HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/10/22 18:23 #435696

Ponieważ mój poprzedni post w tym temacie zniknął po rewolucji, to ja go powtórzę :) , bo przypomnę - to niespodzianka - kolejne wspomnienia ;) :) :





:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/10/24 23:50 #435715

Skoro już jestem po tak długim czasie to poddam do posłuchania świeżynkę Pani Emmy Ruth Rundle, w opisie jej dokonania z informacją kogo wspierała


i debiutancki Totem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/10/28 22:13 #435769

Wpadła mi dziś taka płyta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Longer

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/10/29 10:52 #435775

Ja mam dzisiaj kolejne wspomnienia :) :





:)

PS.
W dzisiejszych czasach rzadko się spotyka zjawisko "nierównego biegu" dźwięku, tak jak w tym drugim nagraniu. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Ostatnia edycja: przez fozzie.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/11/01 16:05 #435827

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
A takie oto nowe WILCO - "Schmilco"




Okładka - okropna, choć gdyby wczytać się w jej przekaz - właśnie przekazuje ona, że nie będzie tym razem elektryki, noisu i przesterów jak na ostatniej - bo elektryka została przynajmniej w większości "zaabsorbowana" po drodze i ...
"słuchacz" się cieszy.
Ja tam wolę lubić Wilco za akustyczne brzmienia, mogą być chwilowe "zadziory" a ot takie podobne jak choćby na słynnym i świetnym "Y, H, F"...
i są i dobrze.
Bo same ballady bez zadziora, nawet dość ukrytego są nudne.
(No chyba, że to sam Mistrzu Leonard "balladzi" jak na najnowszej swej REWELACYJNEJ!)

Tak w ogóle, naszła mnie taka (raczej błyskotliwa) myśl przy Wilco - tak mogłaby dziś zabrzmieć najnowsza płyta Lennona gdyby...
To wcale nie jest zarzut - ja polecam - włączta se strimingi, czy co tam macie i słuchajta - bo warto!

Czasochłonna specjalnie nie jest <37 minut
(jak ja lubię talkie "czasy" od 30+ tak do max 50)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/11/03 23:05 #435854

Dzisiaj wspomnienia z serii "dżinglowatych":





:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/11/20 12:20 #436029

Odkurzyłem gramofon, ciągle Adam GS 424 (jak widzę niektórzy nieźle sobie zań liczą - starczyłoby na prawię połowę planowanego Pro-Jecta) i czymś trzeba było go nakarmić. Pierwsza w ręce wpadła płyta Lory Szafran z New Presentation Wojciecha Niedzieli (Polish Jazz 76). Słucha się nieźle, lepiej znanych standardów (Lonesome Dancer dla mnie do nich się zalicza) niż mniej znanych i (dwóch) własnych kompozycji braci N. Trudno kogoś wyróżnić, cała piątka to perfekcyjna maszyna, w której każdy element jest ważny. Muzyka już wtedy była trochę niedzisiejsza (bo to ani acid jazz, ani free impro), dzięki temu i współcześnie brzmi świeżo. A My Funny Valentine wykonywana przez duet Lory z Piotrem Wojtasikiem nawet awangardowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/11/20 17:22 #436031

Skoro już gramiak odkurzony, to grzechem byłoby nie posłuchać czegoś więcej. "Bliss" Chicka Corei

www.discogs.com/Chick-Corea-Bliss/release/1267813

to płyta powstała z naruszeniem prawa. W rzeczywistości jej autorem i główną postacią był perkusista Pete La Roca, który nagrał ją jako "Turkish Women At The Bath"

www.discogs.com/Pete-La-Roca-Turkish-Wom...e-Bath/master/185297

Kiedy zobaczył "Bliss" na rynku pod nazwiskiem Corei (który w międzyczasie zdobył sławę), wytoczył wydawcy proces, który wygrał. Płyta została wycofana z rynku, jednak sądząc po cenie nie mam białego kruka na składzie.

Myślę, że ciężko byłoby nawet wyrobionemu słuchaczowi rozpoznać kto gra na fortepianie - flamenco jest w tej pianistyce tyle ile w nagraniach z Anthonym Braxtonem (choć rytmika znacznie bardziej potoczysta). Bardzo ciekawie gra saksofonista John Gilmore (jedna z głównych postaci Arkestry Sun Ra), gdzieś tak w pół drogi między Getzem i Aylerem. A lider to też nie byle jaka postać, więc całość jest bardzo udana. Na tyle, że wycofałem ją z listy "for sale".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/11/20 17:58 #436033

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Ha!
Co prawda nigdy nie próbowałem sprzedawać ale swego czasu była na liście "do zamiany", jak widać została, let it be, jest nawet fajna choć dawno nie słuchana.
(u mnie jako jedyna, sygnowana (nawet nieprawnie) nazwiskiem Corea, reszta na cd)




:)




P.S. - Ten Adam (gramofon oczywiście!) to przecież bardzo fajny sprzęcik, jak nic mu mechanicznie nie dolega to bym go na PJ nie zmienił.
Jaka wkładka i igła aktualnie? To zawsze warto zmienić na lepsze jak już.

P.S. 2 - też kiedyś myślałem, że mam kruka białego, jednak i tu cena nie poraża :(

www.discogs.com/Kabaret-Starszych-Pan%C3...rane/release/2621999
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/11/20 18:50 #436035

Iro napisał: ... P.S. - Ten Adam (gramofon oczywiście!) to przecież bardzo fajny sprzęcik, jak nic mu mechanicznie nie dolega to bym go na PJ nie zmienił.
Jaka wkładka i igła aktualnie? To zawsze warto zmienić na lepsze jak już.


Jeszcze działa ale nie wiadomo jak długo. W perspektywie mam więc tego Pro-Jecta:

audioplaza.pl/products/21167-pro-ject-1-...n-salon-poznan?Ceneo

Wkładka Sumiko Pearl. Bardziej podoba mi się ta Rega:

nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=3093

ale nie zatrzymuje się po dojściu do końca płyty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/11/20 19:15 #436036

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Z tych dwóch wybrałbym jednak PJ.
A to ze względu na ramię z plecionki włókien węglowych, mnie ono bardziej przekonuje niż zapewnienia reklamowe producenta Regi o "nowym" jej ramieniu.
Od 8 ponad lat skrawam winyle właśnie na PJ 1-Xpression - tyle, że wcześniejszy model - jak dotąd 0 (zero) problemów.

A Sumiko Pearl - bardzo ok!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:RE: Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/11/21 21:20 #436047

Adam Szulc napisał: Jeszcze działa ale nie wiadomo jak długo. W perspektywie mam więc tego Pro-Jecta:

A może skusiłbyś się na wymianę wkładki zamiast napędu?
A w drugiej kolejności ew preampa gramofonowego (nie wiem jakiego masz teraz)
Wymiana napędu z Adama na PJ wiele nie wniesie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/11/22 11:00 #436049

vasa napisał:

Adam Szulc napisał: Jeszcze działa ale nie wiadomo jak długo. W perspektywie mam więc tego Pro-Jecta:

A może skusiłbyś się na wymianę wkładki zamiast napędu?
A w drugiej kolejności ew preampa gramofonowego (nie wiem jakiego masz teraz)
Wymiana napędu z Adama na PJ wiele nie wniesie.


Nowy Pro-Ject jednak będzie lepszy od stereńkiego, choć z 10 lat nieużywanego, Adama. Ten w każdej chwili może paść a za spokój trzeba zapłacić. Choć i tak jestem pełen uznania dla solidności PRL-owskiej roboty. Preamp może nie jest najwyższych lotów (Cambridge Audio) ale nowy, wkładka też więc na razie pocierpię :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/11/24 21:54 #436067

Oto pora na kolejne wspomnienia ;) :







:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2016/12/12 10:12 #436162

Nie znałem wcześniej Pani Parasolki, i co z tego? Każdy nie zna kogoś choć warto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator