HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/13 16:59 #438019

Witam

Chciałbym złożyć zestaw 2.1 w rozsądnych pieniądzach zaczynając od wyboru dwóch kolumn wolnostojących do 1k pln.
Zestaw będzie służył do słuchania muzyki elektronicznej oraz do filmów, zależy mi więc na dobrym i czystym basie oraz czystości dźwięku (oczywiście co najlepsze w tej małej kwocie). Aktualnie będę skazany na brak funduszy na subwoofer więc głośniki muszą mieć te niskie tony. Pokój ok 25m2
Po kilku godzinach na allegro znalazłem kilka modeli i uprzejmie zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze

Magnat Supereme 802/800
Magnat Supreme 2500
Pioneer S-ES21TB
Taga Harmony AZURE F-60
Taga Harmony TAV 406
Taga Harmony TAV 506
STX F-200
STX F-140
JAMO S 426
Wharfedale Vardus 300
Tonsil FENIX III
AudioCrystal Vital X-30

Interesuje mnie tylko i wyłącznie nowy sprzęt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/15 23:46 #438037

Ujmę to tak:
(1000 zł + nowe kolumny) * (fajny bas + 25m2) = zapomnij.

Żeby wynik był inny powinno to wyglądać tak:
(1000 zł + używane kolumny) * (fajny bas + 25m2) = damy radę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/16 01:33 #438038

John 1.5 V napisał: Ujmę to tak:
(1000 zł + nowe kolumny) * (fajny bas + 25m2) = zapomnij.
Żeby wynik był inny powinno to wyglądać tak:
(1000 zł + używane kolumny) * (fajny bas + 25m2) = damy radę.


fajny bas to pojęcie względne więc napisałem że szukam czegoś co będzie najlepsze w tej kwocie patrząc na te wymagania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/16 08:22 #438041

Nowe kolumny za 1000 zł to strata pieniędzy. Kupujesz coś co jest wykonane bardzo oszczędnościowo i to już nawet nie chodzi o jakość głośników bo ta wcale taka zła być nie musi ale o jakość skrzynki, a przede wszystkim cieniutkie (rezonujące) ścianki.

Powodzenia w szukaniu nowych konkurentów do poniższej listy.
allegro.pl/quadral-shogun-phonologue-gold-i6821622517.html
allegro.pl/dali-blue-5005-i6820102469.html
allegro.pl/mission-m74-m-74-i6815219104.html
allegro.pl/elac-fs-108-2-nieduze-fantast...wki-i6815580484.html
allegro.pl/acoustic-energy-neo-3-i6820707917.html#thumb/1
allegro.pl/kolumny-podstawkowe-b-w-601-s...ice-i6812327061.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/16 23:59 #438055

@up dziękuję za linki
Byłem dziś posłuchać w media m. i po zastanowieniu i przesłuchaniu kilku zestawów 2 wpadły mi w ucho pod względem niskich tonów

mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domo...-exposure-hcp-czarny
mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domo...son-movix-5-0-orzech

wg mnie ładniejsze niskie tony miały eltaxy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/17 08:43 #438057

A od kiedy w Media maja sale do prezentacji ? Słuchałeś ich tak stojąc na głównej hali ? To ma być miarodajna prezentacja sprzętu grającego ? A skąd wiesz, że sprzedawca nie podkręcił Ci gałką basu albo, że nie był obok podpięty jakiś subwoofer ? Zaglądałeś z tyłu co jest faktycznie podłączone czy może lodówka zasłaniała ?

Inna sprawa, że takiego zestawu w porządnym sklepie nie dostaniesz bo w takich nie będą się bawić w sprzedaż paździerza 5.0 za 1000 zł ale zestaw stereo za takie pieniądze już tak. Lista poważnych sklepów które maja warunki i kompetentny personel - audio.com.pl/sklepy

Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno Eltaxy jak i ta nowa polska marka "Wilson" będąca produktem wybranym z jakiegoś dużego katalogu chińskiej fabryki to "śmich na sali" w porównaniu z którąkolwiek z proponowanych przeze mnie kolumn, ale skoro chcesz kupić gówno to Twoja sprawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/17 12:36 #438059

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość

John 1.5 V napisał: A od kiedy w Media maja sale do prezentacji ?.


Hola, hola dobry człowieku! (Bo nie młody). :)
Otóż w takim MM w Al. Karkowskich w mieście Wawie, jest coś na kształt oddzielnego pomieszczenia, gdzie spokojnie możesz usiąść i poprosić pana.
I można sprawdzić co pan podkręcił i czego nie schował, bo wszystko jest widoczne.
Nie porównuję i tym samym nie oceniam względem salonów audio, ale by dać świadectwo prawdzie zaznaczam. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/17 13:09 #438060

Byłby to wyjątek na skalę polski, a może po prostu u mnie w krakówku bardziej po "krakosku" do tematu podchodzą i na takie fanaberie powierzchni handlowej szkoda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/17 17:29 #438062

Tak sprawdzałem co jest podłączone i sam bawiłem się sprzętem. Lodówki stoją w innym dziale zazwyczaj.

Tylko pytanie które z tych głośników co dałeś w linkach zagrają lepiej do muzyki elektronicznej
*boje się o te używki

Byłem dziś w www.tophifi.pl w Lublinie i znalazlem 3 modele

www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstaw...ana-line-dj-308.html
www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/ns-50.html + subwoofer w przyszłości
www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnost...e/yamaha-ns-f51.html + subwoofer w przyszłości

+

allegro.pl/taga-azure-b-40-v-2-raty-0-ku...man-i6482541834.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kamil7745.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/17 23:07 #438064

Z podanych na pewno Elac, w dalszej kolejności B&W, Quadral i może jeszcze Mission, Acoustic Energy bym odpuścił. Nie bój się używek, Spora liczba ludzi na tym forum, w tym ja, ma używki i nie pamiętam aby ktoś pisał, że mu wysiadły, albo o użeraniu się z nieuczciwym sprzedawcą. Chyba nie muszę pisać, że przed zakupem patrzymy na historię i opinie o danym sprzedawcy, pomijam już konieczność osobistego pofatygowania się do niego na miejsce i sprawdzenia czy dane brzmienie nam pasuje.

Z wybranych nówek być może rozważał bym Indiany, ale też tylko po konfrontacji z Twoim wzmacniaczem, jednak mając szansę na posiadanie Elaków (o których zaletach pisałem już wielokrotnie, zwłaszcza w temacie muzyki generowanej elepśtrycnie), B&W czy Quadrali dałbym sobie z Indianami spokój. Warto zaznaczyć, i może to przemówi do wyobraźni, że te proponowane używki kosztowały kiedyś 2-3 razy tyle co teraz na aukcjach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/17 23:31 #438065

Jutro jestem umówiony na odsłuch wszystkich tych nówek i wieczorem zaryzykuję i podjadę zobaczyć te Elaki

Po kontakcie ze sprzedawcą dostałem ofertę głośników w cenie 650PLN + subwoofer ELAC ESP 111.2 w cenie 450PLN oraz amplituner Cambridge Audio Azur 540R za 500PLN którym było wszystko zasilane. Myślę że to bardzo dobra oferta i warto zaryzykować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kamil7745.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/18 08:35 #438066

Nie wiem czy ten Cambridge to dobry pomysł, to jednak amplituner do kina jest, a Elaki są raczej wymagające ze swoim minimum impedancji 3,3Ω przy 220Hz, a efektywność na poziomie 86dB szału też nie robi - parametry . Inaczej mówiąc - lubią prąd. Ale sprawdź, poza tym przy podłączeniu tylko dwóch kolumn może nie będzie tak źle i nie ma co się martwić na zapas.

Subwoofer pokryje tylko dodatkowe 5 Hz od dołu w stosunku do kolumn, to wydaje się mało ale 40Hz a 35 Hz to jednak spora różnica w odczuciach basu. Ważne tylko, żeby ustawić na subwooferze odcięcie we właściwym miejscu żeby nie było "za dobrze" w tej części pasma, ale z tyłu masz odpowiednie regulatory.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/21 01:38 #438097

Byłem słuchałem wybrałem. Wygrał zestaw używanych Elaków FS 108.2 + Subwoofer ELAC ESP 111.2 + Cambridge Audio Azur 540R + dobre okablowanie + podstawki pod glosniki. Cały zestaw za 1600 pln :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2017/05/21 13:33 #438100

I to jest bardzo dobry przykład na to jak za w sumie niewielki pieniądze można kupić bardzo przyzwoity zestaw. Do rozwagi dla wszystkich marudzących o tym, że woleli by nowe, bo używane to nie wiadomo co, bo gwarancja, bo nieuczciwy sprzedawca, bo jak to pojechać po sprzęt do sprzedawcy i posłuchać na miejscu, a że daleko, a nie mam czasu, bo to , bo tamto. Wszystko w ramach złotej myśli "na złość wszystkim odmrożę sobie uszy".

A co do zestawu - nie niszczyć, używać z rozwagą, 20 lat będzie służyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze nowych kolumn z zestawienia 2018/01/23 13:03 #441381

Odgrzebuje bo chce rozbudować :) :)
Aktualnie sprzęt znajduje się w 12m2 i dorzuciłem do tego tv 4k 65" z 3-stronnym ambilightem gdzie ekran jest ok 2m przed oglądającym :cheer:
tak tak "po ch. taki duży", jak tak lubię i bardzo sobie chwalę zwłaszcza na Wiedźmia 3 w 60fps 4k na uber detalach :D ew netflix tez w 4k.


Chciałbym dorzucić do tego za plecami 2 satelity pod dźwięk przestrzenny w filmach/grach i osobiście chciałbym tej samej firmy a najlepiej i tego samego koloru obudowy :P

Budżet 300-800 PLN za 2szt. i mogą być używki, ktoś coś poleci?

Boję się trochę czy ten amplituner Cambridge Audio Azur 540R to zasili wszystko odpowiednio ..

znalazłem takie modele:
allegro.pl/elac-el-50-4-om-zbs-serwis-el...tra-i7123050459.html
allegro.pl/elac-el60-audofilskie-kultowe...ory-i7031859691.html
allegro.pl/2-kolumny-vintage-elac-elr55-...eum-i7136513438.html
allegro.pl/kolumny-niemieckie-elac-elr-5...80w-i7118557332.html

kolejne w następnym poście, nie można dodawać tyle linków w 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kamil7745.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator