HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/03/25 22:45 #442567

Na Allegro ktoś sprzedaje tanio kolekcję winyli

allegro.pl/uzytkownik/KOLEKCJONER-PL--?order=m

którą zresztą przed chwilą trochę przetrzebiłem. Szczególnie godne uwagi są płyty z muzyką klasyczną. Kiedy przyjdą mogę napisać czy jakość zgadza się z opisem, choć wtedy pewnie sporo z tych okazji już zniknie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/03/27 15:05 #442675

Zamówiłem w niedzielę wieczorem, we wtorek około południa przesyłka była już w paczkomacie. Przyszło 7 płyt, w dotychczas przesłuchanych stan zgadza się z opisem, jedna nawet była zafoliowana fabrycznie. Dwie zostały wydane przez EMI jeszcze ze słynnym logo "His master's voice" - to debiut psa z patefonem w mojej płytotece.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/03/27 15:35 #442677

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: (...) Dwie zostały wydane przez EMI jeszcze ze słynnym logo "His master's voice" - to debiut psa z patefonem w mojej płytotece.


Mam jedną taką, ale - psiak i "His master's Voice" figurują u mnie na hamerykańskiej (1 press) "Hair" ...tyle, że to RCA Victor
EMI i RCA miały jakieś powiązania?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/03/27 18:11 #442679

Iro napisał: Mam jedną taką, ale - psiak i "His master's Voice" figurują u mnie na hamerykańskiej (1 press) "Hair" ...tyle, że to RCA Victor EMI i RCA miały jakieś powiązania?


Wiki podaje, że spółkami-matkami dla HMV są:
EMI (British Commonwealth except Canada)
RCA (western hemisphere)
JVC (Japan)

A tak przy okazji, słuchając starych (HMV jest z roku 1967, pozostałe są o kilka lat młodsze) ale świetnie zachowanych zachodnich winyli z niechęcią myślę o powrocie do siermiężności Polskich Nagrań czy nawet Amigi (odświeżyłem znajomość z koncertem kwartetu Alberta Mangelsdorffa z Tokio z 1971 r. - wspaniałe muzycznie ale brzmieniowo już nieco mniej). Ba, nawet współczesne "zachodnie" LP trochę rozczarowują. Zaopatrzyłem się niedawno w "The Epic" Kamasiego ale brzmienie nie rzuciło na kolana. Muzyka, prawdę napisawszy, też nie ale to się może zmienić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/03/27 20:07 #442680

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: "The Epic" Kamasiego ale brzmienie nie rzuciło na kolana.


Prawdę mówiąc, onego czasu miałem taki pierwszy impuls, by "Epic" zakupić w wersji LP. Zrezygnowałem kiedy okazało się, że 3 godziny upchnęli na 3 LP.
Tak nie można robić, łamiąc starą zasadę - im więcej minut ponad 20-22 na stronie - tym gorsza, słyszalnie jakość.
Prawdę mówiąc, brzmienie na CD też nie może równać się nijak z np. audiofilskimi realizacjami, jest dosyć przeciętne. Sama muzyka wszystko wynagradza.
Co do jakości winylu mojego "HMV", też z 1967r. Płyta niestety w słabej kondycji, jednak mimo to słychać, że jakość nagrania była bardzo dobra. Dodatkowo zadziwia elastyczność tego winylu - cieniutki jest a przy tym można niemalże zwinąć go w rulon.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/04/09 08:50 #442923

Iro napisał: ... Dodatkowo zadziwia elastyczność tego winylu - cieniutki jest a przy tym można niemalże zwinąć go w rulon.


Może masz wydanie "pocztówkowe" ? :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/05/16 20:08 #443152

Okazje poniżej 20 zł przestały robić wrażenie, więc będą poniżej 10. Same płyty z niebanalnymi tekstami i ciekawą muzyką, nie wyłączając głosów.

Barbara Stępniak-Wilk:
merlin.pl/catalog/?q=st%C4%99pniak%20wilk

Karolina Cicha:
merlin.pl/miekkie-maszyny-cd-karolina-cicha/7685535/

Limboski:
merlin.pl/verba-volant-cd-limboski/7721643/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/05/16 21:35 #443154

Bardzo blada jest oferta tego całego Merlina ,kupić tylko dlatego ,że płyta kosztuje 10zł to raczej żadna okazja .W innych sklepach też są wyprzedaże można kupić też ciekawe wydawnictwa - www.gigant.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/05/17 10:00 #443156

W tym gigancie straszny bajzel jest. Wchodzę sobie na [nowe brzmienia] a tam :woohoo: Scofield, Diana Ross, Weather Report i Chick Corea.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/05/17 13:06 #443157

W Gigancie wyprzedaże może i są, ale często zdarza się, że tylko "na papierze" - pamiętam niekończące się oczekiwanie na "Piano Works" Mauricio Kagela w wykonaniu Paulo Alvaresa (dopiero po wielu miesiącach zamieszczono na stronie internetowej notkę, że wydawnictwo jest niedostępne).
Poza tym nie zawsze do końca "grają fair"...jeśli brać stronę klienta.
Ostatnie moje zamówienie u nich przeleżało cztery tygodnie - owszem, Anderszewskiego i jego świeże "Piano Concertos 25 & 27" Mozarta oraz analogowe "7-Older Guys" Chrisa Robinsona i Brotherhood skompletowano stosunkowo szybko...ale dopiero wczoraj otrzymałem informację, że pierwsze trzy Koncerty Brandenburskie Bacha w wykonaniu Bohdana Warchala i Capella Istropolitana są dla nich nieosiągalne / wycofane z katalogu NAXOSa (co ciekawe, oficjalnie, na stronie sklepu, wciąż dostępne w ciągu pięciu dni roboczych).
Tak na marginesie, jeśli natkniecie się na Koncerty Brandenburskie Bacha w powyższym wykonaniu, to kupcie je sobie koniecznie - mam u siebie ich "drugą część" i śmiem twierdzić, że są zaskakujące, świeże i wręcz spektakularnie wciągające swoim wykonaniem.
A wracając do opisanego zamówienia w Gigancie - Bach wypadł, więc bez porozumienia wysłano do mnie informację z danymi do wpłaty, powiększając kwotę do zapłaty o koszt wysyłki (no bo przecież, nie zmieściłem się już w limicie darmowej paczki).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/05/17 18:19 #443160

przemko77 napisał: Bardzo blada jest oferta tego całego Merlina ,kupić tylko dlatego ,że płyta kosztuje 10zł to raczej żadna okazja .


Istotnie żadna. Natomiast kupić dobrą płytę za mniej niż 10 zł to już jest okazja. A te płyty są dobre.

przemko77 napisał: W innych sklepach też są wyprzedaże można kupić też ciekawe wydawnictwa - www.gigant.pl


Giganta już zareklamowałeś (zakładam, że bezinteresownie) ale w tym wątku raczej reklamujemy konkretne płyty albo, ostatecznie, konkretne wyprzedaże, w których potencjalny nabywca sam musi poszperać. Nie sądzę, żeby ktoś nie znał tego sklepu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/06/20 22:31 #443404

By oddać sprawiedliwość Gigantowi - i tam można trafić na atrakcyjne promocje. Don Cherry to nie byle kto, płyta japońska, a zniżka o prawie 40% też jest nie do pogardzenia:

www.gigant.pl/html/2/prd/hseclbaulfmabfi...ry_Don_Hear__Now.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/06/21 22:08 #443410

Edytka zniknęła więc będzie nowy wpis. Żebyście wiedzieli co tracicie gdyby okazja już była nieaktualna:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2018/06/22 08:29 #443411

Cudowna promocja ... aczkolwiek zważywszy na takie źródła:
www.discogs.com/Don-Cherry-Hear-Now/release/2293451
www.amazon.com/Hear-Now-Don-Cherry/dp/B00004S504
uczucia zaczynają być "mięszane" o co najmniej rząd wielkości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okazje płytowe: samopomoc chłopska (i babska) II 2019/12/20 16:24 #447853

Wytrawnemu, a nawet półwytrawnemu fanowi jazzowej klasyki ta okazja na wiele się nie zda, bo większość z tych płyt pewnie ma. Ale początkujący może tanim kosztem (ok. 8 zł za sztukę) dokształcić się i dopieścić:
www.ceneo.pl/10580646

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator