HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Nowe głośniki czy nowy zestaw? 2018/03/19 12:56 #442388

www.hi-fi.com.pl/amplitunery-av-testy-li...-yamaha-rx-v775.html

Żeby nie było to recenzja modelu 775 z tej strony.
Dopisane że maks w odsłuchu stereo z pełną odpowiedzialnością. Więc myślę ze 675 będzie wystarczający dla małych głośników :)

Gawron nie wiem dlaczego tylko się unosisz? Słyszałeś ten amplituner? Słyszałeś te Quantumy? Polecenia tych kolumn znalazłem również na tym forum w innych tematach. Więc Twoi koledzy z forum polecali je innym.

Jak to ktoś napisał w innym temacie za tą kasę w kosmos nie polecę, ale porównując to do mojego obecnego zestawu "stereo" to myślę że dla mnie to będzie kosmos :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe głośniki czy nowy zestaw? 2018/03/19 14:11 #442393

Marcinek, przeczytaj raz jeszcze moj wpis, ale ze zrozumieniem.

Owszem Magnaty sa swietne jak za swoja kase, ale ja odnosze sie do modeli Quantum 505 kiedy podlogowki kosztowaly 2500zl.Bylo to jakies 8 lat temu a dzis model Q675 kosztuje 1999zl- wiec ciecia na jakosci zwrotnicy i skrzynki pewnie poczynione.Ale ok jak za ten budzet to wybor w miare ok.

Co do amplitunera odpowiem analogia- nie musze sie przejechac fiatem 126p by wiedziec, ze na wyscigi sie on nie nada.Wskazuje to jego budowa.To samo masz z Yamaha multi-channel.To jest zbudowane do kina, a nie do muzyki.Mialem kilka amplitunerow i brzmienie jest żenujaco słabe.
Nawet ludzie, ktorzy wychodzili z amplitunera na zew. koncowke mocy, ze zdumieniem konsatowali, ze sekcja pre, rozwala caly potencjal koncowki mocy.Jak to mowi kolega, ktory juz na tym forum nie pisuje- z gówna bata nie ukrecisz :D.

Pozdrawiam i zycze dobrej amplifikacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Nowe głośniki czy nowy zestaw? 2018/03/19 19:55 #442402

dziękii Gawron, ja dopiero zaczynam i jak to w małżeństwie trzeba iść na różne kompromisy. Może kiedyś będę miał większy salon albo pokój tylko do słuchania muzyki ale to czas pokaże :P

Wiem że nie w każdej dziedzinie jest tak samo, ale nie zawsze cena idzie z jakością.
Od 2 lat używam telefonu Xiaomi Rdmi Note 4 za 800zł - 4gb ram, 64 wewnętrznej, bateria 3 dni przy włączonym necie i sporej ilości rozmów - robił jako ala służbowy, teraz gdy kładę się spać baterii mam tak 30% więc nadal zapas energetyczny.
Telefon zwiesił mi się raz i wystarczyło wcisnąć przycisk HOME. I teraz widzę ile czasami płaci się za logo. Bo ile taki telefon kosztował 2 lata temu jakiejś znanej marki? :)

Wracając do audio, nie wiem czy tak samo jest z kolumnami czy amplitunerami. Od czegoś muszę zacząć. Jak złapię bakcyla to poszukam kogoś i pojadę z głośnikami lub zaproszę do siebie ( w sumie druga opcja lepsza żeby sprawdzić różnicę :) ) ze wzmacniaczem :)

PS ale będzie różnica i to spora pomiędzy tym zestawem głośników + amplitunet, a moją kochaną Mikro Wieżą Philipsa ;)

Raz jeszcze dzięki wszystkim za pomoc !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe głośniki czy nowy zestaw? 2018/03/19 22:12 #442408

Marcinek, tylko wzmacniacz stereo.I to taki z duzym zasilaczem.do 1000-1500zl mozna cos znalezc sensownego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Nowe głośniki czy nowy zestaw? 2018/03/19 22:25 #442409

Np. mój NAD 3100 ( 800 zł) rozwala w stereo mój amp.KD Yamahę RX-A3030 ( kosztowała 9k.) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe głośniki czy nowy zestaw? 2018/03/22 20:00 #442483

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
Walczyć o tego Denona?
allegro.pl/denon-pma-720ae-od-zlotowki-i7240556120.html

Tylko pod niego w razie czego nie podłączę suba?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marcinekpl.

Nowe głośniki czy nowy zestaw? 2018/03/22 21:20 #442485

Po pierwsze - podłączysz (przyjrzyj się tylnej ściance), po drugie - po cholerę miałbyś to robić ?.
Kup dobre kolumny to sub nie będzie potrzebny. Na aukcjach jest w tej chwili kilka modeli Paradigmów w okolicach 1000 zł i nie bardzo wiem co można poprawić w ich brzmieniu subwooferem za kilka stówek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe głośniki czy nowy zestaw? 2018/03/23 03:56 #442496

Jesli chcesz Denona to PMA1500 lub 1500AE.
700ae to sie nie oplaca kupowac, gra cienko, nie ma płuc, dzwiek jest markowany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Nowe głośniki czy nowy zestaw? 2018/03/23 16:07 #442527

hej,

tylko PMA 1500 to już 2-3x drożej...

A taki wynalazek jak amplituner stereo? Odeszło by mi kupowanie tunera
allegro.pl/amplituner-stereo-yamaha-r-n3...lac-i7229437704.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe głośniki czy nowy zestaw? 2018/03/23 16:55 #442530

Zdradze Ci pewiem sekret.Z tylu masz napisane pobor mocy na kazdym prawie wzmacniaczu.Ta Yamaha ma napisane 200W dokladnie jak denon700.200W to za malo i nie ma mozliwosci, aby z takiego zasilania ulepic jakis dobry dzwiek.

Szukaj minimum 300W poboru.

To ze pma 1500 kosztuje od 1100 do nawet 2 tysiecy w zaleznosci od modelu bo byly lifty co kilka lat, to wiem.Ale PMA 700ae to szkoda nawet 500zl.

Wybor nalezy do Ciebie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Nowe głośniki czy nowy zestaw? 2018/03/23 18:14 #442536

Ta yamaha pusta prawie , ale mocy nie braknie 2x 120 ,2x160 chyba że AUDIO coś pomieszało , audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/993-yamaha-r-n301 , tylko to raczej nerwowy młodziak , a nie spokój i siła zawodowca ,pewnie coraz częściej spotka się napis pobór 100w ,a wypluwa 2x100 , 100w transformator to 0,70 kg takich na razie się jeszcze nie spotyka wiec piszemy so chcą aby przeszło przez ekosito

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Nowe głośniki czy nowy zestaw? 2018/03/23 20:17 #442537

marcinekpl napisał: ... Odeszło by mi kupowanie tunera


Piszesz jakby na allegro nie było tunerów za stówkę i wybór był ooo :whistle: nie lada wyzwaniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator