HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/18 22:09 #451400

Oj...ciężko uwierz mi, z tego co słuchałem to NODE za każdym razem dawał radę i bronił się jak rycerz na koniu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/18 22:26 #451402

Piotrekb27 napisał: Ciekawe rozwiązanie. Trochę trzeba pokombinować ale myślę, że do ogarnięcia. No i później ta satysfakcja jak wszystko będzie działać ;D


Za wiele tego kombinowania wcale nie ma. Instrukcja jest dosyć czytelna. Warto też zaznaczyć, że koszt to w moim przypadku 85 zł za terminal HP w wersji bez wentylatrórw i bez moduły Wi-Fi (nie potrzebowałem), ze dwie dychy za kartę uSD 16GB (choć wystarczy 4GB albo nawet 2GB) na zainstalowanie systemu Daphile, dychę za kabel do podpięcia internetu i, ponieważ głównie korzystam z własnych plików, zewnętrzny dysk HDD 1T (ok200zł) podpinany przez USB na którym trzymam głównie FLAC 16/44.1, choć Daphile obsługuje znacznie gęstsze formaty z DSD włącznie. Obsługa przez przeglądarkę z dowolnego kompa lub ze smartfona po zainstalowaniu apki Squeezer i podaniu ip naszego serwera muzycznego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/19 09:42 #451403

Nice ;)
Fajne rozwiązanie ale sam nie wiem czy nie wolałbym "gotowca" kupić. U mnie to temat rozwojowy także warty przemyślenia, tym bardziej, że nic mnie nie goni.
Proszę powiedzcie jak najlepiej podłączyć taki streamer do wzmacniacza? Wzmacniacz to Avance a30t

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/19 11:06 #451404

Streamery (dziś chyba większość) mają na pokładzie DAC+niezłe układy wyjściowe po stronie analogowej, więc podpięcie do wzmacniacza ogranicza się do pary interkonektów RCA wybranych wedle uznania. W innym wypadku DAC trzeba dokupić i tu pole do popisu jest spore ale ... czy jest sens dokładać kolejne urządzenia, kolejne zasilacze, kolejne kable ? Znajdą się "za" i "przeciw", jednak jeśli szukamy odrobiny wygody i luksusu, to "wszystkomający kombajn" jest najlepszą opcją.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/26 10:27 #451441

Warto pójsć w coś trochę droższego. Polecam iFi Zen Stream. W teście Audio-Video dostał kategorię B+ (czyli już blisko klasy A a to już hig-end). Kosztuje 1790 zł i jeśli zapewni mu się trochę lepsze zasilanie to przebija dźwięk odtwarzaczy Cd za 10 tys zł (porównanie tej samej płyty CD zgranej do plików wav). Tu tekst wstępny mojego testu: sklep.htaudio.pl/blog/test-odtwarzacza-s...odtwarzania-z-plikow

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/28 02:36 #451446

„W związku z tym, że urządzenie jest bardziej transportem plików niż typowym odtwarzaczem, konieczne jest zastosowanie zewnętrznego przetwornika DAC.”

Nie, nie jest "bardziej", tylko jest transportem i co za tym idzie nie ma brzmienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw stereo - jaki streamer 2022/05/30 09:10 #451452

Otóż to. Kreowanie brzmienia zaczyna się dopiero na etapie wzmacniaczy operacyjnych i analogowych układów wyjściowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw stereo - jaki streamer 2022/06/03 21:10 #451467

Chcialem napisac o sotm... ale to wlasnie transport. Combo Malina z Dac wydaje sie rozsadna. I nie odpisalem bo wydało mi sie to jakies bezsenesowne po puszczeniu sygnalu z tv. Skomplikowane tematy, bo słychac róznice wyraznie i w moim aktualnym przypadku nie wiem sam co bym wybrał. 2 transporty i spora roznica. Sygnal leci na daca. Mozna ogłupieć:) Troche sie tym bawilem i jak wczesniej pisalem, wydaje sie ze największy wpływ maja glosniki. Raz róznice sa male a raz kolosalne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/06/16 07:26 #451495

Logitech Squeezbox Touch, plus ewentualnie dedykowany zasilacz Tomanek. Moim zdaniem rozłożył na łopatki Blusound Node, minus- nie kupisz nowego. Wyjście analogowe, optyk, coaxial .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo - jaki streamer 2022/06/16 13:35 #451496

Na którymś AudioShow widziałem "modowanego" squeezboxa odtwarzającego DSD :woohoo:
discuss.slimdevices.narkive.com/Xzegm8kY...x-touch-or-wandboard
www.audiocircle.com/index.php?topic=119364.0
Rozwiązań w cyfrowym audio jest na pęczki i większość z nich daje możliwość uzyskania bardzo wysokiej jakości, trzeba tylko na któraś z tych ścieżek się zdecydować. Potem już standardowo dochodzimy do części analogowo akustycznej i tu trzeba sobie radzić po staremu, czyli nic nie zastąpi zadbania o akustykę i prawidłowego ustawieniania kolumn.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator