HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zagadki muzyczne 2004/11/11 13:41 #4303

>i_nemes - nie bądź okrutny, podaj jeszcze jakieś szczegóły. Kurde ale mnie to męczy.

_____________________
Kłębami dymu niechaj się otoczę
Niech o młodości pomarzę półsenny...
Słowacki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Zagadki muzyczne 2004/11/11 14:51 #4310

gutten->
organizator wycofal sie, zeby nie ufundowac Gryphona dla Ciebie w nagrode :-)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

Zagadki muzyczne 2004/11/11 16:26 #4316

Podpowiedz do mojej zagadki: nie sadze, zeby Ironista lubil ten zespol;), wlasciwie zdziwilbym sie, gdyby ktos go tutaj lubil;). Mieli kiedys jeden wieli hit i byl to wielki hit, zarowno radiowo, jak i klubowo, jak i jakosciowo. Wlasciwie zaistnieli tylko tym hitem oraz skandalem. o ktorym mowa w zagadce. Naturalnie kluczem do zagadki jest tozsamosc 'prawdopodobnie najslynniejszego milosnika >buszujacego w zbozu<, ktory wplynal dramatycznie na losy rokendrola';) oraz samo wplyniecie. Niedlugo rocznica tego wplyniecia. Za rok, jak ten czas leci, polokragla rocznica. Wplyniecie znacznie wazniejsze niz zespol, o ktory idzie w zagadce. To juz sa ogroooomne podpowiedzi;).

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2004/11/11 18:37 #4334

Kotfilemon->>

Organizator nie wycofal sie i do wygrania nie jest Gryphon :-) tylko skromna plyta XRCD.

Gutten->> No CIGAR For YOU!

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"For the second time in my life - the other time being 'The Köln
Concert' 30 years before - I walked out on stage and realized: nothing
can stop me now." - Keith Jarrett

Zagadki muzyczne 2004/11/11 19:12 #4340

>i_nemes, ciągle szukam, nawet polazłem do piwnicy po karton ze starymi kasetami, i podpiąłem decka. Jak nie skojarzę, to mogę nie doczekać Audio Show. Igrasz z moim zdrowiem.

____________________
Kłębami dymu niechaj się otoczę
Niech o młodości pomarzę półsenny...
Słowacki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Zagadki muzyczne 2004/11/11 19:24 #4342

Lacrimosa->
to dalej nikt nie zgadl?

Moze jakas wskazowka :-)

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

Zagadki muzyczne 2004/11/11 19:50 #4343

>Lacrimosa

Johannes Brahms
Palil olbrzymie czarne cygara i pil mocna czarna kawe, na pewno.

a co wygrałem;)?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2004/11/11 20:09 #4347

>Ironista, jetes niewiarygodny;), poswiecenie godne lepszej sprawy. Obawiam sie, ze mozesz byc troche zawiedziony odpowiedzia... Tak czy owak - przeboj ten zespol mial naprawde wielki, i klade nacisk na slowo przeboj, hit, etc, nie jest to muzyka wybitna. Grano go wszedzie i niektorych straszliwie draznil. Idzie o przelom lat 80-ych i 90-ych. Sugeruje jednak skupic sie na tym wydarzeniu, ktore zmienilo historie rokendrola (a tutaj tez by niektorzy sie skrzywili, czy rokendrola) i od niego wysnuc dalej odpowiedz - wydarzenie to niezwykle wazne i na wielu ludzi tego pokolenia (nie idzie o pokolenie przelomu lat 80/90ych) wywarlo wielki wplyw. Przez zbieg okolicznosci wydarzenie to kojarzyc sie moze z olbrzymim jablkiem, poprzez miejsce, ale i nie tylko, z amerykanskimi Indianami i z placzaca Azjatka, (hehe, wiem, ze strasznie mieszam zlosliwie...;)), ale to juz naprawde prawie oczywiste podpowiedzi;). Anybody?

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2004/11/11 20:29 #4354

Kotfilemon->>

Plytka XRCD w dalszym ciagu do wygrania czeka :-)

I_nemes- Nie Brahms :-( sorry, inny kompozytor byl slynny od palenia dlugich Kubancow, wiele zdjec, rysynkow w literaturze, on powszechnie by uznany za znawce tematu, tak jak prawie Winston Koscielnik to byla jego "calling card" i druga milosc po muzyce naturalnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"For the second time in my life - the other time being 'The Köln
Concert' 30 years before - I walked out on stage and realized: nothing
can stop me now." - Keith Jarrett

Zagadki muzyczne 2004/11/11 20:33 #4355

>i_nemes, pięć tysięcy pomysów i każdy wydaje mi się nie tego. Po eleminacjach wychodzi mi na to, że ten zespół zamieścił próbkę głosu Davida Bowie lub Johna Lennona. Czy to właściwy trop?
Ludzie pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

____________________
Kłębami dymu niechaj się otoczę
Niech o młodości pomarzę półsenny...
Słowacki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Zagadki muzyczne 2004/11/11 21:00 #4362

>> Lacrismosa

Skoro Gryphon nie wchodzi w grę, to straciłem motywację :-)))
Domyślam się jednak, że nie chodzi Ci o Antona Weberna, który "was shot by an American soldier as the result of a tragic misunderstanding - he was lighting a cigar outside the house of some friends when a nighttime patrol evidently construed his action as hostile".

Tak kończą wszyscy nałogowcy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

Zagadki muzyczne 2004/11/11 21:27 #4367

Puccini -chyba nawet umarl na raka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

Zagadki muzyczne 2004/11/11 22:23 #4375

>Lacrimosa - jestem niepocieszony;), No ale skoro nie szlo o Brahmsa... rozumiem, ze organizator konkursu ustala reguly;).

Brahms palil cygara podobno po to, zeby dodac sobie 'meskosci', podobna byla motywacja dla zapuszczenia jego slynnej brody. Natura obdarzyla go wysokim i piskliwym glosem i cygarami, szortskim obejsciem i broda probowal 'zatuszowac' ten mankament. Taktyka podobnie skuteczna jak upychanie rajskich jabluszek w ustach (zeby miec policzki jak jabluszka) i uciskanie w dloniach przyrzadow do cwiczen silowych, by od jabluszek w ustach odciagnac uwage, jak to czynil niejaki Orr w Paragrafie-22.;)

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2004/11/11 22:31 #4378

..a Presley wkladal podobno waz ogrodowy w obcisle spodnie na koncerty... :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

Zagadki muzyczne 2004/11/11 22:37 #4383

>Ironista. Trop J. Lennona naturalnie sluszny, ale to nie jego probke glosu wykorzystano w utworze, to nie byloby skandalizujace... Trop Bowiego niesluszny. Niech ktos wybawi Ironiste z tej meczarni;)... bo zostane jeszcze znienawidzony przez niego, kiedy sie okaze, ze ten przeboj przeszedl akurat zupelnie bez echa w jego sluchaniu. To malowymiarowa kapelka z jednym naprawde duzym przebojem i skandalem na sumieniu, ot co;). Nie szukac w ciezkim graniu;).

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator