 2GB.
Proszę o opinie i pomoc.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/05/12 14:30 #166457

tymoteusz napisał: aby wycisnąć ze słuchawek ile tylko sie da :D

Chyba nie myślisz, że uda ci się to przy pomocy iRivery czy innej bździny? :shock:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/05/12 14:36 #166460

Moze chodzi o to by zagralo najglosniej? Bo przeciez nie o jakosc chodzi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/05/12 14:56 #166468

Źle to ująłem.
Bardziej chodzi o wyciśnięcie z Mp3 ile sie da.
Ja się na tych przenośnych nie znam, nie wiem co potrafią. Ale mam nadzieje że są jakieś porządne Mp3 które odtwarzają na poziomie.

Jeśli chodzi o to żeby grały jak najgłośniej to nie koniecznie - chyba że gra czysto.

P.s. Totalnie nie znam się na takim sprzęcie :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/05/12 16:19 #166477

tymoteusz napisał: Źle to ująłem.
Bardziej chodzi o wyciśnięcie z Mp3 ile sie da.
Ja się na tych przenośnych nie znam, nie wiem co potrafią. Ale mam nadzieje że są jakieś porządne Mp3 które odtwarzają na poziomie.

Jeśli chodzi o to żeby grały jak najgłośniej to nie koniecznie - chyba że gra czysto.

P.s. Totalnie nie znam się na takim sprzęcie :D

Na mp3 się może i nie znam. Miałem w łapach niewiele tego.
Spośród "markowych" całiem dobry sound mają iRivery(słyszałem prastarego IFP-120, czy jakoś tak :wink: ) i MuVo. Najlepszy(wiem, głupie określenie) dźwięk ma iPod Shuffle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/05/12 17:08 #166480

Wiesz Tymoteusz, mozemy Ci gadac, ze takie polaczenie nie ma sensu itd, ale najlepiej wez te sennki, udaj sie do sklepu np dla "dla idiotow" tam pelno jest odtwarzaczy mp3. Podlacz sluchawki i zrob maly test a wybierzesz ten, ktory Tobie bedzie najbardziej odpowiadal

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/05/12 17:34 #166485

Dzięki za podpowiedz jak zrobić :D
Nawet mi do głowy nie przyszło aby w sklepie się pobawić.
Jednaj jest jeden problem - będzie tylko radio - chyba że jakiś gosciu sie zlituje i pozwoli mi nagrać parę utworów z laptopa.

Jutro sobie do sklepu wpadnę.
Jeszcze raz dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/07/06 17:14 #175541

Przed wyjazdem na wakacje sprawiłem sobie iriver T50. Ładnie wykonany, funkcjonalnie bez zarzutu, a jakość dźwięku całkiem niezła, chociaż mam wrażenie, że jednak mój stary SlimX jest lepszy (zwłaszcza jego słuchawki). Firmowe słuchawki, chociaż świetnie siedzą w uchu, to niestety brzmią beznadziejnie :( Ten dźwięk kojarzy mi się ze starymi walkmanami no-name z tandetnymi chińskimi pchełkami, taka wysunięta, "pudełkowa" średnica. Na szczęście z Zenkami PX-200 jest już zupełnie inaczej. Z "poprawiaczy" dźwięku jest SRS, ale na dłuższą metę raczej męczący.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/07/06 17:35 #175544

Masz już dobre słuchawki - to w mp3 najważniejsze. Do tego kup cokolwiek - byle, aby miało jakotaką renomę. A więc, czy to będzie Creative, Philips, Pentagram, albo wreszcie Apple - nie ma większego znaczenia. W przenośnych grajkach najważniejszym elementem są słuchawki. Czekam na relację z Twojego "odsłuchu".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słowa, słowa - ciepłe rzeki mętnej wody

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/07/06 20:05 #175641

Masz już dobre słuchawki - to w mp3 najważniejsze. Do tego kup cokolwiek - byle, aby miało jakotaką renomę. A więc, czy to będzie Creative, Philips, Pentagram, albo wreszcie Apple - nie ma większego znaczenia. W przenośnych grajkach najważniejszym elementem są słuchawki. Czekam na relację z Twojego "odsłuchu".


owszem słuchawki w mp3 są ważnym elementem, lecz wybór odtwarzacza też jest istotny. Szukaj czegoś, co ma największą moc wyjściową na kanał - dużo lepiej z twoimi słuchawkami zagra np. iAudio x5 niż mały Iriver czy Sony...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/07/06 20:09 #175673

a 2 sprawa, czy masz słuchawki w nowszej wersji 64 ohm czy starszej bodaj 300 ohm? bo podpinając 300 ohmowe do byle jakiego (raczej małego) playera jest możliwość, że w ogóle nic nie usłyszysz ....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/07/06 20:12 #175687

Z tego co wiem są odtwarzacze przenośne czytają ce nie tylko format MP3 ale także FLAC i APE mają one mniejszą kompresje () od MP3 i jakość tez jest dużo lepsza. Tylko potrzebna będzie wtedy większa pojemność.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/07/06 20:27 #175767

osobiście polecam Ci Iaudio X5, ktore ja kiedys użytkowałem, tylko nie mam pojęcia jak sprawdzi się z twoimi słuchawkami, gdyż ja używałem go z Dokanałówkami Shure'a

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/07/06 20:51 #175894

A jak z dźwiękiem W X5? Spotkałem się z opinią,że jest lepszy niż w iPod lub iRiver. Do Grado SR60, raczej klasyki i jazzu...Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki odtwarzacz Mp3 pod Sennheiser HD 280 Pro 2007/07/06 23:43 #176153

Osobiście uważam, że dzwięk Cowon iAudio X5, a także modeli A2 i D2 jest najlepszy wśród przenośnych playerów z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia (a było ich sporo). Na 2 miejscu postawiłbym iPoda Video.
Przez pewien czas podłączałem na próbę od Cowona A2, zbliżonego bardzo pod względem dzwieku do X5, słuchawki Sennheisera HD555 i dzwięk nie był tragiczny, lecz słuchawki nie grały na 100% swojego potencjału, być może max na 50%. Wydaje mi się, że podobnie było by z Grado SR60, więc jeżeli masz np. iPoda Video czy jakiegoś większego Irivera, to nie ma sensu przy Grado zmieniać go na iAudio bo ciężko było by dosłyszeć większą różnicę. Po prostu duże słuchawki wokółuszne nie są stworzone dla przenośnych playerów, a najlatwiej usłyszeć to podpinając słuchawki wokółuszne do sprzętu stacjonarnego ze wzmacniaczem słuchawkowym. Jeżeli jednak słuchasz klasyki i jazzu, to o ile lubisz słuchawki dokanałowe, szczerze mogę polecić ci zestaw iAudio X5 + Shure e4 -> dobry player + słuchawki nastawione na szczegółowość i wysokie tony. Jeżeli masz do wydania więcej gotówki, to polecam jednak zainwestować w sprzęt stacjonarny, nawet przeznaczony tylko do odsłuchu na słuchawkach - ja tak swojego czasu zrobiłem i różnica jest kolosalna, nawet w porównaniu z najlepszym playerem i słuchawkami przenośnymi. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator