HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 16:54 #430730

  • sounddesign
  • sounddesign Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • dla nas nie ma rzeczy nie możliwych
  • Posty: 45
Większość użytkowników nagrywa ,zgrywa pliki z sieci na nośnik CD a robi tak co najmniej 80 % tak zwycięzca konkursu grał z cdr dmuchnął 151 db Odnośnie do twojej wypowiedzi o car audio nie wiem kto i gdzie powiedział Ci że w konkurencji sound quality trzeba najebać głośników czy to w db drag db drag racing, spl skąd taki wniosek nie wiem ale to totalna bzdura . Nie należy używać plików wielokrotnie konwertowanych czyli stratnych to tak jakby wycisnąć sok z cytryny już wyciśniętej .Zamiast 30 no name Kup płytkę oryginalną

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sounddesign.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 17:02 #430731

  • sounddesign
  • sounddesign Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • dla nas nie ma rzeczy nie możliwych
  • Posty: 45
Każda konkurencja rządzi się swoimi prawami w branży car audio .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 17:16 #430732

  • sounddesign
  • sounddesign Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • dla nas nie ma rzeczy nie możliwych
  • Posty: 45
A tak naprawdę to SACD i wszystko w temacie
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 21:11 #430750

Co SACD i wszystko w temacie ?

Jeśli ten format uważasz za szczyt szczytów to proszę się nieco doinformować bo teraz szczytem szczytów jest DSD256, a niedługo pewnie i 512. Czy jest lepsze od SACD ? Tak. Czy słychać różnicę ? Nie, ale jest okazja do sprzedania jeszcze raz tych samych nagrań.

Pisałeś o zawodach "kto głośniej" więc do nich się odnosiłem, a nie do zawodów oceniających jakość. A te podawane przez Ciebie 80%, pomijając, że to wartość z dupy bo w żaden sposób nie potwierdzona żadnym oficjalnym badaniem, czy choćby sondą uliczną, to tylko świadectwo nie tylko zlewania jakości w ogóle ale brak elementarnej wiedzy na tema plików audio nie tylko wśród społeczeństwa ogólnie ale głównie tych młodzieniaszków urodzonych ze smarkofonem w ręce. To ta gawiedź kiedy próbuje zabłysnąć wypisuje pierdoły na forach jak to na mini-wieży co dostali na komunię albo radyju samochodowym słyszy różnicę między CD a mp3 ch.j wie przez kogo i czym zrobioną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 21:18 #430751

John 1.5 V napisał: Co SACD i wszystko w temacie ?
Jeśli ten format uważasz za szczyt szczytów to proszę się nieco doinformować bo teraz szczytem szczytów jest DSD256, a niedługo pewnie i 512. Czy jest lepsze od SACD ? Tak. Czy słychać różnicę ? Nie, ale jest okazja do sprzedania jeszcze raz tych samych nagrań.
Pisałeś o zawodach "kto głośniej" więc do nich się odnosiłem, a nie do zawodów oceniających jakość. A te podawane przez Ciebie 80%, pomijając, że to wartość z dupy bo w żaden sposób nie potwierdzona żadnym oficjalnym badaniem, czy choćby sondą uliczną, to tylko świadectwo nie tylko zlewania jakości w ogóle ale brak elementarnej wiedzy na tema plików audio nie tylko wśród społeczeństwa ogólnie ale głównie tych młodzieniaszków urodzonych ze smarkofonem w ręce. To ta gawiedź kiedy próbuje zabłysnąć wypisuje pierdoły na forach jak to na mini-wieży co dostali na komunię albo radyju samochodowym słyszy różnicę między CD a mp3 ch.j wie przez kogo i czym zrobioną.


pl.wikipedia.org/wiki/Poziom_nat%C4%99%C...ia_d%C5%BAwi%C4%99ku
na potwierdzenie. Kolegi system jest pewnie na poziomie petardy , ale lepszy od startującego F16 :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 21:26 #430753

  • sounddesign
  • sounddesign Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • dla nas nie ma rzeczy nie możliwych
  • Posty: 45
Nie uwazam za szczyt szczytów a co do badań i sondy potwierdź swoje argumenty hmmm.. nie da się prawda . Ale mniejsza z tym mam swoje zdanie i go nie zmienię każdy ma do tego prawo .Czytaj uważnie proszę napisałem w pierwszym zdaniu zapraszam na zawody car audio w kategorii sound quality tam wszystkiego się dowiesz. Widzę że kolega zjadł wszystkie rozumy czy zdążył zapytać wujka google ?:) nie podważam tutaj wiedzy nikogo wiec Ty kolego też sobie daruj bo to co piszesz ni musi choć może być adekwatne do posiadanej wiedzy . Tyle w temacie
Pozdrawiam i proszę nie spinaj się tak :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 21:55 #430757

Jakość dźwięku z nagrań w formacie PCM 16 bit /44,1 kHz wystarczy ludzkiemu uchu na wyrost. Nagrywanie w wyższych formatach będzie miało sens kiedy technologia pozwoli nam cieszyć się muzyką z pominięciem narządu słuchu. :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 22:06 #430760

  • sounddesign
  • sounddesign Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • dla nas nie ma rzeczy nie możliwych
  • Posty: 45
Zgadzam się większość ludzi jest wstanie odróżniać dźwięki w częstotliwości do 20 khz a niektórzy nie słyszą nic przy 16 khz
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 22:16 #430762

sounddesign napisał: Zgadzam się większość ludzi jest wstanie odróżniać dźwięki w częstotliwości do 20 khz a niektórzy nie słyszą nic przy 16 khz
Pozdrawiam

20 kHz to słyszy może co piąty noworodek. Słuch degraduje się z wiekiem, bądź na skutek chorób, genów lub stylu życia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 22:20 #430763

Moja wiedza na temat czyjejś niewiedzy bierze się z rozmów ze znajomymi, a wśród nich zaledwie 5, może 6 osób zdaje sobie sprawę z tego jakie gumno można ściągnąć z netu, reszta żyje w błogostanie niewiedzy znając tylko jeden format cyfrowego zapisu dźwięku - mp3. O czymś takim jak bitrate coś tam się niektórym o uszy obiło ale ABR/VBR/CBR to już wiedza tajemna, a gdzie reszta ?

Piszesz, że nie należy używać plików "wielokrotnie konwertowanych czyli stratnych", pomijając to, że trochę mylisz pojęcia bo konwersja nie musi oznaczać stratności, wszak istnieją formaty bezstratne jak FLAC, APE, WAV, WAVPack i konwersja między nimi choćby i po 100 razy nie wniesie żadnych zmian, to wiem co masz na myśli i tu się całkowicie zgadzam, tylko kto to sprawdza ? Czy chociaż wie czym ? Na co zwrócić uwagę ? Prawda jest taka, że nawet kupując plik w oficjalnie działającym sklepie internetowym nie wiesz co kupujesz i jaką dany plik przeszedł "drogę" zanim został udostępniony, ani nawet tego z którego wydania danego albumu pochodzi, bo nie ma informacji czy to wydanie pierwsze czy któryś tam remaster.

I to nie ja się napinam tylko Ty wpisujesz jakieś nic nie znaczące posty o tym, że "SACD i wszytko jasne". Co niby jest jasne ? Zacznij pisać z sensem.

Na jakąś imprezę chętnie się wybiorę i chyba nawet raz w roku coś w Krakowie jest organizowane, jednak na żadne zakupy raczej się nie skuszę bo w moim autku instalacja jest na światłowodach i dodatkowo wszystko trzeba potem konfigurować tzw.Techem. Taki to urok aut produkowanych w pewnym okresie przez GM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 22:28 #430764

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
A cóż to z gorący temat z nienacka wykwitł?
CAR Audio? Jakość odtwarzania w samochodzie?
Ja pier*****lę - to prawie tak jak dysputa o jakości obrazu w "drive-kinie" pod chmurką w czasie mgły :pinch:

Do speca który tu się ostatnio udziela inne pytanie mam.
Zaciekawia mnie jakich gatunków muzycznych i artystów się słucha w "znakomitej sound Quality" w czasie tych zlotów i na co dzień?

Jeden gatunek to ja znam, czasami przejeżdża coś takiego z "car audio" ulicami w miastach ...i niestety to słyszą postronni w tym ja w promieniu 1 km...
coś jeszcze innego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 22:29 #430765

  • sounddesign
  • sounddesign Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • dla nas nie ma rzeczy nie możliwych
  • Posty: 45
Tak w wielu kwestiach masz rację ale to jest temat rzeka dokładnie nie sprawdza się takich plików a wygoda ludzi jest przerażająca i ogranicza się często do tego co napiszą w opisie i wielu uznaje ze tak zapewne jest lub tak musi być

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 22:55 #430766

Kolego Soundesign...jeśli dla Ciebie natężenie dzięku jest wyznacznikiem jakości to zaręczam Ci, że na pewno nawet 12 kHz nie słyszysz już nawet majac 20 lat :) Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 22:57 #430767

A parafrazując dowcip o czołgu pytam : Co jest najważniejsze w samochodzie?....... W samochodzie najważniejsze jest nie pierdzieć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320
Ostatnia edycja: przez alias27.

z czego najlepiej słuchać muzyke w samochodzie ? 2016/01/28 23:09 #430768

  • sounddesign
  • sounddesign Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • dla nas nie ma rzeczy nie możliwych
  • Posty: 45
Do każdej z kategorii są przygotowane odpowiednie ścieżki o dł do 60 sekund jeżeli chodzi o Ciśnienie w aucie po ludzku rzecz ujmując db każda ścieżka rozpoczyna się częstotliwością od załóżmy 55hz do 25 hż pomiar robiony jest term -labem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator