HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Nagłośnienie Golfa 3 dla totalnego laika 2009/05/21 10:39 #295983

Witam,
Kupiłem golfa 3 jednak głośniki które tam mam nie zadowalają mnie...
Chciał bym nagłośnić mojego golfa tak bym był w końcu z tego zadowolony...
I tu liczę na waszą pomoc.
Nie chce jeżdżącej dyskoteki ale chce "zasmakować" odrobiny basu i troche konkretnego brzmienia.
Nie chcę również wycinać dziur w tylnej polce.
Mam marne radyjko Sony CDX-S2020 I liczę się z jego wymianą jeśli będzie to konieczne.
Prosił bym was o pomoc w wyborze potrzebnych mi głośników, ew. wzmacniacza i jeśli będzie trzeba to nowego radia.
Z góry dziękuję za pomoc!

Chciał bym zeby to jakos grało w granicach 700 zł bez radia, radio dokupie osobno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nagłośnienie Golfa 3 dla totalnego laika 2009/06/19 18:50 #298384

Witam
Pozwolisz, że podczepie się pod tematem
Również kupiłem golfa III i brakuje w aucie sprzętu audio.

Mam wyciętę dziury w tylnej półce i jakieś głośniki tonsila 4 Ohm i 100 W.(tweetery+ niskotonowe) W bocznych dzwiach miałem 8 Ohm niestety głośniki mają urwaną memrane i musze dokupić 2 nowe głośniki
Pytanie do was czy powinienem kupić 4 Ohmy czy 8 Ohm głośniki do bocznych drzwi
Twitery z przodu różnież mam 4 Ohm 20 w
Czy powinienem podłączyć 4 głośniki czy 2 głośniki + 2 tweetery ? cze ewentualne radio nie zacznie się grzać etc przy 6 głośnikach 4 ohm ?

Truga sprawa to kwestia radia co polecacie ? max do 200 zł używane czytacące mp3 tak abym mógł podłączyć radio do głośników.

Głośniki kupie na allegro za jakieś grosze i radio również. To nie ma być sprzęt dla audiofila, chciałbym aby jako tako grało.


Wiem,że pytania sa bardzo błache ale to moje 1 auto i zupełnie nie ogarniam tematu car audio....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nagłośnienie Golfa 3 dla totalnego laika 2009/07/21 00:29 #300310

Od maja żadna odpowiedz, wiec podpinanie się niewiele daje.
Zagadnienia bowiem sa dużo szersze jak porady typu "kup głosnik XY i będzie dobrze".
Jakoże auto - jego drzwi tworzą obudowe rezonansową głośników - żadne - nawet najlepsze głosniki swiata nie zagraja bez odpowiedniego montażu i wytłumienia/usczelnienia drzwi.
Dla tego jest dla laika jedynym rozsądnym wyjsciem odwiedzenie sensownej firmy zajmującej sie Car Audio. Takie firmy z reguły oferują szeroka gamę głośników i pomogą dobrać coś do budzetu - w którym powinno sie znalezc okolo 300 zł na zabiegi w przednich drzwiach. Te są jedynym sensownym miejscem do budowania systemu stereo w takim aucie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nagłośnienie Golfa 3 dla totalnego laika 2009/10/17 14:10 #307602

Wiecie co?
Kupcie wzmacniacz 4x200W
Najlepiej z możliwością mostkowania
Poszukajcie na allegro Pożądnej tuby do bagażnika (400w)


Bądź kupcie Tube (600w)odrazu z wzmacniaczem
I problem Bassu rozwiązany.
Ja w Puncie mam 2 400W głośniki bassowe podpięte pod radio JVC i też dobrze grają.
Więc wybór należy do Was :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nagłośnienie Golfa 3 dla totalnego laika 2009/12/28 19:38 #317760

SzniQ napisał: Wiecie co?
Kupcie wzmacniacz 4x200W
Najlepiej z możliwością mostkowania
Poszukajcie na allegro Pożądnej tuby do bagażnika (400w)


Bądź kupcie Tube (600w)odrazu z wzmacniaczem
I problem Bassu rozwiązany.
Ja w Puncie mam 2 400W głośniki bassowe podpięte pod radio JVC i też dobrze grają.
Więc wybór należy do Was :P

Dobrze , czy głośno??

W 700zł będzie ciężko, ale zacznijcie od wytłumienia drzwi. Za głośnikami rozglądajcie się w dalszej kolejności. W Lancii Ypsilon montowałem HELIX Dark Blue 62.1 , kosztują około 250zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cambridge Audio 640A VER.2
Cambridge Audio 640C VER.2
KEF iQ5

Nagłośnienie Golfa 3 dla totalnego laika 2010/01/14 21:37 #319989

hmm, w żadnym wypadku nie wsadzaj tuby do samochodu!!
Jakość basu jest mierna.
Do szybszego basu skrzynka zamknieta, ciśnieniowa oraz głośnik niskotonowy o śrenicy 25 cm
Do wolniejszego głośnik 30 cm, szkrzynia otwarta, ew. z bass reflex
Ew. skrzynka band pass, ale to jeżeli chcesz iść na potęge basu :)
Możesz podpiąć głosnik niskotonowy pod zmostkowany wzmacniacz, a reszte głośników normalnie do radia. To powinno wystarczyć.

Do drzwi, tak jak mówił waryat, wytłumisz, a później wsadzisz podobne rozmiarami głośniki średniotonowe, jak nie chcesz się bawić w rozwiercanie pułki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator