HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

GRAMOFON brumi i trzeszczy 2018/05/17 22:02 #443164

Witam.
Nie mam sygnału z gramofonu. Na pełnym volume słychać tylko ciche wysokie tony jak ze starego radia.
Podłączyłem telefon używając przejściówki mały jack>2xchinch > chinch do wzmaka i działa wszystko. Czyli wzmak działa dobrze, wniazda chinch wzmacniacza działają dobrze, kolumny dobrze, kable są dobrze podłączone.
Czyli przyczyny można szukać tylko w gramofonie?
Co może być nie tak?
Nie był używany 8 lat i stał w miejscu.
Coś się może stać przez ten czas z wkładką?
Wszystkie elementy mechaniczne wydają się na sprawne, 8 lat temu wszystko działało.
Nikt w niego nie uderzył itd.
Może kwestia kabla chinch który z niego wychodzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez funkadelic.

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/18 03:25 #443165

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Gramofon potrzebuje przedwzmacniacza gramofonowego.
W części wzmacniaczy był wbudowany i tkwił w torze PHONO . Ale część wzmacniaczy nie ma takich ustrojstw i potrzebuje osobnego modułu.
Myśle ze warto podać co to za sprzęt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/18 08:09 #443166

Stary Technics który ma PHONO.
Po podłączeniu gramofonu do PHONO nie ma żadnego sygnału.
Wpiąłem do PHONO telefon i CD player i też nie było żadnego sygnału. Czy to normalne? Urządzenia działały przez AUX.
Jak dojść do tego czy to problem gniazda PHONO?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/18 08:14 #443167

Dodam, że jak wpiąłem gramofon do przedwzmacniacza słuchawkowego to na słuchawkach miałem też słaby sygnał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/18 11:38 #443169

funkadelic napisał: [...]Wpiąłem do PHONO telefon i CD player i też nie było żadnego sygnału. Czy to normalne? Urządzenia działały przez AUX.
Jak dojść do tego czy to problem gniazda PHONO?

Do wejścia PHONO podłączałeś telefon i CD???
Pogratulować! Tak silne sygnały do wejścia o czułości pojedynczych miliwoltów (3...5).
Problem raczej nie leży po stronie gniazda a przedwzmacniacza, a być może jego zasilania.
Jeśli nie "czujesz" elektroniki, proponuję oddać sprzęt do kogoś kto się na tym zna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/18 19:59 #443172

tak to normalne że na AUX działa telefon i cd średnio takie wejście do pełnej głośności wzmacniacza potrzebuje 200mV , gramofon podaje ok 4,5 mV więc jak ma wysterować wejście AUX ? ,
to w końcu gramofon gra wpięty w PHONO ? , co to za gramofon niektóre ,,plasticzaki" gramofony miały wbudowany przedwzmacniacz phono takiego można było by wpiąć w aux

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/19 05:58 #443177

Gramofon nie gra wpięty w PHONO, ale gra bardzo cicho jak jest wpięty w AUX po ustawieniu VOLUME na 100%, co z tego co wiem jest normalne.
Gramofon to Technics SL-1300.
Znajomy zaproponował mi, żeby kupić przedwzmacniacz gramofonowy i grać przez AUX.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/19 12:44 #443178

Gramofon masz niezły ,warto kupić przedwzmacniacz wybór jest spory więc spokojnie coś znajdziesz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/19 19:44 #443180

Zanim kupisz nowe pre, sprawdź na jakimś wzmaku u kolegi, czy tam na wejściu phono wszystko gra jak należy. Może się okazać,że masz uszkodzoną wkładkę.
Sprawdź również czy nie masz gdzieś przerwy w masie. Podłączałeś uziemienie? Sprawdź wszystkie połączenia.
Sygnał z gramofonu jest bardzo słabiutki i brak styku może (albo o prostu bardzo słaby styk) może być dla niego zabójczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/21 10:02 #443183

funkadelic napisał: Gramofon nie gra wpięty w PHONO, ale gra bardzo cicho jak jest wpięty w AUX po ustawieniu VOLUME na 100%, co z tego co wiem jest normalne.
Gramofon to Technics SL-1300.
Znajomy zaproponował mi, żeby kupić przedwzmacniacz gramofonowy i grać przez AUX.

- sprawdź stan igły.
- sprawdź przewody łączące wkładkę z ramieniem
- tak jak pisał Edgar , sprawdź na innym wzmaku.
A tak z ciekawości jaki to wzmacniacz ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/21 16:50 #443188

Witamy,

Skoro podpięty CD na wejście phono (a i telefon) nie dał żadnego efektu (a powinno "gruchnąć" w głośnikach - UWAGA odradzamy takich "eksperymentów" niedoświadczonym użytkownikom audio) to obstawiamy uszkodzony tor PHONO we wzmacniaczu. Gramofon podpięty do wejścia AUX według opisu zachowuje się raczej typowo dla modelu bez wbudowanego wzmacniacza.
Przyłączamy się do opinii Przemko77 że zewnętrzny przedwzmacniacz moze rozwiązać problem.

Pozdrawiamy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/23 13:36 #443206

Po zakupieniu przedwzmacniacza gramofonowego i podpięciu do AUX sygnał jest głośniejszy ale nadal jest brumienie i harsh.

Brumienie pojawia się po ustawieniu gałki na AUX we wzmacniaczu, jeszcze bez włączonego gramofonu.
To brumienie przy niskim volume jest znośne.

Najgorszy jest harsh po włączeniu gramofonu.
Gdzie należy szukać problemu?

Nagrałem filmik:
FILMIK
Na koniec przełączam na radio, wszystko świetnie gra. Więc to nie jest kwestia kolumn i ich podłączenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/24 12:58 #443228

Dobra, wygląda to tak:
JAK GRAMOFON NIE GRA: Gramofon podłączony jest do wzmacniacza gramofonowego a następnie do AUX.
Brumienie pojawia się jak gramofon nie gra, ale gałka wzmacniacza jest w pozycji AUX i gramofon jest podłączony do AUX. Brumienie ustępuje w momencie odłączenia gramofonu od AUX bądź przełączenia gałki wzmacniacza na jakąkolwiek inną pozycję. Wzmacniacz ustawiony na AUX z odłączonym gramofonem nie brumi.
JAK GRAMOFON GRA: Do brumienia dochodzi spore trzeszczenie które tylko trochę ustępuje jak np. dotknę ręką jakiejś metalowej części wzmacniacza bądź gramofonu. Podłączyłem uziemienie gramofonu do GND we wzmacniaczu i nic to nie daje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez funkadelic.

GRAMOFON ledwo słyszalny 2018/05/25 10:47 #443244

Sprawdź to, o czym pisałem we wcześniejszym poście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator