HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

SUB do KD schodzacy nisko i z poteznym uderzeniem 2018/02/09 13:06 #441563

Niestety musze zalozyc kolejny watek jako ze moj dylemat subwooferowy trwa dalej w najlepsze, a po wczorajszych testach Paradigm Seismic 110 juz wiem ze nie da sie z malego suba wyciagnac tego co z duzego, lub tym bardziej trzech :-) Wiec marzenia o malym gabarytowo subie sie skonczyly, szukam wiec jednego POTEZNEGO SUBa o tradycyjnych gabarytach :-)

A dylemat moj wyglada nastepujaco - bylem zmuszony przeniesc sie z duzego pokoju w ktorym mialem kino domowe do malego dedykowanego ktorego uzywalem tylko do stereo i co za tym idzie, do polaczenia stereo i kina domowego w jedno. Gra pieknie, jestem bardzo zadowolony z dzwieku w KD ale niestety jako ze w systemie mam dwa duze i jeden bardzo duzy sub, musialem je postawic na srodku pomiedzy przednimi kolumnami, co popsulo mi nieco scene i odsluch stereo. Chcial bym wiec zamienic je na jeden

Suby te ktore mam to JAMO D600SUB ktory ma 38cm glosnik z zamknieta obudowa i schodzi bardzo nisko, do tego mam dwa uzupelniajace Onkyo z 30cm glosnikami i takze zamknietymi obudowami ktore daja bardzo fajny plytszy bas i uderzenie. Cala trojka razem gra bajecznie, ale zajmuje niestety bardzo duzo miejsca. Sam JAMO schodzi nisko ale nieco brakuje mu uderzenia plytszego basu, Onko natomiast nie schodza nisko ale maja mase fajnego uderzenia i razem we trzy pieknie sie komponuja, ale osobna nie daja niestety tego co bym chcial (jestem maniakiem basu i efektow w filmach). Chcialem wpierw zamienic wszystkie trzy na jakis jeden maly dobrej jakosci sub, ale po testowaniu wczoraj Paradigm Seismic 110 szybko doszedlem do wniosku ze niestety tak sie nie da. Ale jako ze JAMO i tym bardziej Onkyo to srednia czy nizsza polka jesli chodzi o SUBy, to wierze ze da sie je wszystkie zamienic na jeden, nawet duzy ale jeden sub ktory i zejdzie nisko i bedzie mial mocne uderzenie w klatke piersiowa :-)

Budzet to 7000zl, jak najbardziej moze byc uzywany i zalezy mi na kinie domowym, nie musi byc muzykalny, aby mial potezne uderzenie. Szukam wiec rekomendacji aby nie spedzic tygodnia czy dwoch na jezdzenie po sklepach i sluchaniu wszystkiego, chcial bym miec liste paru subow ktore mogl bym gdzies wypozyczyc i posluchac we wlasnym pokoju. Z gory bardzo dziekuje za pomoc i sugestie :-)

Moj obecny system sklada sie z:

- dedykowanego pokoju 16m2 (wiem ze nie jest za wielki, ale jestem maniakiem poteznego basu w filmach i chce cos na prawde mocnego)
- amplituner: Arcam AVR500
- przod: Magnepan 1,6QR
- bez centralnego zazwyczaj, kiedy ogladmy w wiecej osob wtedy zalaczam JM Lab Chorus CC700
- tyl: JM Lab Chorus SD700
- sub: 2 x Onkyo THX (modelu nie pamietam, 30cm, 230W - bardzo bylem pozytywnie zaskoczony tym jak ladnie sie sprawuja w KD)
- sub: Jamo D600 SUB (38cm, 400W)

Dla zobrazowania problemu zalaczam zdjecie z jeszcze surowego stanu, teraz doszly mebelki wiec jest jeszcze ciasniej :-) TV nad subami to 42" z duzymi ramkami, dla porownania wielkosci :-) Idealnie chcial bym sprzet dosunac do sciany i zostawic puste miejsce nad nim a sub postawic gdzies z boku :-)

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

SUB do KD schodzacy nisko i z poteznym uderzeniem 2018/02/09 13:23 #441564

a może warto zajrzeć na forum diyaudio , popytać może ktoś w okolicy ma coś zrobionego i dałby posłuchać , tam nie tylko oszołomy ale i ludzie robiący czy to kolumny, suby ,elektronikę na poziomie , często stosują głośniki i rozwiązania za które ,,firma" życzy sobie pierdylion dularów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

SUB do KD schodzacy nisko i z poteznym uderzeniem 2018/02/09 14:46 #441565

Jarek2176 napisał: a może warto zajrzeć na forum diyaudio , popytać może ktoś w okolicy ma coś zrobionego i dałby posłuchać , tam nie tylko oszołomy ale i ludzie robiący czy to kolumny, suby ,elektronikę na poziomie , często stosują głośniki i rozwiązania za które ,,firma" życzy sobie pierdylion dularów

Dziekuje pieknie za podpowiedz, chodzil mi ten pomysl po glowie jako ze 25 lat temu zajmowalem sie profesjonalnie naglosnieniem aut latek pare i jako ze moj ojciec mial warsztat stolarski, dosc czesto budowalismy suby pod wymiar. Nie znam sie zupelnie na wzmacniaczach do domowych subow wiec to mnie zniechecalo, ale widze ze jest forum specjalnie dla ludzi budujacych samemu, wiec z przyjemnoscia tam pozerkam :-) Dzieki !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez tomw.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator