HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Hobbit (film) 2011/03/21 08:04 #369553

No to jedziemy z tym koksem panowie, dzis zaczynaja sie zdjecia do Hobbita :!:

a tutaj raport z planu:

www.facebook.com/pages/Peter-Jac ... 1884481557

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2011/12/21 09:07 #383741

Najbardziej wyczekiwany film 2011 roku: The Hobbit Trailer.... :-D

www.youtube.com/watch?feature=pl ... 0k3kHtyoqc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2011/12/22 20:59 #383805

I dopiero za rok premiera....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2011/12/24 14:32 #383840

Tak samo bylo z LOTR.

Po pierwsze trzeba produkt zareklamowac, to raz. Ale tez sama post-produkcja, montaz zdjeć, sceizki dzwiekowej itp toche zajmuje. Odsyłam do dodatkow LOTR, tam opisuja ile jest przy tym roboty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/01/29 23:14 #385626

Czytałem książkę i trailer to potwierdza
Będzie mało akcji.
Film może będzie nudny i nie dorówna w akcji LOTR

Ja jednak czekam na Prometeus
I to chyba będzie faworyt roku 2012

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

INTEL NUC+Cały set M2Tech HiFace EVO jako odtwarzacz plików audio, DAC DIY na AD1865,DAC na WM8742 DIY ,Fadel Art Reference One, pre P 1.7 Pass klon ,Aleph5 Pass klon, RR2 AkustyK,IC DIY linki ze srebra w teflonie.Tor zbalansowany.Wzmacniacz słuchawkowy klon Soha Mk III,AKG K701

Hobbit (film) 2012/02/11 08:44 #386737

Bo ja wiem?

Mysle ze bedzie bardziej pdoobny do LOTR niz przypuszczamy, choc raczej w stylu Fellowship of the Ring - czyli watek drogi + przygody. Jakcson wstawi Dol Guldur czyli cos czego nie ma w ksiazce (jest tylko wspomniane, a nie opisane), wiec trudno powiedziec, moze nie bedzie tak zle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/07/17 21:15 #394249

www.tvn24.pl/nie-wszystko-udalo- ... 128,s.html

Co o tym sądzicie? Niby dla nas fajnie, kwestia tylko jak to rozegrają. Hobbit jest w końcu krótką książką (jak na 3 części filmu).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/07/17 21:43 #394251

Szczerze, wolałbym zeby zaczał kręcic Silmarilliona, chocby w formie ambitnego serialu.

Co do 3 części Hobbita, da się pewnie, a to dlatego, ze jest sporo materiału w załącznikach do Władcy Pierścieni, które odnoszą się do wydarzen z tego okresu (kiedy działa się akcja Hobbita - np w książce nie ma opisu co robił Gandalf po rozstaniu z Bilbo i krasnoludami, ale jest to wyjaśnione w appendixach do Władcy Pierscieni i bedzie to w filmie pokazane = atak na Dol Guldur).

Pytanie czy tego materialu starczy na caly 3 film. Moim zdaniem lepszym rozwiazaniem byloby zrobienie wersji rozszerzonej na blurayu i tyle a kase szykowalbym, jak juz pisalem na sfilmowanie najciekawszych fragmentów najlepszej ksiazki Tolkiena (duzo lepszej od Władcy) czyli Silmarilliona.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/07/17 22:07 #394253

Silmarillion to 24 części (co najmniej) i każda po 4 godziny (co najmniej) :)

Krócej nie ma sensu:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Hobbit (film) 2012/07/17 22:52 #394254

Smykus, popieram. Czyli albo serial skladajacy się z przynajmniej 10 sezonów albo saga pelnometrazowa w stylu Star Treka (tutaj liczba ktorą podałes jest jednak nierealna, ale z pewnoscia musialoby to byc wiecej niz 3).

IMO zaden problem. Musi byc tylko kasa i chęć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/07/18 02:24 #394259

Nie wiem czy w ogóle da się zekranicować Silmarilliona, a jeśli się da - to czy ktoś by przez to przebrnął (i zrozumiał fabułę). Serial to by było coś. Podobnie ma się sprawa z Niedokończonymi Opowieściami :) . Tak czy siak, materiał jest, a póki co Jacksonowi wychodzi, więc nie obawiam się o Hobbita.
PS: we wrześniu kolejny trailer.
PS2: skoro da się (z sukcesem) ekranizować Grę o Tron, to Silmarilliona też by się dało ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/07/18 18:29 #394276

smykus_starszy napisał: Silmarillion to 24 części (co najmniej) i każda po 4 godziny (co najmniej) :)

Krócej nie ma sensu:)


Trzeba szykować oddzielną szafkę na płyty :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/07/18 21:20 #394282

Póki co Jackson twierdzi, że nie ma praw do Silmarilliona. Nie zmam szczegółów sprawy, ale to może opóźnić ekranizację.

Wracając do Hobbita, ciekaw jestem jaki będzie odbiór filmu od strony technicznej. Nie chodzi mi o 3D, kto bedzie ogladal w tym formacie ten bedzie ogladal, technologia ma zalety i wady, wiadomo.

Chodzi o technikę wyświetlania 48 klatek na sekundę.

Podobno obraz jest na tyle wyrazny, że wydaje się, że oglądamy teatr telewizji i jestesmy na planie a nie ogladamy tajemniczy swiat.

Troche mi to przypomina wrazenia podczas ogladania filmow na TV z duza czestotliwoscia odswiezania. Wrazenie bylo podobne, choc tutaj efekt moze byc jeszcze bardziej "spektakularny".

Mi się taki obraz podoba (choc wymaga przyzwyczajenia), zonie juz nie (brak efektu zanurzenia w basniowym swiecie).

Spodziewam sie podzielonych opinii :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Hobbit (film) 2012/07/30 18:26 #394520

Z facebooka:

"It is only at the end of a shoot that you finally get the chance to sit down and have a look at the film you have made. Recently Fran, Phil and I did just this when we watched for the first time an early cut of the first movie - and a large chunk of the second. We were really pleased with the way the story was coming together, in particular, the strength of the characters and the cast who have brought them to life. All of which gave rise to a simple question: do we take this chance to tell more of the tale? And the answer from our perspective as the filmmakers, and as fans, was an unreserved ‘yes.'

We know how much of the story of Bilbo Baggins, the Wizard Gandalf, the Dwarves of Erebor, the rise of the Necromancer, and the Battle of Dol Guldur will remain untold if we do not take this chance. The richness of the story of The Hobbit, as well as some of the related material in the appendices of The Lord of the Rings, allows us to tell the full story of the adventures of Bilbo Baggins and the part he played in the sometimes dangerous, but at all times exciting, history of Middle-earth.

So, without further ado and on behalf of New Line Cinema, Warner Bros. Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer, Wingnut Films, and the entire cast and crew of “The Hobbit” films, I’d like to announce that two films will become three.

It has been an unexpected journey indeed, and in the words of Professor Tolkien himself, "a tale that grew in the telling."

Cheers,

Peter J"

Więc jednak trzy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hobbit (film) 2012/07/30 20:25 #394522

No niestety Peter nie ma praw do Silmarilliona, ma prawa do Hobbita, do LOTR i załączników, więc zamiast kręcić Silmarilliona, kręci to co może. Myślę, że wrzuci sporo materiału z the Appendices więc o spojnosc filmow się nie martwię.

Martwię się tym, że nie ma praw do innych dzieł Tolkiena, bo wolałbym by zabrał się już za Silmarilliona.

Dodajmy jeszcze, ze 3 film najprawdopodobniej będzie latem 2014 i pewnie będą musieli zmienic tytul drugiej części, a także breaking point częsci 1...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator