HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

dlaczego DVD gra ciszej od CD 2005/05/19 16:48 #32640

witam, mam takie pytanko - do mojego Primare A20 mam podpiete dwa zrodla - jedno to oczywiscie CD (Primare D20) a drugie to odtwarzacz DVD Onkyo. D20 ma napiecie wyjsciowe 1,9V a DVD 2,0V. Wydawalo mi sie, ze oba zrodla powinny grac mniej wiecej tak samo glosno przy jednakowym wzmocnieniu. A okazuje sie, ze CD gra sporo glosniej od DVD mimo nizszego napiecia. Dlaczego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dlaczego DVD gra ciszej od CD 2005/05/19 19:34 #32652

Może dlatego, że CD gra pełnią dźwięku - lepszy bas, albo tak naprawdę napięcie wyjściowe jest jednak wyższe :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dlaczego DVD gra ciszej od CD 2005/05/19 21:38 #32664

Ja nie wiem dlaczego. Ale mając CD Primare, ostatnią rzeczą jaką bym zrobił, jest podłączenie jako źródła DVD...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem wchodzimy w ciemność, by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei.

dlaczego DVD gra ciszej od CD 2005/05/19 22:34 #32671

zyzio napisał: Może dlatego, że CD gra pełnią dźwięku - lepszy bas, albo tak naprawdę napięcie wyjściowe jest jednak wyższe :)


to raczej nie jest kwestia "pelni dzwieku" - roznica jest bardzo wyrazna. poziom napiecia wzialem z instrukcji. moze dochodzi jeszcze jakis inny parametr, jakas impedancja wyjscia albo cos...?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dlaczego DVD gra ciszej od CD 2005/05/19 22:37 #32672

Blackie napisał: Ja nie wiem dlaczego. Ale mając CD Primare, ostatnią rzeczą jaką bym zrobił, jest podłączenie jako źródła DVD...


oczywiscie, ze glownym zrodlem jest Primarek! natomiast mam pare koncertow na DVD, ktorych nijak nie da sie w Primare odtworzyc :-)

w kazdym razie poziom glosnosci sprawdzalem w porownywalnych warunkach, czyli odsluchujac w obu urzadzeniach te samy plyty CD.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dlaczego DVD gra ciszej od CD 2005/05/19 22:41 #32674

obydwa żródła są podłączone do integry takim samym interkonektem ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dlaczego DVD gra ciszej od CD 2005/05/20 01:03 #32694

Nie sądzę aby interkonekt mógł mieć słyszalny wpływ na głośność. Mój D20 ma w instrukcji podane 2Vrms, tak samo jak DVD Panasonica. Wydaje mi się, że róznicy w głośności nie ma na A30.1 i nie było na A20MkII. Oba wzmacniacze mają taką samą czułość na wszystkich wejściach RCA.

Może to max napięcie wyjściowe z DVD Onkyo nie jest wg rms?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...

dlaczego DVD gra ciszej od CD 2005/05/20 11:01 #32716

pawelo napisał: obydwa żródła są podłączone do integry takim samym interkonektem ?


interkonekty byly rozne, ale porownywalnej klasy, nie sadze, zeby az tak wplynely na poziom dzwieku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dlaczego DVD gra ciszej od CD 2005/05/20 11:05 #32717

Instrukcja, instrukcją cyferki, cyferkami, , proponuje oscyloskop podłączyć do jednego i do drugiego wyjścia i będzie widać co i jak jest grane

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy was nie zdradzi!"

dlaczego DVD gra ciszej od CD 2005/05/20 11:06 #32718

Zbig napisał: Mój D20 ma w instrukcji podane 2Vrms, tak samo jak DVD Panasonica. Może to max napięcie wyjściowe z DVD Onkyo nie jest wg rms?


masz D20 mkII? w mojej instrukcji, jak tez na stronie www.primare.net D20 ma 1,9Vrms.

jest jeszcze parametr output impedance - w Primare 100 Ohmow, w Onkyo 470 Ohmow. moze to decyduje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dlaczego DVD gra ciszej od CD 2005/05/20 22:34 #32787

Wyższa impedancja wyjściowa cd może wpływać na wzrost zniekształceń, ale na poziom głośności raczej nie.

W instrukcji od D20 MkII mam 2Vrms. Gra z identyczną głośnością jak Panasonic DVD S27.

Te zdjęcia na stronie Primare to też ciekawostka. Od przodu jest D20 MkII (większy wyświetlacz), ale na 4 nóżkach jak w D20. Na zdjęciu od tyłu ma 3 nóżki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator