HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

połączenie stereo z kinem domowym 2018/01/26 10:20 #441400

Witam,

Mam taki oto dylemat na pograniczu zagadnienia kina domowego i stereo, otóż:

W pokoju specjalnie przygotowanym do relaksu audio-wizualnego:) planuję połączyć zestaw stereo z zestawem kina domowego.
Pokój na poddaszu ze skosami, powierzchnia ok. 21m2

To co mam teraz.
- kolumny Dynaudio Audience 42, których nie mam zamiaru zmieniać w torze stereo
- do tego wzmacniacz stereo i CD (ale to już mniej istotne).

Teraz chciałbym dokupić amplituner 5.1 i nagłośnienie do kina.
Na frontach nie mam miejsca na kolejne kolumny i jedyne co się zmieści i będzie wyglądało, to jakieś małe satelity z równie małą centralką (myślałem np. o: audiotrendt.com.pl/zestawy-kolumn-50-51-...basse-alcyone-2.html)... te konkretne mogę kupić z rynku wtórnego za około 1500zł.

Zawsze myślałem o całkowitym rozdzieleniu toru stereo od kina domowego. Jednak kilku znajomych stwierdziło, że nie wykorzystać moich Dynaudio jako frontów do kina domowego to prawdziwy grzech!
Przepinanie kabli głośnikowych między wzmacniaczem stereo, a amplitunerem AV zdecydowanie odpada. Pojawiła się więc opcja wykorzystania przełącznika Beresford TC-7220, o którym czytałem, że to jedyne dostępne na rynku urządzenie, które nie wpływa na jakość odsłuchu (swoją droga, patrząc na te cienkie kabelki w środku urządzenia mam niestety duże wątpliwości). Wtedy musiałbym dokupić centralkę i dwie tylne satelity, bo Ci sami znajomi twierdzą, że basu będę miał wystarczająco dużo z moimi Dynaudio więc obejdzie się bez subwoofera.

No i pytanie, który wariant wybrać?
Czy różnica w dźwięku między dobrymi frontami (moje Dunaudio) a jakimiś satelitkami z osobnym suboowerem będzie znacząca?
Różnica cenowa będzie raczej mała, bo w jednym przypadku muszę kupić cały zestaw 5.1, a w drugim zestaw 3.0, ale dodatkowo ten Beresford TC-7220 (540zł) no i muszę zdublować swoje kable głośnikowe (300 zł)… nie mówiąc o tym, że każda późniejsza chęć wymiany właśnie kabli głośnikowych będzie x2.

Co uważacie?

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

połączenie stereo z kinem domowym 2018/01/28 12:26 #441427

Hej Laylot!

Z jednej strony podepnę się do pytania z drugiej może uda mi się pomóc. Obecnie u mnie osobiście dziala to tak: Amplituner 5.1 mam podpięty wejściem pre-out do wzmacniacza, który obsluguje kolumny frontowe. Pre-out omija końcówkę mocy która jest w amplitunerze i sygnal idzie bezpośrednio na wzmacniacz. Reszta ( głośnik centralny, glosniki tylne, sub) podpięta jest do amplitunera.
Wszystkie urządzenia które nie wymagają dźwięku 5.1 i wole słuchać ich w stereo ( CD, Gramofon) podpięte są pod wzmacniacz, jesli chce posłuchać koncertu w DTS, DD lub oglądać film, włączam amplituner gdzie podpiąłem sprzęty cyfrowe - PC, DVD.
Plusy takiego rozwiązania, jesli dobrze rozumiem, bo mam tak od kilku dni dopiero, sa takie:
- nie musisz włączać amplitunera kiedy to nie jest potrzebę,
- nie rezygnujesz z jakości jaka daje Ci wzmacniacz,
- wzmacniacz obsługuje kolumny frontowe, wiec nie masz problemu z podwójnym okablowaniem o którym pisałeś,

To tyle ile z mojej strony :) Teraz prosze - i to jest moje pytanie - bardziej doswiadczonych kolegów, zeby powiedzieli mi czy dobrze to rozumiem i czy mylę sie w moim myśleniu.

Pozdrawiam serdecznie,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator