HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Onkyo TX-8270 pomoc w doborze kolumn 2018/02/16 21:42 #441638

witam, przymierzam się do zakupu amplitunera onkyo TX 8270 do tego odtwarzacz CD tej samej marki. ma to grać w salonie jak na załączonym obrazku. Myślałem o jakiś kolumnach podstawkowych ze względu na ograniczoną ilość miejsca na ścianie gdzie chce ustawić sprzęt. odcinek ściany ma tam 3 metry i dodatkowo po ok 30 cm z obu stron zabierają zasłony, pod telewizorem stoi stolik rtv na 2 metry (żółty kwadrat) na którym miały by stać monitory. Podsumowując miejsce do słuchania muzyki ma 12 m2. Muzyka której słucham to klasyczny rock: Hendrix, Doors, Stooges, Velvet Underground, King Crimson. Myślałem np.o Focal Chorus 706. Proszę o opinię czy tego typu monitory dadzą radę i jakieś propozycje kolumn w tym przedziale cenowym co Focale. Obecnie w tym miejscu Gra mini wieża Denon DF 102 z fabrycznymi monitorami i wielkiej tragedii nie ma ;-)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez johnflower.

Onkyo TX-8270 pomoc w doborze kolumn 2018/02/16 22:17 #441639

to musisz się wybrać na przesłuchanie , w nastu metrach za małe nie powinny być głośnik 16,5 cm chyba , i focal ,,żelastwa" w głośnikach nie żałuje sporo wytrzymują
samo nowe ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Onkyo TX-8270 pomoc w doborze kolumn 2018/02/16 22:23 #441640

zdecydowanie nowe, niestety niem mam odsłuchu, mieszkam w małym miasteczku. dlatego chcę poradzić się na forum i na tym się oprzeć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Onkyo TX-8270 pomoc w doborze kolumn 2018/02/16 22:55 #441641

TO koniecznie trzeba się wybrać na odsłuchy , nowe wyciągniesz z kartonu i już tracisz15-20% chcesz wydać ok 7 tyś to sobie policz , taniej chyba wydać 200 zł na paliwo/bilet ? , często na forum zaglądają sprzedawcy coś Ci zaproponują do wyboru ze 3-4 zestawy do przesłuchania , poszukaj w tematach stereo i wyślij zapytanie do najbliższego , nie kupuj w ciemno umoczysz , taka zabawa to tylko z używanym sprzętem gdzie stracisz 50zł , koszty wysyłki , albo wyjdziesz na zero

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Onkyo TX-8270 pomoc w doborze kolumn 2018/02/18 09:32 #441649

Na pewno konfiguracja Onkyo TX-8270 z kolumnami Focal Chorus 706 to bardzo dobre połączenie, oferujące szybki, dynamiczny dźwięk. Taka konfiguracja sprawdzi się bardzo dobrze. Natomiast zawsze warto posłuchać przed ostateczną decyzja jeszcze kilka innych opcji. Spójrz proszę na monitory Dynaudio Emit M20 . To bardzo energetyczne, dynamiczne, gęste i plastyczne granie. Świetna propozycja dla Twoich preferencji. Spójrz także na System Audio Saxo 5 .

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Onkyo TX-8270 pomoc w doborze kolumn 2018/02/21 21:00 #441699

Dziękuje za odpowiedzi. Załóżmy jeszcze sytuację, że zmieniona zostaje szafka pod TV z 2 metrowej powiedzmy na 1,6m wtedy pewno zrobiło by się miejsce na kolumny podłogowe. Co byście doradzili w budżecie tak aby całość jak wyżej wyszła ok. 6500 - 7000 zł. Wiele dobrego słyszałem np. o Dali Zensor

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez johnflower.

Onkyo TX-8270 pomoc w doborze kolumn 2018/02/23 07:31 #441725

Poczytałem sobie o Dynaudio. Wszędzie się przewija opinia, że potrzebują dużo prądu czy TX 8270 sobie z nimi poradzi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Onkyo TX-8270 pomoc w doborze kolumn 2018/02/23 13:05 #441728

Dynaudio są kolumnami trudnymi do napędzenia ,ten amplituner nie bardzo się nadaje .Focal to świetne kolumny co docenią zwłaszcza doświadczeni słuchacze bowiem to nie są głośniki do "robienia hałasu"
Miałem możliwość odsłuchu amplitunera Onkyo TX-8130 z kolumnami Heco ,grało to zaskakująco dobrze ,może to będzie dla Ciebie jakaś wskazówka
przemko77.blogspot.com/2017/12/a-moze-jednak-amplituner.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Onkyo TX-8270 pomoc w doborze kolumn 2018/03/22 12:42 #442475

a jak w tym zestawie sprawdziły by się monitor audio Silver 2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator