HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/21 22:04 #437309

Mam ten koncert na enerdowskim winylu (razy 2) i brzmienie istotnie nie zachwyca. Podobnie jak sama muzyka ale bardzo dawno jej nie słuchałem - to jedna z tych obcmokanych płyt, którą kontrolnie włączam co jakiś czas, bo miliony fanów nie mogą się mylić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/21 23:32 #437311

Do roboty by się wzięli, zamiast płyty obcmokiwać ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/21 23:59 #437313

John 1.5 V napisał: Czy wasze wersje też (przynajmniej na pierwszym kawałku) brzmią tak ... szklano-szkliscie-porcelanicznie :pinch: , zwłaszcza jak się Keith zapędzi bardziej na prawo klawiatury ?


A to dlatego, że droselklapa była tandetnie zblindowana :)

www.bbc.co.uk/programmes/b0103z8j - od 15:15

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/22 15:41 #437325

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Jest bluesowo:
Po pierwsze Otis Taylor



Odkrywam właśnie tego ciekawego muzyka, ta ostatnia jego płyta fascynująca jest, a gościu ma ciekawe cv - dopiero dobiegając pięćdziesiątki nagrał pierwszą profesjonalną płytę.

Po drugie Fink - tu małe zaskoczenie, bo nie był dotąd znany z bluesowej strony, a wyszło mu najzwyczajniej - świetnie.



vol. 1 sugeruje, że będzie więcej, na co nie pogniewam się.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:RE: Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/23 00:37 #437346

A ja uwielbiam odkrywanie nowej muzyki :) A szczególną frajdę sprawia mi jak jest to muzyka nie tylko trafiająca w mój gust ale na dodatek polska.
Jakiś czas temu przeczytałem gdzieś że jednym z mentorów Paganiniego był Polak, August Duranowski. Zacząłem drążyć temat ale z początku bez sukcesów. Dicogs odpowiedział powściągliwie, Musicstack się wypiął. Youtube podaje linki do jakichś szkolnych lub domowych nagrań. I tyle :(
Ale nic to :) Trafiłem na stronę www.acteprealable.com/ gdzie nie tylko Duranowskiego ale masę innych ciekawych rzeczy znalazłem :D
No i dzisiaj przyszła płyta z muzyką Mistrza Duranowskiego. Na razie pierwsze słuchanie i jestem bardziej niż zadowolony z zakupu :D
Muzyka dokładnie wpisuje się w moje oczekiwania. Z jednej strony wirtuozeria brillant niezwykle wymagająca technicznie i ograniczająca grono wykonawców, z drugiej ślady Polskości przewijające się nutami poloneza, mazura czy krakowiaka. W jednej z fantazji na skrzypce pobrzmiewa też mazurek Dąbrowskiego !

Jak sparafrazować powiedzenie o gęsiach i języku odnosząc je do muzyki ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/25 23:10 #437414

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/26 22:11 #437427

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/27 22:08 #437436

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/28 01:01 #437437

Czemu ona z taką wielką piłą lata? Krzywdę se dziewuszka zrobi :(

Jako że wiosna się zrobiła a nasza kochana ojczyzna pod światłym przewodem dzielnie dryfuje ponosząc same zwycięstwa to dzisiaj coś lekkiego i przyjemnego. Tak powinna brzmieć wiosna :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/28 15:23 #437440

Kobitki już tak mają, że "rozmiar się nie liczy" :D

No, ale jak wiosna, to wiosna :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/29 21:56 #437451

Rocznic w zasadzie nie obchodzę, ale czytając dziś wspomnienie o Karolu Szymanowskim uświadomiłem sobie, że nie słuchałem go od dawna. A może inspiracją był link do Simona Rattle, który przedwczoraj zapodałem, bo przypomniał mi o czteropłytowym albumie z dziełami lokatora "Atmy" dyrygowanymi przez tego właśnie konduktora. Chyba jednak to pierwsze zadecydowało, bo włączyłem to co mam najlepszego czyli inną płytę:

www.bearton.pl/pl/szymanowski/

Uwertura koncertowa op. 12, Pierwszy Koncert skrzypcowy i Czwarta Symfonia to absolutne wyżyny muzyki I połowy XX wieku, porównywalne z dziełami Bartoka czy Prokofiewa. Ale trochę inne - bardziej romantyczne (w sensie strusiowym) i bardziej swojskie (w sensie ludowym). Do poziomu wykonawców (Sinfonia Varsovia pod Jerzym Maksymiukiem, Jakub Jakowicz, Piotr Paleczny) dostosował się wydawca. To jedna z najlepiej nagranych polskich płyt, zresztą mająca również warstwę SACD.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/30 13:01 #437459

Przed chwilą w Radiu Kraków puścili "Cud niepamięci" i w sumie nie było by w tym nic zaskakującego bo to fajny kawałek ... byłby, gdyby nie wykonanie A.Jopek. W sumie powinno się to znaleźć w dziale muzycznej zbrodni. Pewne osoby powinny mieć zakaz wykonywania coverów. Musze przyznać, że doznałem bardzo nieprzyjemnego uczucia przy tym płaczliwo-zawodzącym sia la la la.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/03/31 22:37 #437502

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/04/02 22:44 #437533

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2017/04/05 14:03 #437577

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator