HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

maly gabarytowo subwoofer z POTEZNYM basem 2018/02/04 01:32 #441519

Witam,

jako ze zmienilem pokoj przeznaczony na kino domowe na sporo mniejszy i niestety nie mam fizycznie miejsca na obecne subwoofery ktore uzywam, ale bedac przez nie rozpieszczony wspanialym uderzeniem w filmach szukam suba z naprawde poteznym i nisko schodzacym basemi ale i w miare niewielkimi gabarytami. Bylem u dealera firmy Paradigm i umowilem sie na wypozyczenie Paradigm Seismic 110 ale chetnie uslyszal bym jakies porady i opinie o innych podobnych konstrukcjach aby nie spedzic tygodnia jezdzac po sklepach a mniej wiecej wiedziec co wypozyczyc i posluchac.

Moj obecny system sklada sie z:

- dedykowanego pokoju 16m2 (wiem ze nie jest za wielki, ale jestem maniakiem poteznego basu w filmach i chce cos na prawde mocnego)
- amplituner: Arcam AVR500
- przod: Magnepan 1,6QR
- bez centralnego, niestety nie bylem w stanie nic dopasowac do Magnepanow bo za kazdym razem gralo lepiej z wylaczonym centralnym niz wlaczonym
- tyl: JM Lab Chorus SD700
- sub: 2 x Onkyo THX (modelu nie pamietam, 30cm, 230W - bardzo bylem pozytywnie zaskoczony tym jak ladnie sie sprawuja w KD)
- sub: Jamo D600 SUB (38cm, 400W)

Calosc gra wspaniale, w obecnym pomieszczeniu suby sie dusza (ustawione wszystkie na polowe mocy i -8 w amplitunerze) ale bas jest niesamowity i schodzi bardzo nisko i tego wlasnie nie chcial bym stracic, ale niestety te zabieraja o wiele za duzo miejsca. Sam Jamo jest ogromny, natomiast Onkyo maja swietny plytszy bas ale nie schodza nisko bardzo, wiec niestety wszystko z tego co mam odpada. Szukam jednego mniejszego ktory bedzie schodzil nisko i mial potezne uderzenie. Budzet to okolo 6000-7000zl (moze byc uzywany).

Z gory pieknie dziekuje za podpowiedzi i rady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

maly gabarytowo subwoofer z POTEZNYM basem 2018/02/04 11:17 #441520

Z innych wartych rozważenia marek masz jeszcze Velodyne i REL. Poza tym dobre subwoofery robią też dobre firmy głośnikowe jak Cabasse czy KEF ale obawiam się jednego - to raczej nie są małe kompaktowe urządzenia. Małe rozmiary pociągają za sobą zmniejszenie nie tylko kubatury co ogranicza pasmo od dołu ale też membrany co zmusza konstruktorów do doboru głośników o większej amplitudzie (skoku membrany) aby uzyskać głośność co w konsekwencji powoduje znaczący wzrost zniekształceń, tak, że idąc w tą "mniejszą" stronę tylko pogarszamy sprawę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

maly gabarytowo subwoofer z POTEZNYM basem 2018/02/04 18:56 #441523

Dziekuje za podpowiedz :-) Firmy jako takie znam, bardziej szukam podpowiedzi konkretnych modeli :-) I nie szukam tez mikroskopijnych subow, wiem ze praw fizyki nie oszukam, ale cos w standardowych wymiaraz z membrana 20 czy 25cm by bylo ok :-) jestem przyzwyczajony do tego ze suby zabieraja mi mase miejsca, wiec moze sie nieco wyrazilem zle piszac "maly" :-) Obecnie sytuacja wyglada tak ze suby zabieraja mi caly srodek pokoju i nie dosc ze scena stereo sie popsula nieco, to w ich miejsce chcial bym wstawic sprzet pod sciane i wstawic tam wlasnie jeden bardzo mocny sub, albo wstawic go gdzies zupelnie z boku najlepiej :-) Tak to wyglada obecnie, zdjecie ze stanu surowego i dla odniesienia TV ma 42" i duza ramke :-)

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator