HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/21 17:45 #98567

Ja stawiam Heinekena przy lidze mistrzów :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Avance 670/660/630 Nad T762/372, BDP 7500, Albedo/Vdh/Wireworld/Sharkwire/Cabletalk/Ixos Panas 37PX80 C+ Ferguson Ariva200

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/21 21:31 #98591

Ja jestem fanem czeskiego piwa. Z dostępnych u nas najbardziej przypadł mi do gustu Staropramen, którego regularnie spożywam :)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Physics deniers posing as audiophiles are not employable in technical positions in government or industry. They are just idiots with as much technical credibility as a spiritualist asked to design a rocket engine.
Alan A. Shaw

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/24 01:14 #99046

braciszewski jeszcze mozna dostac ...

a tymczasem dam wam gre ... tylko dla piwoszy pilsnera i tylko powyzej 18 lat :P
www.megaupload.com/?d=2ZRYTDD5

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

<a>to dopiero audiofilski sklep
sherwood rd 6103r
sherwood vd 4108
subsaty boston-a 5.1 www.bostonacoustics.com/

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/24 01:16 #99047

a zapomnialem piwo wypije jakie sie nasunie :P

ale mysle ze primus i holba czeskie sa bardzo dobrymi piwami
jaak bym mieszkal w glucholazach albo jakos niedaleko granicy to bym napewno zapasy robil :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

<a>to dopiero audiofilski sklep
sherwood rd 6103r
sherwood vd 4108
subsaty boston-a 5.1 www.bostonacoustics.com/

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/26 14:22 #99594

dla mnie najlepsze na świecie to PERŁA lubelska podana w pijalni piwa przy bernardyńskiej. poprostu niebo w gębie jest tak świeże i pachnące i dodatkowo podają kromkę ze zmalcem :D. no i chyba cośjeszcze dodają do tego świeżego piwa bo z reguły to po 6 jestem ululany a tam to wystarczą mi 3 i nie pamiętam drogi do domu :D. a poza tym to czeskie piwa, nie zdażyło się bym tam pił jakiegoś sikacza, tylko że muszą to być oryginalne czeskie a nie robione na licencji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/27 09:58 #99705

Bodajże w 1995 r. płynąłem promem do Kopenhagi z kumplami. Na promie piliśmy mocne piwo o nazwie Elephant warzone przez Tuborga, miało chyba z 8 czy 9 procent alkoholu i super smak. Do dzisiaj pamiętam jego smak.
Teraz pijam głównie piwa czeskie, Staropramena, Gambrinusa i Budwaisera, z polskich Żywca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tylko Rock!

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/27 14:57 #99750

Staropramen, którego mam zamiar w długi wekeend wypić dużo.
Polskie piwa to towar zastępczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/27 18:46 #99781

extermal napisał: Lubię ten gorzki smak!

Pozdrawiam.

I oto chodzi!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/27 18:47 #99782

And napisał: Staropramen, którego mam zamiar w długi wekeend wypić dużo.
Polskie piwa to towar zastępczy.


I to też prawda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/28 11:13 #99854

Pojawiło się ostatnio piwo "Żywe". Sklepikarz mi polecał, ale on pewnie obiektywny nie jest bo chce sprzedać. Pił już ktoś ten wynalazek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/28 20:25 #99936

Od dłuższego czasu popijam sobie Leszka. Najlepiej jednak smakuje w buteleczkach 0,33 ml.

Na szczęście właśnie rozpoczął się dłuuuuuuugi weekend więc: Na zdrowie 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..... Warszawa da się lubić ja Ją kocham to pewne i wogóle i w szczególe i pod każdym innym względem ....

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/29 10:36 #99983

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tous les matins du monde

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/29 15:35 #100023

  • tadeo
  • tadeo Avatar
  • Gość
  • Gość
A teraz coś dla znawców. Ci co byli to wiedzą o czym za chwilę napiszę.
Najlepsze piwo na świecie jest na " Świętej górze Andechs" .
W miejscowości Andechs w Bawarii / z tąd pochodzi Św. Jadwiga patronka Śląska-żona Henryka Pobożnego/ , piwo nazywa się Doppelbock dunkel i jest ważone przez tamtejszych zakonników .
Piwo jest ciemne i ma smak "karmi" ale po 2-3 massach nie ma szans,żeby o własnych siłach wstać od stołu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/29 21:16 #100062

Dobry temat. Wasze zdrowie. A swoja drogą to za duzo tego płynu w siebie wlewam. Ale go kocham i co począc :) ?
Nie mam jednego najlepszego bo po pierwsze różnie mi się zmienia, z reguły po piciu przez dłuższy czas jednej marki, mam ochotę na zmianę i nowy smak. Lubię pszeniczne ciemne z kija. Piłem takie na Smolnej w Wawie w lokalu który sam je warzy. Kocham irlandzkie browarki : Beamish, Murphy's. Ale jedna uwaga. Wiem że piwo musi być zimne by smakowało, to oczywiste. Ale o ile zwykłe jasne pelne, czy to krajowe czy obce jeszcze jakoś wejdzie nieschłodzone, to irlandzkie niezimne są po prostu wstrętne. Je nalezy pić naprawdę zimne, wtedy są pyszne. Najlepsze były w pubach w Irlandii jak byłem, z kija. Butelkowe czy puszkowe się nie umywały. Zeby było ciekawie, takie porównanie: mieszkam w mieście około 40-stotysięcznym i są w nim może dwa, trzy lokale które mozna nazwać pubem. Oprócz tego kilka zwykłych barów i mordowni. W Kilarney, miasteczku zaledwie 12-stotysięcznym są (tyle było jak tam byłem) 42 puby. Jest róznica, nie?
No i tam naprawdę trzeba się napracować by dostać w mordę. U nas czasem wystarczy po prostu wejść. Niestety.
I jeszcze jedna ciekawostka smakowa. Po trzech miesiącach na wyspie tak mi sie kubki smakowe przestawiły że jak po powrocie napiłem sie pierwszego browara (chyba Tyskie to było), to smakowało jak nagazowana alpaga, lub skwaśniały radziecki szampan. Ale szybko wróciło wszystko do normy :)
A z krajowych to nie jestem oryginalny, Tyskie lubię. Krolewskie jak jest świeże. No i ostatnio odkryłem piwko nieznane szerzej a wg. mnie wysmienite i niedrogie. Niepasteryzowany Ciechan. Z tego samego browaru jest Miodowe w butelkach 0,33 (dużego nie widziałem). Też super. Jedyne jak na razie piwo z tych wszystkich zmodyfikowanych smakowo jakie mi smakuje. No ale miód jest miód, a nie jakieś tam bananowe czy inne wynalazki. A jak jestem w knajpie i piję kuflowe to często z sokiem imbirowym. Niestety nie można go dostać nigdzie detalicznie, jak np. malinowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/05/02 01:02 #100422

Odpowiedz jest jedna:
www.browar-amber.pl/kozlak/
Bijcie pokłony !

Tak na serio jest to jeden z 2 rodzajów piwa które ruszam ostatnimi czasy. Drugi to Calsberg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator