HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki amplituner do zestawu 2017/08/30 17:11 #439161

Witam. Jestem nowy na forum i jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o audio.
Mam w pokoju 2 głośniki philips po 50w od wieży, a do tego skrzynie basowa z głośnikiem jbl gt 510
Podłączyłem to pod wzmacniacz mac mpx 2000 i pod zasilacz komputerowy i pod tv. Chciałbym wymienić wzmacniacz i zasilacz na amplituner. I mam do was pytanie jakiej mocy szukać ewentualnie modelu do 300zł ? Dodam, że ma to grać w w małym pokoju 15m takie jakby ''kino domowe'' cudów nie oczekuje :P
Po podłączeniu tego co mam w głośnikach słychać lekkie buczenie, przy muzyce lub filmie tego nie słychać, czym to może być spowodowane ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki amplituner do zestawu 2017/08/31 13:43 #439164

Buczenie najprawdopodobniej jest spowodowane brakiem połączenia masy. To wzmacniacz samochodowy i w domu pożytek z niego jest ... no właśnie taki. Podobny jest z tej "skrzyni basowej", która jak się domyślam wymaga osobnego wzmacniacza i amplituner nie bardzo się w tej roli sprawdzi. Opcja do rozważenia - sprzedaż MAC-a i tej skrzyni, w zamian za to kupno używanego subwoofera za ok.300 zł, którego podłączysz do amplitunera kablem RCA-RCA (czyli tzw. cinche). Każdy amplituner do kina domowego ma takie wyjście.

Amplituner za 300 zł ? Może wystarczy wersja stereo ?
allegro.pl/amplituner-stereo-harman-kard...lot-i6941708702.html
allegro.pl/harman-kardon-hk3370-gwarancj...2027828.html#thumb/1

A gdyby zrezygnować z radia to można kupić praktycznie dowolny wzmacniacz stereo. Jak dokupisz subwoofer podepniesz go np. przez wyjście dla magnetofonu REC-OUT podwójnym cinchem.
allegro.pl/wzmacniacz-marantz-pm-30-i6889102477.html
allegro.pl/denon-pma-495r-firmowy-wzmacn...reo-i6936854039.html
allegro.pl/yamaha-ax-380-fajny-wzmak-ste...lot-i6905262095.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Jaki amplituner do zestawu 2017/08/31 20:21 #439169

Dzięki za podpowiedź :) Jeżeli podepnę go do amplitunera to będzie sam bass bez tego efektu delikatnego basu i słabej jakości dźwięku ?
Szukam w internecie i większość subwooferów jest aktywnych z własnym wzmacniaczem i wyjściem na głośniki.
Może dobrym pomysłem będzie kupić subwoofer aktywny za ok. 500zł a do niego podpiąć te 2 philipsy ?
Czy może z wzmacniaczem lub amplitunerem będzie lepsza jakość ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez rojber93.

Jaki amplituner do zestawu 2017/08/31 21:39 #439172

Subwoofer ma wzmacniacz ale tylko dla głośnika basowego. Jeśli chcesz podpiąć Philipsy do niego to i tak musisz puścić sygnał już wzmocniony w innym wzmacniaczu. Te gniazda w subwooferze stanowią tylko taka przelotkę.

Kupujesz wzmacniacz/amplituner stereo, do tego subwoofer. Philipsy podpinasz do wzmacniacza/amplitunera normalnymi kablami głośnikowymi. Subwoofer kablem 2xRCA-2xRCA do wzmacniacza na jedno z wyjść LINE-OUT albo REC OUT i masz gotowy zestaw.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki amplituner do zestawu 2017/08/31 22:23 #439173

Ok już rozumiem. A czy do amplitunera HARMAN KARDON HS200 podłącze subwoofer ?
nie widzę wyjść line-out lub rec out ale jest wejście SUBWOOFER więc powinno być ok ? Czym sugerować się przy szukaniu amplitunera/wzmacniacza ? priorytetem jest wejście na subwoofer, wyjście na 2 głośniki wystarczy, moc i to wszystko ? Ten ma jeszcze gniazdo usb, a w tv nie mam więc to dodatkowy atut :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez rojber93.

Jaki amplituner do zestawu 2017/09/01 10:10 #439176

HS200 ma takie wyjście bo to już model do kina domowego więc jest na tym gniazdku już wydzielony sygnał dla subwoofera (robi to dekoder DolbyDigital, DTS czy jakiś tam jeszcze inny). Podpinasz wtedy jeden kabelek i po sprawie.

Co do kryteriów wyboru to z grubsza tak, tyle wystarczy. Więcej mocy nie zawadzi aczkolwiek aby poczuć wyraźną różnicę między modelami to różnica w mocy powinna być ok. dwukrotna, więc nie ma się co szarpać na wzmacniacz który jest mocniejszy o np. 15 czy 20 W jeśli ten słabszy jest np. lepiej wyposażony to lepiej wziąć jego bo te 15-20 W nie wiele pomoże czy poprawi. Weź też pod uwagę ograniczenia kolumn, bo jak przesadzisz mogą być pierwszymi, które trzeba będzie wymienić.

TV chyba najlepiej będzie podpiąć optykiem ewentualnie przez wejścia component (te kolorowe).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator