HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

ABC lub FAQ KINA DOMOWEGO 2013/01/23 15:55 #405149

Również się zgadzam. Swego czasu napisałem artykuł na Elektrodzie, który wielu pomógł. Jednak na tym forum miał też kilku oponentów. Jeżeli może się przydać, podaję do wykorzystania: www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga Sek 2018/06/05 22:21 #443303

  • PATRON Systemy Audiowizualne
  • PATRON Systemy Audiowizualne Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga Sekretne życie Instalatora , który jest prowadzony dla wszystkich osób zainteresowanych szeroko rozumianym zagadnieniem audio-video. Nasz blog opisuje różne aspekty instalacji audiowizualnych, multimedialnych, kina domowego etc. Pokazujemy jak zrobić to zgodnie z zasadami panującymi w świecie audio-video, a zarazem ciekawie i niejednokrotnie efektownie bo jak wszyscy wiemy, design obecnie ma duże znaczenie w realizowanych projektach.
Serdecznie zapraszamy na blog Sekretne życie Instalatora !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ABC lub FAQ KINA DOMOWEGO 2019/01/11 23:12 #446008

Tu jak w muzeum, ale się pozmieniało przez te wszystkie lata....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ABC lub FAQ KINA DOMOWEGO 2019/01/16 19:44 #446046

Cześć Kitek, tu się nic nie zmieniło. Dokładnie jak w muzeum. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

ABC lub FAQ KINA DOMOWEGO 2020/05/16 07:14 #448694

Witam!
Czy istnieje amplituner do ktorego podlacze TV do HDMI-TV kabelkiem hdmi i bede mial dzwiek z TV, a na TV obraz (menu) z amplitunera? Tak jak kiedys działał kabelek euro. Pytam oczywiscie o takie budżetowe.
Oczywiscie teraz uzywam 2 kabli..
Sprzedawcy w sklepach mowia ze musze miec sygnal zwrotny w TV. Mam. Tylko zadnemu nie udalo sie osiagnac takiego rezultatu na wybranych modelach amplitunera i otv.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Andy
Ostatnia edycja: przez edgor13.

ABC lub FAQ KINA DOMOWEGO 2020/05/16 10:16 #448695

kabelkiem HDMI (w wersji 1.4 lub lepszym) należy spiąć amplituner ( gniazdo HDMI ARC out) z TV (gniazdo HDMI ARC input)
potem trzeba to aktywować w obydwu urządzeniach
jak?
a to już niestety trzeba sięgnąć do instrukcji i przeczytać sobie.
wyświetlanie menu powinno odbywać się automatycznie, najlepiej zresetować amplituner do ustawień fabrycznych i sprawdzić te menu a potem ustawić arc

Jaki metraż, jaki budżet?
Oczywiście jako fanboy yamahy* polecam urządzenia tej firmy, jak najnowsze i najmocniejsze i z serii Musiccast,
bo to imo rozwiązanie już przebiło system sonos i inne.

* - jako fanboy nie jestem obiektywny, przedstawiam czysto subiektywne poglądy i zapatrzony jestem w tę markę, niestety Yamaha nie płaci mi za posty :( jeśli ktoś ma jakiś kontakt z ich działem reklamy, to niech wspomni o mnie, to może coś mi odpalą za moje posty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

ABC lub FAQ KINA DOMOWEGO 2020/05/16 16:53 #448696

Takie zeczy to wiem. Mam podlaczony dwoma kablami. Z amp. HDMI-out do tv i drugim żeby mieć dziwek z tv do hdmi in-tv w amplit. Miałem przez optyka, ale lepszy wolumin z HDMI.
Pytam o taki amplituner który polacze z tv 1 kablem np. do gniazda w amplitunerze HDMI-tv i będę miał na OTV obraz menu z aplitunera i po tym smym przewodzie dźwięk z programu tv w glosnikach.
Jak np w Arcam FMJ SR250

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Andy
Ostatnia edycja: przez edgor13.

ABC lub FAQ KINA DOMOWEGO 2020/06/02 05:16 #448752

Czyli brak takiego z posród tanich sprzecikow...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Andy
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator