HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2015/12/13 23:57 #429265

  • bonobo
  • bonobo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • BonoboCo ?
  • Posty: 26
Budżet świąteczny się trochę nie domyka (przegiąłem ostatnio z zakupami) i postanowiłem że skorzystam z chwilówki i takiej szybkiej właśnie opcji. Macie jakieś doświadczenia z konkretnymi towarzystwami ? Których unikać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bonobo.

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2015/12/14 06:10 #429268

Unikaj Providenta...straszne g***o. Ja się kiedyś zdecydowałem (ładnych parę lat temu) i łaziło to za mną strasznie długo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2015/12/14 07:04 #429269

Unikać chwilówek i parabanków jak ognia, poźniej nie można się odpędzić.
Mało tym w mediach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2015/12/14 08:28 #429271

bonobo napisał: Budżet świąteczny się trochę nie domyka (przegiąłem ostatnio z zakupami) i postanowiłem że skorzystam z chwilówki i takiej szybkiej właśnie opcji. Macie jakieś doświadczenia z konkretnymi towarzystwami ? Których unikać i na co zwrócić szczególną uwagę?


Kolego proponuję zacisnąć pasa, przeliczyć budżet, ograniczyć niepotrzebne wydatki, i nie pchać się w kredyt, który będziesz spłacał przez cały rok! Wszystkie tzw. chwilówki to rozbój w biały dzień ,zwykła lichwa! Jeśli koniecznie musisz pożyczyć, to chyba najlepiej iść do banku w którym masz konto. Oni przynajmniej wiedzą jakie masz wpływy i realnie ocenią, czy nie wieszasz sobie pętli na szyję.
Może jest możliwość podniesienie kwoty debetu na kącie ? Lepszym rozwiązaniem jest też karta kredytowa, tylko z rozsądnym limitem i dla ludzi skrupulatnie pilnujących terminów spłaty! Jeśli w Twoim banku nie dostaniesz kredytu nie bierz nigdzie!
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2015/12/14 08:35 #429272

Absolutnie nie !
Chcesz dodatkowej kasy to weź w swoim banku albo jakimś innym, nawet na poczcie tylko nie w providentach i jakichkolwiek innych których ulotki można dostać na skrzyżowaniu. Dowiedz się czy w Twojej pracy nie ma czegoś takiego jak Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Firmy od jakiejś wielkości (ilość zatrudnionych osób) mają obowiązek prowadzić taki fundusz i udzielają pożyczek bez oprocentowania na określony cel - np. remont mieszkania, oczywiście fikcyjny remont bo nikt Cię nie będzie rozliczał z tego co za te pieniądze kupisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2015/12/14 08:53 #429275

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

> bonobo

Dwie powyższe wypowiedzi to sobie wryj dobrze zaostrzonym majzlem w durny czerep swój - bo albo to jest prowokacja do "dyskusji" o tym gównie (czyli chwilówkach) albo faktycznie o tym myślisz, a wtedy to trzeba mieć durny czerep...
a głowę to tylko po to aby deszcz nie napadał do szyi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2015/12/14 10:21 #429282

Weź sobie lepiej pożyczkę z pracy albo jakiegoś banku, ale nie parabanku.

sowafinansowa.pl/pozyczki-bankowe/

tu masz zestawienie pożyczek z PRAWDZIWEGO BANKU.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland from Poland

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2017/05/24 07:08 #438128

a dlaczego nie z prabanku?
enowechwilowki.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2017/06/05 20:59 #438218

Moim zdaniem wszystko zalezy do tego w jakiej aktualnie znajdujemy sie sytuacji. Nie kazdy bedzie mial dostepne te same rozwiazania, bo dajmy na to nie bedzie mogl pozyczyc pieniedzy od rodziny lub znajomych. Zreszta nie wydaje mi sie to dobrym pomyslem, bo czesto ma to wplyw na to jak pozniej nas najblizsi postrzegaja. Przy mniejszych kwotach przeciez mozna znalezc wiele ofert sprawdzonych firm, dzialajacych od lat. Plusem takiej szybkie pozyczki jest jej niski koszt - oczywiscie oddajac wszystko na czas :) Warto tez poczytac artykuly na tematy finansowe oraz rozwazan. Mi szczegolnie ten dal sporo do myslenia: www.wonga.pl/pozyczka-ale-nie-od-rodziny Najwazniejsze jest odpowiadac za swoje czyny i miec swiadomosc tego co sie robi .. wtedy minimalizujemy potencjalnie, negatywne skutki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2017/10/17 08:56 #439714

Nie, ale każdy wie, że od chwilówek lepiej trzymać się z daleka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2017/11/15 10:32 #440082

  • aldebaran
  • aldebaran Avatar
  • Gość
  • Gość
nie osobiste, tylko moi krewni (brat). na szczęście, wszystko się skończyło bez większych problemów, i - o dziwo - udało się nawet uniknąć naliczenia rrso, bo pieniądze były spłacone przed terminem. w każdym razie, polecam sprawdzać firmy pozabankowe w rankingach, to jedyny wiarygodny sposób na to, by się dowiedzieć o możliwych pułapkach. Arek (ten właśnie brat :) korzystał z tego rankingu creditonline.today/pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2017/12/13 15:59 #440882

A ja brałem pożyczkę na szybko w firmie Lendon www.lendon.pl/chwilowki i nie miałem żadnych problemów z jej spłatą. Wszystko było jasne i klarowne, żadnych kruczków w umowie nie było

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez julek15.

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2019/10/09 15:22 #447350

Nie i nie chce mieć z nimi nic do czynienia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Macie jakieś doświadczenia z chwilówkami? 2019/10/09 19:12 #447360

Trzymajcie się możliwie jak najdalej od tych chwilówek . Ja z nimi nie miałem do czynienia , aczkolwiek moja koleżanka tak i na pewno nie ma dobrych wspomnień . Ogólnie jest tak , że pożyczają chętnie , ale chcą , aby im oddawać dużo więcej pieniędzy . Procenty są naprawdę lichwiarskie a jak nie spłacisz w terminie to spirala zaczyna się coraz mocniej nakręcać , najlepiej spróbować pożyczyć od kogoś z rodziny lub od znajomych , żeby po prostu nie mieć nic wspólnego z takimi parabankami .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator