HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz Onkyo 9211 proszę o pomoc w wyjaśnienu co z nim 2005/05/22 20:17 #32937

Po zakupie wzmacniacza Onkyo 9211 stwierdziłem że dżwięk jest nie do zaakceptowania.Byłem przekonamy że jest to wina starych kolumn Tonsil Perfekt-150.Po zakupie nowych kolumn Tannoy Mercury M2 było prawie tak samo żle.Podczas robienia porządków w pokoju odłączyłem na chwilę kable głośnikowe i póżniej przez pomyłkę podłączyłem je odwrotnie (w przeciwfazie) po włączeniu wzmacniacza zdziwiłem się bo dżwięk jest dobry zaistniała przestrzeń,głębia oraz basy.Ale nadal nie wiem o co tu chodzi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz Onkyo 9211 proszę o pomoc w wyjaśnienu co z nim 2005/05/22 21:38 #32948

masz przedwzmacniacz??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ab alio exspectes, alteri quod feceris

Wzmacniacz Onkyo 9211 proszę o pomoc w wyjaśnienu co z nim 2005/05/22 22:01 #32954

co ma do tego przedwzmacniacz? onkyo 9211 to integra

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz Onkyo 9211 proszę o pomoc w wyjaśnienu co z nim 2005/05/22 22:41 #32959

Podlaczenie glosnikow w przeciwfazie daje sztuczne wrazenie wiekszej przestrzeni, szczegolnie rozciąga się na boki, ale w srodku jest pustka... Dziwne żeby taki dźwięk wydawał Ci się lepszy. Więcej basów... Jeśli w przeciwfazie jest więcej basów może to wynikać z akustyki pomieszczenia. Normalnie w przeciwfazie dźwięk powinien być cichszy. Może więc masz przypadkiem źle oznakowane przewody? Sprawdź omomierzem, bądź baterią i żarówką czy na pewno taki sam kolor wtyczek odpowiada wtyczką na drugim końcu kabla.

P.S Możesz opisać mi brzmienie kolumn Perfect 150, bo mam takowe i jestem ciekawy czyjejś opinii. Taka mała recencja, jeśli możesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OraEtLabora

Wzmacniacz Onkyo 9211 proszę o pomoc w wyjaśnienu co z nim 2005/05/23 00:06 #32962

Specjalistą od Onkyo 9211 jest GregAudio, który z pewnością pomoże rozwiązać problemy z tym wzmacniaczem i powie co trzeba zrobić, żeby wyciągnąć maximum jego możliwości, gdyż sam takiego używa
www.gregaudio.republika.pl/system.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz Onkyo 9211 proszę o pomoc w wyjaśnienu co z nim 2005/05/23 13:47 #32992

Dżwięk kolumn Perfekt 150 opisuję tak bas niezły dość głęboki dynamiczny dobrze zaznaczony i zróżnicowany niestety w środku pasma bałagan i wyostrzenia i mała przestrzeń,góra podobnie za ostra i mało zróżnicowana.Moim zdaniem są to nie najlepsze kolumny. Sprawdziłem moje kable Eagle Cable Alpha mam wtyki bananowe więc o pomyłce nie ma mowy.Wzmacniacz podłączony w przeciwfazie gra tak jak powinien a jak podłączę go prawidłowo to wszystko jest wytłumione bez basów ciche. Czy może to być jakaś wada produkcyjna?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz Onkyo 9211 proszę o pomoc w wyjaśnienu co z nim 2005/05/23 14:06 #32995

A jakie jest twoje zdanie o perfekt 150 na jakim wzmacniaczu grają u ciebie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz Onkyo 9211 proszę o pomoc w wyjaśnienu co z nim 2005/05/23 16:58 #33010

Dzięki za ten opis, zgadzam się z Tobą co do brzmienia tych kolumn. Bas faktycznie ma cos dobrego w sobie, jest to zapewne zasługą obudowy zamkniętej, może nie zapuszcza się bardzo głęboko, ale jak na takie kolumny jest dobry, kontrolowany i dynamiczny. W średnich tonach jak dla mnie to czegoś brakuje. Jakby pewnych zakresów pasma... Jest tam ciekawa kopułka średniotonowa, ale wydaje się źle zaaplikowana. Sam głośnik jest bardzo specyficzny i całkiem możliwe, że ma niezły potencjał, szczególnie jeśli chodzi o przestrzeń. Jego budowa także robi wrażenie. Głośnik wysokotonowy - tak jak piszesz - ostry i co tu dużo mówić tandeta... Dlatego wymieniłem go na tytanową kopułkę Tonsila (taką jak w maetsro). Do Perfectów pasuje jak ulał bez ingerencji w zwrotnicę. Zmiana na dobre jest bardzo duża. Nadal odczuwam niedostatek w srednicy i myślę nad przeróbką zwrotnicy, ale do tego potrzebuje sprzęt pomiarowy... Napędza je wzmacniacz mojej konstrukcji 150W końcówka HX-FET o sporej wydajności prądowej i płytkim sprzężeniu zwrotnym. Daje się zauważyć niską efektywność tych kolumn. W pokoju 16m2 zdarza mi sie doprowadzić ten wzmacniacz do przesteru (ale b. rzadko).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OraEtLabora

Wzmacniacz Onkyo 9211 proszę o pomoc w wyjaśnienu co z nim 2005/05/23 17:03 #33012

Co do Onkyo.
Byłaby to bardzo dziwna sprawa - taka wada produkcyjna. Nie potrafię sobie wyobrazić, co możnaby zrobić żeby wzmacniacz grał tak jak opisujesz, chyba że ktoś w środku pomylił kabelki... ? Nie wiem jak ten wzmacniacz wygląda w środku. Chyba jest nowy, więc cóż. Może pożycz jakiś piecyk i sprawdź co będzie z tą przestrzenią i basami. Jeśli z innym piecem będzie dobrze to sprawa się wyjaśni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OraEtLabora
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator