HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

wymiana opampa we wzmacniaczu suchawkowym 2018/03/29 20:37 #442726

Witam Was! Jestem na forum nowy, tak naprawde zarejestrowałem się właśnie po to, żeby poruszyć ten wątek a że jestem całkowicie zielony w temacie i liczę na Waszą pomoc bo jeśli nie Wy to kto?
Nie dawno zakupiłem swój pierwszy wzmacniacz słuchawkowy - nie jest to żaden markowy wzmacniacz , ale od czegoś trzeba zacząć, jest jednak oparty na dobrym układzie Texas Instruments TPA 6120. Jako OPAmp użyto Burr Brown 2604. I tu moje pytanie bo chciałbym troche pokombinować z brzmieniem tego wzmacniacza. Dokładnie chodzi mi o wymianę OPAmpa z OPA 2604 na brzmiący podobno lepiej OPA 2134. Czy jest możliwość wymiany na wspomniany wcześniej OPA 2134, czy jeszcze dodatkowo coś trzeba wymienić? Dla wielu z was jest to napewno oczywiste, dla mnie jednak nie. Przepraszam z góry wszystkich tych których uraziłem swoją "niewiedzą", jednak od czego są w sumie fora. Dołączam załącznik z zdjęciem układu z mojego wzmacniacza

Załącznik nie został znaleziony

Załącznik nie został znaleziony

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wymiana opampa we wzmacniaczu suchawkowym 2018/03/30 00:34 #442731

Nic nie trzeba robić. Możesz je po prostu podmienić, ale obawiam się ,że różnicy wielkiej nie usłyszysz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator