HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/04/13 15:23 #442991

Widzę, że pewien akronim strasznie Cię uwiera w rzyć, ale cóż, nie mój problem. Bredzisz jak zwykle, nigdzie nie pisałem, że nie grają, a tylko śmiałem podważyć ich kierunkowość (na co mam dowody), a także niebotyczną czystość materiałów (na co mam podejrzenia graniczące z pewnością), czego nie byłeś w stanie nawet wychwycić choć dosyć jasno i bez zbędnego żargonu technicznego formułowałem zdania. Nie jesteś też w stanie ustosunkować się do dokumentów które przedstawiłem bo zwyczajnie ich rozumiesz i jeszcze uważasz swoje dyletanctwo za atut. Lecz sobie kompleksy jak chcesz, byle byś tylko nie kłamał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/04/13 15:45 #442992

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Uwiera i nic dziwnego, kiedy skonfrontuje się go z "uczelnią" typu recenzje i opowieści marketingowe tych (nawet inżynierów) co skumali, ze można wydoić, wiec "produkują" i doją naiwnych.

"Argument" się ostatnio pojawił: różnice mp3 i FLAC... widać je gołym okiem, mało tego da się je zmierzyć i "zważyć".
Najlepszy bitrate mp3 (320) całej płyty to ok. 100 Mb w porównaniu do tej samej objętości muzyki w BEZSTRATNYM kodowaniu FLAC wyniesie ok. 300Mb.
Różnice od razu widać w PRZECIWIEŃSTWIE do parametrów mierzalnych druta zwanego sieciówką i jakiegokolwiek innego druta też.
A że nie zawsze słychać (jak się nie wie co akurat gra) nawet te różnice, szczególnie w muzyce pop i elektronicznej, to jak ma być słyszalną różnica w sieciówkach, gdzie nic nie da się zmierzyć przyrządami znacznie bardziej czułymi niż ucho ludzkie?
Pomijając już taki "drobiazg", że sieciówka jest bardzo daleko od toru sygnałowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/04/20 00:13 #443050

A to ciekawe co Iro napisal.Dla mnie latwiej odroznic kable niz mp3 od flac.Odleglosci do slonca na 147mln km nie da sie zmierzyć a "nauka" zmierzyla :)
Wiec Iro wybrales placebo wyrazone w liczbach :D.

John sprostowal, ze mam deko mylny osad co do niego, wiec jestem sklonny przeprosic.Wiec Iro zostal juz na placu boju z Różowym i kolega co kupuje kable zamiast bizuterii.

A co do uwierania to tak, łechtajcie sobie, schlebiajcie wzajemnie.Tylko czasem mozna nie zauwazyc, kiedy sie przekroczy granice samouwielbienia i robi sie niezręcznie.No chyba ze Wy z tych melomanow co nie czuja taktu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/04/22 09:43 #443064

Gawron_m napisał: " kolega co kupuje kable zamiast bizuterii."
To chyba o mnie więc się odniosę , tak kupuję ,choć właściwe słowo to kupowałem konfekcjonowane, obecnie robię sam ,bo lubię i mnie to odpręża, ale nie ważyłbym się nikomu powiedzieć , że te kable coś zmieniają w systemie.
Kupiłem drugi gramofon , obecnie gra na wpiętym Bedea 3402 CA , w poniedziałek będę robił kolejne dwa, na bazie Proel HCP 305 i Sommer Onyx 2025, nie oczekuję cudów po prostu z ciekawości. Jeżeli będzie jakakolwiek różnica w dźwięku to oczywiście dam znać :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/05/10 19:25 #443125

Być może to częściowo wyjaśnia "słyszenie kabli":

noizz.pl/nauka-i-technologia/dlaczego-ni...lysza-obrazy/28mz45r

"Jeśli byliście w stanie usłyszeć dźwięki podczas oglądania któregoś z powyższych GIFów, najprawdopodobniej doświadczyliście czegoś, co autorzy artykułu naukowego z Cortex nazywają vEAR - "visually evoked auditory response", czyli odczucia słuchowe wywołane obrazem. Dr Fassindge, prowadzący badania nad słyszalnością niemych GIFów, uważa, że vEAR jest powszechniejszą odmianą synestezji.

Synestetycy to ludzie, których odczucia zmysłowe przeplatają się ze sobą. Na przykład - tak jak rosyjski kompozytor Aleksander Skriabin - widzą poszczególne dźwięki, objawiające im się jako kolory. Dla ułatwienia swojej pracy pianisty i kompozytora, Skriabin pomalował klawiaturę swojego fortepianu w kolory, które widział podczas wydawania osobnych dźwięków".

Ja nic nie słyszałem, co być może konweniuje (jak mówił ... no własnie, kto?) z moją obojętnością wobec w. w. kompozytora.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interkonekt do Nad C368 i Nad C568 2018/05/11 11:28 #443131

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: Być może to częściowo wyjaśnia "słyszenie kabli":
(...)
"Jeśli byliście w stanie usłyszeć dźwięki podczas oglądania któregoś z powyższych GIFów, najprawdopodobniej doświadczyliście czegoś, co autorzy artykułu naukowego z Cortex nazywają vEAR - "visually evoked auditory response", czyli odczucia słuchowe wywołane obrazem. Dr Fassindge, prowadzący badania nad słyszalnością niemych GIFów, uważa, że vEAR jest powszechniejszą odmianą synestezji. (...)

To nie tylko częściowo, to całkowicie wyjaśnia "słyszenie" kabli!
Przecież nie od dziś powszechnie wiadomo, że kiedy widzą który kabel jest podpięty - wtedy SŁYSZĄ, jak nie widzą - natychmiast przestają słyszeć i rozróżniać kable na "słuch".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator