HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/06/23 07:35 #438368

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: Tegoroczny Warsaw Summer Jazz Days zapowiada się całkiem ciekawie:
warsawsummerjazzdays.pl/program/
Ściślej, ciekawie zapowiadają się na pewno:
SBB + Chris Potter
Kamasi Washington
Bill Frisell Trio
Branford Marsalis Quartet with Kurt Elling
i pewnie niektóre inne nazwiska, przed którymi obroniła mnie ignorancja. Nie wiem tylko czy Kamasi wystąpi solo (wtedy odpuszczam) czy z zespołem - nigdzie nie znalazłem takiej informacji.


No no no,
To wszystko zapowiada się bardzo smakowicie, szkoda tylko, że jak zwykle termin nijak nie pokrywa się z moim planem odwiedzenia W-wy.
Kamasi - koniecznie, obojętne czy solo czy z bandem!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/06/23 09:58 #438371

Dostałem informację od organizatorów (błyskawiczna odpowiedź), że KW pojawi się w następującym towarzystwie:

Kamasi Washington - Tenor Sax
Rickey Washington - Soprano Sax / Flute
Ryan Porter - Trombone
Brandon Coleman - Keys
Joshua Crumbly - Bass
Robert Miller - Drums
Jonathan Pinson - Drums
Patrice Quinn - Vocals

W takim razie już kupuje bilety.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/06/23 15:40 #438376

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Oznacza to, że skład taki sam jak w ubiegłym roku w ramach Tauron Nowa Muzyka.
Dodam tylko, że Rickey W. to ojciec Kamasiego.
Patrice - ciekawy, mocny głos i przyjemnie wygląda.
Zwracam też uwagę na puzonistę i bassmana.

Warto, bardzo warto i usłyszeć i zobaczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/07/01 17:49 #438490

SBB i Chris Potter już zagrali. Powiem tak, obiektywnie było się czego czepiać, oj było. Organizatorów też, a nawet głównie, bo spaprali nagłośnienie. Za dużo decybeli i dźwięk było mało czytelny, z wyjątkiem ballad i duetu perkusyjnego Keta - Lakis. Kłopoty miał z tym i sam zespół, odnoszę wrażenie, że Józef śpiewając niewiele słyszał: głos jak dzwon ale jakoś obok. Chris zapewne słuchał wcześniej nagrań z Szakalem, bo przywołał sporo z tamtych klimatów. W porównaniu np. z Mateuszem Pospieszalskim (poprzedni koncert na jakim byłem to Voo Voo) jest mniej dziki, bardziej wyrafinowany. Czyli sporo zastrzeżeń, a mimo to koncert wywołał ruchy żywego organizmu jakim ciągle, mimo przeciwieństw, jestem. I coś na kształt euforii pod koniec.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/07/07 11:46 #438550

Uuu, Kamasi i kompania dali po garach. Z rzeczy oczywistych spodobały mi się solówki lidera i puzonisty Rayna, ze szczególnym uwzględnieniem jednoczesnych. Pozytywnie zaskoczył mnie senior rodu, spokojem i wyrafinowaniem smakowicie kontrastującymi z żywiołowością syna. Z rzeczy mniej oczywistych podobała mi się wielowątkowość, a właściwie wielopiętrowość kompozycji. Właściwie tylko krótki bis miał postać klasycznego jazzowego tematu. Z rzeczy mniej przyjemnych na pierwszym miejscu trzeba znowu wymienić nagłośnienie, na drugim odegranie utworu Debussy'ego. Klaudiusz może nie przewracał się w grobie ale musiał mocno się skrzywić. Na szczęście część improwizowana pozwoliła szybko o tym zapomnieć.


Spodobał mi się też polski (jak sama nazwa wskazuje) laureat konkursu Instytutu Muzyki i Tańca Quindependence (drugi, Immortal Onion, mniej, być może ze względu na nagłośnienie, które tym razem było skandaliczne) imit.org.pl/news/2275/57/Laureaci-Jazzow...-Jazz-Days-2017.html

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/10/17 08:47 #439711

Ja bardzo żałuję, że nie zdążyłem pójść na koncert nieżyjącego już M. Jacksona. Zawsze marzyłem by iść i go posługać na żywo, a jednak zawsze było jakieś "ale"...a teraz już za późno

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/10/24 10:36 #439801

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Mati65 napisał: Ja bardzo żałuję, że nie zdążyłem pójść na koncert nieżyjącego już M. Jacksona. Zawsze marzyłem by iść i go posługać na żywo, a jednak zawsze było jakieś "ale"...a teraz już za późno

Bardzo na miejscu wypowiedź, szczególnie w kontekście tytułu wątku "ZAPOWIEDZI koncertów ..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/10/24 16:24 #439804

Czy ktoś się może wybiera na koncert Michael Nyman Band podczas tegorocznego Soundedit? Ciekaw jestem wrażeń po koncercie. Jakiś czas temu słuchałem go wraz z zespołem w Romie. Niestety w tym roku nie będe się mógł wybrać do Łodzi :-(
2017.soundedit.pl/program/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/10/25 11:06 #439817

Ta impreza w ogóle wygląda bardzo ciekawie i to nie tylko ze względu na koncerty ale np. prelekcje jak np. ten o eksporcie polskiej muzyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/10/25 19:54 #439832

Impreza już z pewną tradycją... trochę zaczyna przypominać Camerimage z początków, choć oczywiście jeszcze nie ta ranga, ale kto wie...za kilka lat? Ja z kolei byłem zainteresowany IBM Watson Beat... cóż, w tym roku nie dam rady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/10/25 20:10 #439833

Editors w Warszawie i Krakowie na początku kwietnia 2018... wreszcie solowy koncert a nie jakiś spęd festiwalowy... bilety już do kupienia
www.editorsofficial.com/tour/
Austra w dzisiaj, jutro i w piątek odpowiednio Gdańsk, Kraków i Warszawa
Sleep Party People z nowym materiałem w Gdańsku 9/12, Teatr Szekspirowski i Wa-wie 10/12 w Niebie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/12/16 17:04 #440907

Jutro we Wrocławiu i 19 grudnia 2017 r. w Warszawie odbędą się jubileuszowe koncerty (dziesięć lat muzykowania) Małych Instrumentów:

www.facebook.com/photo.php?fbid=19089721...05811&type=3&theater

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2018/11/22 20:18 #445339

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2018/12/14 20:55 #445620

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2020/01/06 11:22 #447941

Nie chce zapeszyć ale chyba w końcu uda mi się posłuchać na żywo Anthony'ego Braxtona, który za 9 dni pojawi się w Pardon, To Tu w Warszawie. Poprzednio zawsze coś stawało na przeszkodzie, a to żałoba narodowa, a to odległość, a to moja niedojrzałość. Bilety jeszcze są, choć własnie ich liczba nieznacznie się zmniejszyła:
pardontotu.pl/legendarny-anthony-braxton-na-trzech-koncertach/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator