HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/01 18:46 #185061

Oj, wej. W drugim secie 6:1 dla Szarapowej. Ale nie takie odmiany sytuacji już widziałem, więc poproszę o jedną w trzecim.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/01 19:28 #185062

  • tadeo
  • tadeo Avatar
  • Gość
  • Gość
Huuurrrra ! Bravooooo ! Agnieszka górą !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/01 19:33 #185063

Dziękuję, życzenie spełnione. 6:2 dla Agnieszki w trzecim secie. Ona potrafi wyciągać wnioski ze swoich porażek, bo tak samo było z Dementiewą i Kuźniecową (choć z nią na zwycięstwo trzeba poczekać do trzeciego meczu).

W kolejnych rundach przeciwniczki będa teoretycznie łatwiejsze. Szarapowej wydawało sie pewnie, że będzie mieć lekką drogę do półfinału.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/01 19:42 #185064

  • tadeo
  • tadeo Avatar
  • Gość
  • Gość
Ta bizuteria /diamenty/ na koszulce? sukience ? tak
ją spowolniły i obciążyły ,ze nie dała rady Agnieszce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/01 19:55 #185065

Zajrzałem do drabinki:
www.usopen.org/en_US/scores/draws/ws/wsdraw.pdf
i jednak nie bedzie tak łatwo, bo następny mecz prawdopodobnie z N. Vaidisovą (albo S. Peer). W razie zwycięztwa prawdopodobnie A. Chakvetadze lub P. Shnyder. Wszystkie do ogrania ale łatwo nie będzie.

Tak przy okazji: mecz odbywał się na stadionie im. Artura Ashe. Ten zawodnik był pierwszym graczem ze ścisłej czołówki (zwyciężył potem w Wimbledonie), z którym wygrał Wojciech Fibak. WF wygrał potem przynajmniej raz z każdym z graczy z ekstraklasy (z Borgiem, Connorsem, McEnroe, Nastase, Villasem), ale chyba nigdy podczas turnieju wielkoszlemowego. Agnieszka ma jeszcze do ogrania Henin, młodszą Williamsównę czy obie Serbki ale dzisiejsze zwycięstwo jest chyba najcenniejsze z dotychczasowych.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/03 13:17 #185398

Łatwo nie będzie - trafiła się Peer z Izraela, z którą Agnieszka przegrała w tym roku z kretesem (0:6, 0:2 - skreczowała by, jak sama mówiła, się dalej nie kompromitować). No ale to nowy mecz, piłka jest okrągła, ważne by oddać dwa równe skoki, itp... (niepotrzebne skreślić)
A jeśli chodzi o Fibaka - zdaje się, że wygrał z Villasem w US Open.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/03 13:50 #185402

Romański napisał: Łatwo nie będzie - trafiła się Peer z Izraela, z którą Agnieszka przegrała w tym roku z kretesem (0:6, 0:2 - skreczowała by, jak sama mówiła, się dalej nie kompromitować).


Miała jakieś kłopoty. Jedna wersja mówi, ze zgubiła bagaż i grała w pożyczonych butach i cudzą rakietą, inna ze miała kontuzję. Może Peer zwietrzy łatwy łup i zanim się zorientuje, bedzie już po meczu.

Tym razem pojedynek odbedzie się na stadionie im. Louisa Armstronga. Mam nadzieję, że Agnieszka nie słucha hip-hopu i Satchmo będzie jej sprzyjał.

A jeśli chodzi o Fibaka - zdaje się, że wygrał z Villasem w US Open.


Poszperałem - istotnie. To było w 1980 r. W ćwierćwinale przegrał jednak z niżej notowanym Aaronem Kriekiem po pięciu setach. W ostatnim prowadził w tie breaku 5:2 i ostatecznie uległ 5:7.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/03 15:44 #185420

Coś nie idzie mi dzisiaj za dobrze. Nie Aaron Kriek tylko Johan Kriek. Aaron to był Krikstein, jeden z najzdolniejszych juniorów z epoki chyba już wczesnosamprasowej. Ale jakoś się nie spełnił.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/03 20:27 #185489

Skomentuje ktoś? Bo ja to jestem tylko od dobrych wiadomości.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/03 22:13 #185516

Adam Szulc napisał: Skomentuje ktoś? Bo ja to jestem tylko od dobrych wiadomości.

Pozdrawiam

Było dobrze przez pierwsze dwa gemy, a potem......
Następnym razem. Nie ma się co podpalać - i tak nikt nie wróżył Pani Agnieszce 4 rundy przy takim rozstawieniu.
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

RoberT
[fanatyk DSD]

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/04 08:50 #185542

Adam Szulc napisał: Skomentuje ktoś? Bo ja to jestem tylko od dobrych wiadomości.

Pozdrawiam


:( :( :( :(

ale "jutro" będzie lepiej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/04 11:06 #185550

Adam Szulc napisał: Skomentuje ktoś? Bo ja to jestem tylko od dobrych wiadomości.


Ha, no cóż ekspertem tenisowym nie jestem, ale dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy: 1. słaba psychika Agnieszki (jak nie idzie, to nie idzie - i dajcie mi wszyscy święty spokój) 2. braki kondycyjne.
Umieściłem te rzeczy w tej kolejności, bo wcześniej widziałem mecz niejakiego Fabrice'a Santoro z Jamesem Blakiem. Francuz był dużo starszy, mniejszy i ogólnie słabszy (fizycznie) od rosłego amerykańskiego młodziana. Obaj zafundowali sobie tzw. pięciosetówkę i gdyby to było na Wimbledonie to możnaby rzec, że mikry Francuzik gryzł trawę, żeby wygrać, chociaż słaniał się na nogach. A nasza panna poddała się już w połowie 1 seta.
Co do kondycji - powinna nad nią popracować i, być może, ograniczyć występy w deblach, mikstach itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/04 12:54 #185557

Romański napisał: ... Co do kondycji - powinna nad nią popracować i, być może, ograniczyć występy w deblach, mikstach itp.


Nie sądzę, żeby zawiniła kondycja. Sił mogło zabraknąć w końcówce (a właściwie powinno zabraknąć, skoro gra się jeszcze debla i miksta - chyba nikt z czołówki tego nie robi, chyba że ma się wydolność Lance'a Armstronga) ale nie po dwóch gemach. Co do psychiki - nie sposób się nie zgodzić, bo było to widać gołym okiem. Ale skąd to załamanie, naprawdę trudno powiedzieć, bo poczatek meczu był świetny i chyba nic szczególnego się nie wydarzyło.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/04 13:19 #185559

Adam Szulc napisał: Co do psychiki - nie sposób się nie zgodzić, bo było to widać gołym okiem. Ale skąd to załamanie, naprawdę trudno powiedzieć, bo poczatek meczu był świetny i chyba nic szczególnego się nie wydarzyło.


No właśnie też nie mam pojęcia i dlatego tak mnie to wkurza... Właściwie od czwartego gema, w którym została przełamana, przestała walczyć. A przecież nadal wynik był dobry. Może przestraszyła się przeciwniczki (która zresztą wcale nie grała jakoś szczególnie genialnie)? Pojęcia nie mam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek

Wimbledon - ktoś ogląda? 2007/09/04 13:30 #185565

Może dostała sygnał, że oskarżą ją o antysemityzm jeżeli wygra?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator