HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/11/05 12:06 #411763

Oskarżeń o morderstwa było dużo ale często okazywały się fałszywe. Le Sacre du printemps jednak nie było Massacre du printemps. Zróbmy i my śledztwo obywatelskie, oby z lepszym skutkiem.

Jako Ojciec Założyciel wątku napracowałem się już dostatecznie, więc nie będę się zbytnio wysilać. Morderca nazywa się remix i działa metodą na rympał. Na jednym końcu finezji jest profesor Moriarty (kto jest jego muzycznym odpowiednikiem, hę?), gdzieś w środku Die Moritat von Mackie Messer, a na drugim końcu remix. Jego metoda polega na wzięciu jakiegoś znanego nagrania i dodanie "perkusyjnej" łupanki w szybkim tempie, bez wyraźnego związku z rytmem oryginału (który często też finezją nie grzeszy).

Kiedyś o mordercze skłonności oskarżyłem George'a Bensona, który moim zdaniem (z lat 70-tych) zamordował jazz. Nie jestem dzisiaj z tego specjalnie dumny ale chyba oskarżenie zachowałem dla siebie. Potem miałem za złe jazzmanom używanie automatu perkusyjnego i zatrudnianie perkusistów grających jak automaty. Zresztą do końca z tego się nie wycofałem ale złagodziłbym kwalifikację przestępstwa. I czekam na inne donosy.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/11/05 16:27 #411772

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
I'm dazed and confused, because... zbrodni na tym polu jest tak wiele, że trzeba by chyba jakiś pozew zbiorowy wytoczyć.
Jeśli dobrze pojąłem intencje Autora, czeka on na donosy o zbrodniach...jeśli można, gdyż nie dalej jak dni kilka zaledwie temu słuchałem sobie z przyjemnością (i tu klawiatura mi nie zadrżała :) ) remixów właśnie (i to Kogo!?) - Milesa Davisa by Bill Laswell ... i nie tylko.
O ssso chozzzi? - a o to:


Tak więc "donos pozytywny" to jest, polecam :)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/11/05 17:36 #411777

Iro, nie o takie remiksy mi szło (sam mam tę płytę Laswella/Davisa i czasami sobie podsłuchuje). Generalnie współczesna muzyka rozrywkowa brzmi tak:


Ponieważ bez tego listka z obrazka nawet młodzi, głusi z wielkich miast nie wytrzymaliby długo, to do tego gwoździa dodaje się inne składniki i wychodzi zupa. Inne składniki są różne, przeważnie same w sobie tandetne ale nie aż tak.

Będzie przykład, osoby wrażliwe nie powinny zaglądać zwłaszcza do drugiego linku. Otóż kiedyś powstała taka piosenka, której nie oceniam (choć by się chciało):



I okazuje się, że nawet ją można zamordować remiksem



Nieporozumienie wzięło się stąd, że geszefciarze od szołbiznesu zawłaszczają stare nazwy. Remix można jeszcze przeboleć ale oni nawet rhythm and bluesowi nie przepuścili. I to jest kolejny donos.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/11/05 17:49 #411780

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: Iro, nie o takie remiksy mi szło (...)


To akurat było jasne, dlatego napisałem początek tak trochę pokrętnie.
Jednak jakoś nie mam ochoty babrać się i wyszukiwać takie zabłocone szmaty ...
Ja Ci nie pomogę, być może znajdziesz chętnych, kto wie?
Tak sobie wymyśliłem kulawo, że "warciej" byłoby nagłośnić nieliczne, ale za to wartościowe przykłady, bo takie bywają.

PS. te powyżej, to pierwsze linki od Ciebie, których nie odtworzyłem, nie mam zamiaru i tego nie zrobię ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/11/29 20:03 #412285

Za takie rzeczy winowajcy będą smażyć się w piekle



ale ciekawe co o tym sądzi Mark K. i spółka? Słyszeliście może o jakichś reakcjach mordowanych? Swojego czasu Kenny G. w sposób dużo bardziej taktowny zmiksował się z Satchmo, za co w bardzo nietaktownych słowach obcyndolił go Pat Metheny, dodając, że przy najbliższej okazji przyłoży mu gitarą w łeb. Zanim Sąd Ostateczny wymierzy sprawiedliwość, to przydałaby się podobna reakcja świata muzycznego. Nie mówię, żeby od razu jaja ucinać ale rok przymusowego słuchania jazzu i muzyki klasycznej chyba byłby właściwą represją.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/11/29 21:07 #412289

Fajny bit ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/11/29 22:23 #412290

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: (...) Nie mówię, żeby od razu jaja ucinać ale rok przymusowego słuchania jazzu i muzyki klasycznej chyba byłby właściwą represją.
Pozdrawiam


Mała dygresja a pro pos.

Coś w tym jest.
Niedawno słyszałem, że gdzieś zastosowano taki manewr.
Otóż w jakimś parku, gdzie chciano pozbyć się uciążliwej, hałaśliwej młodzieży, z niedostępnie zawieszonych megafonów (jakość musiała być straszna :sick: no ale nie o melomanów przecież chodziło ;) ) puszczano regularnie w odpowiednich godzinach, właśnie muzykę klasyczna - podziałało jak najbardziej!
Wynieśli się "w podskokach" :)

Ja sam, Vandermarkiem skutecznie traktowałem sąsiada-jełopa, który na podwórku z otwartego samochodu próbował zapodawać sobie i okolicy biesiadne-niemieckie-szlagry. Jedna 3 minutowa "próbka" umiejętności Kena z reguły załatwia problem :evil:

PS. masz świadomość Adamie, że wyszukując takie badziewa re-mixowe na YT, jednocześnie, choć w dobrej intencji ale je upowszechniasz, a filmikom z YT dodajesz "popularności" swoim kliknięciem!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/11/30 03:03 #412294

Przecież ten proceder trwa w najlepsze od przynajmniej 15 lat, jeśli nie dłużej. Wszystko polega na tym, że właścicielem praw do utworu jest wytwórnia, która za ustaloną kwotę udostępnia ścieżki komu popadnie. Żeby zaznajomić się z tego typu produkcjami wystarczy włączyć radio eska, rmf max, lub inne radiowe gówno z zetką i rmf-em na czele. Najbardziej "dżaźnią" mnie "remiksy" i inne "kowery" kawałków z lat '80. Wydaje mi się, że więcej kreatywności jest w naszym swojskim disko polo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/11/30 10:58 #412301

John 1.5 V napisał: ... Wszystko polega na tym, że właścicielem praw do utworu jest wytwórnia, która za ustaloną kwotę udostępnia ścieżki komu popadnie.


Aha, czyli muzycy nie mogą nawet powiedzieć co o tym myślą. A ci bez jaj pewnie nawet coś sami z siebie dodadzą o trafianiu pod strzechy, choć prywatnie najchętniej mikserom zrobiliby z d... jesień średniowiecza. Ciekawe czy utwory muzyków, którzy sami wydają płyty też są tak traktowane?
[/quote]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/11/30 11:02 #412303

Iro napisał: masz świadomość Adamie, że wyszukując takie badziewa re-mixowe na YT, jednocześnie, choć w dobrej intencji ale je upowszechniasz, a filmikom z YT dodajesz "popularności" swoim kliknięciem!


Mam ale life is brutal and full of zasadzkas. Pocieszające jest, że ten potworek ma tylko 82 tys. wejść, choć z drugiej strony w tej sytuacji moje stanowi większy procent niż przy 820 tys.

Widzę, że Koledzy nie są skłonni do walki z wiatrakami. To może przynajmniej przykładnie ukarzemy Smykusa :-) ?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/11/30 12:44 #412307

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: (...) To może przynajmniej przykładnie ukarzemy Smykusa :-) ?
Pozdrawiam


O tak!
Niech przez godzinę słucha non stop tego "fajnego bitu". :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/11/30 13:37 #412310

Hmmm, mnie już chyba nic nie rusza :) Serio. Mam test na "przyjemną" muzykę (nie mylić z dobrą w sensie Adamowym). Jak uda mi się zasnąć, jest ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Antologia zbrodni (muzycznej) 2013/12/12 19:53 #412720

Obserwacjami "fajnego bitu" już się nie zajmuje ale na marginesie naszło mnie parę refleksji i pytań. Główne oczywiście brzmi: czy jest coś poniżej. Swojego czasu Modern Talking i Sabrina wydawali się mieć mocne wsparcie od dołu. Ale potem u nas było disco polo, u sąsiadów disco germano (swojego czasu ś. p. Skrzydło podesłał rewelacyjny link), a jeszcze potem standard z teledyskami ukazującymi młodzieży drogi do kariery luksusowej dziwki i alfonsa. Głowy nie dam ale niższy poziom potrafiłem sobie wtedy wyobrazić. Teraz nie potrafię.

A poza tym zacząłem cenić lata 80-te (wiadomo co). Jakie były takie były ale tamte piosenki przynajmniej różniły się od siebie. Ba, nawet ten Lombard nie jest zły, choć to nie Małgocha śpiewa:



Ta siermiężność brzmieniowa i aranżacyjna dzisiaj może nawet robić za punk :-)

Nowe Hancocki już jadą do mnie, więc póki co słucham koncertu (wtedy jeszcze) Cata Stevensa z 1976 r.



Gdyby ktoś chciał od razu do Pani d'Arbanville, to pojawia się troszku po 27 minucie.

Pozdrawiam

PS Ale do dalszego tropienia zbrodni zachęcam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2014/11/28 20:32 #420347

Różne pomysły chodzą po głowie ale kiedyś tymi najgłupszymi się nie dzieliłem na tym forum. Teraz się podzielę.

Tak jak Marksa można oskarżać o zbrodnie Lenina i następców, tak oskarżyłbym o opisywane przeze mnie zbrodnie muzyczne niejakiego Mo-Do, którego pewnie wszyscy słyszeli:





Niedawno przeczytałem, że gość był Włochem, więc moja hipoteza jest taka: zrobił te nagrania dla jaj (Niemców śmieszy włoski, więc pewnie to działa też w drugą stronę, bo np. Czechów również śmieszy nasz język), a kiedy ludzkość zaczęła je kupować, to postanowił zarobić trochę lira. Niestety, jako człowiek wrażliwy, widząc współczesne skutki tej gry postanowił w zeszłym roku skończyć ze sobą. Ale to nie jest najstraszniejsze. Najstraszniejsze są komentarze na tubie.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antologia zbrodni (muzycznej) 2014/11/28 21:57 #420351

To wszystko nic w porównaniu z tym jakiej rzezi dokonano na muzyce rockowej:


I wszystkie im podobne miauczki:




Najgorsze na koniec:


Idę qrwa golić żyły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator