HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/01/06 23:50 #429941

Patrick napisał: Oooooo to, to = > zdaje Ci się ze gra bardzo dobrze :lol: jak wymienisz bezpieczniki , kable na Wile i postawisz wszystko na Rogozach to dopiero zobaczysz... oczywiscie zawsze mozna level up w tej sprawie zglos sie do Wukana lub ktòregos eksperta z AS B)

A wiesz, że jest to jakiś kierunek? Być może w dobrą stronę.
:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/01/07 00:48 #429943

A tam "dobrą" , zaryzykowałbym jedynie słuszną :lol: / :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/01/07 00:53 #429944

Taaaaa
no w sumie ... :P
W sumie to jednak nie jest głupie, przecież takie bezpieczniki można w ciągu 18 dni oddać w przypadku Verictum i chyba w ciągu 14 dni w przypadku Quantumów SR20.

Do tego "kupując" przez internet dajmy na to takie izolatory/stożki Vibrapoda* też ma kolega 14dni na oddanie bez podawania przyczyny, Vibrapody akurat są pakowane w blister "otwieralny" na klik takie wypustki czy cóś, więc nie niszczy opakowania.

A niech kolega sprawdzi co mu szkodzi, przecie na dobrą sprawę nie będzie go to nic kosztować poza niewielkim kosztem przesyłki, a i na tym polu można się nieraz dogadać.
A nuż stwierdzi poprawę ;)
* twardość określa typ 1, 2, 3, 4, 5 można mieszać różne typy
Model 1 zalecane obciążenie: 0.9-1.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 3.5 do ok. 6 kg)
Model 2 zalecane obciążenie: 1.5-3.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 6 do ok. 14 kg)
Model 3 zalecane obciążenie: 3.5-5.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 14 do ok. 22 kg)
Model 4 zalecane obciążenie: 5.5-10 kg (komplet 4 izolatorów: od 22 do ok. 40 kg)
Model 5 zalecane obciążenie: 10-12.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 40 do ok. 50 kg)
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/01/07 01:22 #429947

Ooooooooooooooooooo , Verictum to jest mocne wejscie no w takim razie zamiast słabo brzmiącej nazwy Rogoz wówczas musowo postawic klamoty na Pro Audio Bono żeby wiesz... B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/01/07 01:37 #429948

PAB to drogie zabawki i ... wiesz :)
Ale Vibrapody 4 szt bez rabatu to 120pln+KW, żaden pieniądz w stosunku do oszalałych cen PAB.
A tyle chyba może każdy na 14 dni poświęcić, żeby stwierdzić lub nie stwierdzić wpływu izolatorów.
:) :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/01/07 01:40 #429949

No nie...jak Verictum to bez PAB nie ma mowy sam wiesz :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/01/07 01:50 #429950

Ale jaja, nawet skrzypek Bałdych dał się wkręcić :lol:
Jak można być takim (piiiiiii) i jeszcze grać na skrzypcach? coś tu nie idzie w parze ... :lol:
www.verictum.pl/produkty/demiurg-kabel-zasilajacy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/01/07 02:04 #429951

Kasa panie Kolego , kasa... :sick:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/01/07 02:07 #429952

Oj tam zaraz kasa i teorie spiskowe :sick:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/01/07 05:45 #429953

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Ciekawych wyjaśnienia tego fenomenu odsyłam do słynnego już wątku o niemniej słynnej listwie :pinch:

Niejaki bogdan garść wyjaśnień "technicznych" zapodaje :pinch: (od wpisu nr. 763)

Cały watek jest do śledzenia, gdyż falami poza zrozumiałym osłupieniem normalnych, zdarzają się jednak cudnie mniamaśne próby ...obrony.
Tu również widać jak Naj "argumentem" oczadziałych stał się ostatnio - "nie próbowałeś - nie możesz się wypowiadać". Stosowany ostatnio wszędzie, nawet w tym o słynnej listwie ... Kocham Pana, panie Sułku :)

www.audiostereo.pl/listwa-sulek-za-6000-...3.html/page__st__750

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/01/07 10:58 #429960

Audiofilny Biały Rycerz tomkly niezawodnie na stanowisku kiedy o jakiś debilny koncept chodzi i jak zawsze w obronie :lol:

bogdan to postać dla mnie nowa ale już widzę że będzie jednym z moich ASowych ulubieńców ;)

Dzięki za link bo akurat tego krystalicznie durnego wątku nie znałem :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/01/07 11:07 #429961

Czytałem chwilę, te przepychanki są już do zrzygania, nie dałem rady dotrwać od 763 do końca wątku.
Niech każdy robi swoje jego wola, udowadnianie na siłę jednej i drugiej stronie jest bez sensu, ślepe testy też niczego nie pokazują nikt ich nigdy nie przeszedł, co nie znaczy że pewne zjawiska nie występują.

Jednak nadal podtrzymuję wcześniejszą propozycję dla kolegi aliasa, to nic nie kosztuje i do tego nie boli :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/03/03 20:54 #432030

Było tanio, z drewna, śmiesznie... i nawet hajendowo.

Teraz nadszedł czas na drogo, skomplikowanie i megahajendowo:

Nasotec GyroPoint HiFiStay Ultimate Isolation Feet...

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2016/06/09 21:00 #433993

WITAM.

Kolejny poboczny temat. Tym razem coś dla miłośników amerykańskiego grania.

Wersja na rękę:



i oczywiście wersja na ścianę (w kilku kolorach):



Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2017/01/31 12:30 #436521

Tyle było gadania o tym, że kolumnę trzeba usztywnić, żeby membrana nie miotała całą skrzynką w te i we wte a tu ... audiolifestyle.pl/nowosci/stan-uniesienia/ :huh: się okazuje, że to wszystko łgarstwo było przebrzydłe bo to mocium panie magnetycznie trza podnieść i wtedy czystość w brzmieniu nastanie a nie jakieś tam kolcoki, szpiloki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator