HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/14 23:48 #441601

Dzień dobry,
Nieco powielę pytania , acz nie do końca. Od dwóch tygodni czytam i zachodzę do salonów i już mam mętlik.
Jestem prawie szczęśliwym posiadaczem Technicsa SA-Ex310. Wiem, według większości znawców to sprzęt nienadający się do słuchania muzyki. W praktyce...wizycie z nim na odsłuchach okazuje się , że wcale nie jest tak źle. Mniejsza z tym.
Chcę zakupić amplituner sieciowy ( korzystam z Tidala i Spotyfi ). Ze względu na dogodne warunki zakupu wchodzi w grę zestaw:
1. Yamaha MusicCast R-N402D + Indiana Line Tesi 561

2. Pioneer SX-N30 + KEF C5

ewentualnie
3. Yamaha MusicCast R-N602 + Indiana Line Tesi 561
prawie poza zasięgiem...chyba, że to przepaść to:
4. Onkyo TX-8270 (srebrny), Klipsch Reference R-26F (czarny)

Problem zaczyna się u mnie w domu tzn. pokój ma 15 m (3 na 5 m) i maksymalna odległość od głośników do odsłuchu to 2-2,5 metra. Muzyka różna. Od klasyki przez jazz po rock, elektronikę i klubowe, chilloutowe klimaty. Często słucham cicho, podczas rozmowy, w nocy (mieszkam w bloku ). W dzień pozwolę sobie głośniej ale nie długo.
Odsłuchałem
yamaha 402, pioneera. Głośniki Kef Q350, Heco Aleva GT 202, Indiana 260, Indiana 261, B&W 685 i kolumnę Indiana tesi 561

Poki co monitory poza Indianą 261 i B&W 685 bardzo średnio wypadły. Rozczarowujące, bo człowiek zastanawia się czy warto zmieniać. (Dodam że jestem zawodowym muzykiem. Nie jestem audiofilem, ale słyszę różnice barwowe itp.) B&W niestety trochę poza budżetem. Generalnie mimo że wszyscy którzy nie sprzedają indiany wieszają na niej psy to w tym przedziale cenowym wypada zdecydowanie najlepiej. Grały pod yamahą 402. Inaczej - pełniej wyszły podłogówki tesi 561 ...ale w 261 też coś jest.

Póki co moim faworytem jest Yamaha MusicCast R-N402D + Indiana Line Tesi 561 . Nie miałem okazji jednak posłuchać pioneera z kef c5. Mam zatem pytania:

1. Co Waszym zdaniem zagra najlepiej cicho? ( niektórzy twierdzą że między nr402 a nr 602 jest znikoma różnica) A może pioneer? Jest bardziej misiowaty ...Chociaż wolę selektywność i wyrazistość yamahy. Co do onkyo to wystarczyłby 8250 ale akurat nie na a 8270 w cholerę drogo wychodzi

2. Czy w ogóle w takim małym pomieszczeniu gdzie jeszcze mam meble (chociaż mało) nie zrobi się kocioł?

Ma ktoś doświadczenie lub ewentualnie wie coś wiecej?

Inne zestawy sobie odpuszczam. Te mogę mieć korzystnie.

Z góry dzięki za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/15 01:48 #441602

kiedyś miałem kolumienki sonusa auditor m ......w połączeniu z mcintoshem ma 7000 i 301 oraz albedo....było to bardzo dobre "ciche" granie ...polecam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/15 16:08 #441611

Cześć. 15m kw to sporo na podłogówki - chyba że masz sporo wolnego miejsca.

A może podstawkowe+subwoofer?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/15 16:15 #441612

Ja zamiast rn602 brał bym as701+chromecast.
Za 150 więcej masz sprzęt na lata.

Ale zacznij od kolumn.
Nie napisałeś co masz teraz... czego brakuje w graniu teraz? Muszą być nówki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/15 16:43 #441614

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość

ads napisał: Cześć. 15m kw to sporo na podłogówki - chyba że masz sporo wolnego miejsca.
A może podstawkowe+subwoofer?


Ogłoszenia sprzedaży to chyba nie w tym dziale. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Juno.

Re:Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/15 16:54 #441615

@Juno -
1. przeczytaj mój post jeszcz raz i proszę pokaż mi gdzie jest ta oferta sprzedaży?
2. Myślisz że podłogówki w 15m.kw zagrają lepiej od podstawek+sub.
3. Pokaż w ogóle podstawki w cenie do 2k, które zagrają po cichu jazz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/15 21:32 #441618

Ad.2 - w 15 metrach spokojnie można postawić podłogówki jak i monitory. Nic tu akustycznie nie przeszkadza. Oczywiście pomijamy jakieś ekstremalne kolumbryny choć patrząc na dokonania bogatych Azjatów zamieszkujących Singapur, Tajwan i Hong Kong w podobnych klitkach jak my w Polsce to mam wrażenie, że żadne limity wielkości kolumn nie obowiązują.

Ad.3 Moje Elac 510 są monitorami i potrafią grać cicho Jazz i to bez używania regulacji tonów czy filtra loudness i myślę, że znajdzie się jeszcze kilka modeli innych firm dających sobie z tym w sumie wcale nie tak trudnym zadaniem radę. Bas w "dżezie" nie ma symulować młota pneumatycznego, owszem ma być słyszalny ale raczej chodzi o kontrolę i barwę a nie o masę, z resztą kontrabas aż tak nisko znowu nie schodzi, żeby trzeba było używać subwoofera.

Przy okazji - kupowanie subwoofera do muzyki w tym budżecie to pomyłka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/16 02:55 #441623

allegro.pl/technics-sa-ex310-amplituner-...reo-i7095317409.html

Serio, tak duze pieniadze inwestowac do amplitunera wazacego 6kg?
Lepiej kupic uzywane kolumny i wzmacniacz stereo.Doszukiwac sie w tym technicsie barwy to musi byc lepsze niz wspinaczka na mount everest :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/16 08:15 #441624

Ten Technics to świetny, a nawet wybitny sprzęt - napisali 200W, a z gniazdka ciągnie 160W :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/16 10:13 #441626

John 1.5 V napisał: ... choć patrząc na dokonania bogatych Azjatów zamieszkujących Singapur, Tajwan i Hong Kong w podobnych klitkach jak my w Polsce ...


Dawno nic nie pisałem, więc żeby nie było, że się obcyndalam:

books.google.pl/books?id=BJAWDAAAQBAJ&pg...are%20meters&f=false

Przeciętna wielkość chałupy na Tajwanie to 122 metry kwadratowe (wiem, że nie na temat).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/16 10:14 #441627

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość

ads napisał: @Juno -
1. przeczytaj mój post jeszcz raz i proszę pokaż mi...

Kolego, cytowany przeze mnie post Twój, sugerujący zakup podstawkowych + subwoofer był Twoim pierwszym postem na tym forum. Pierwsze co zrobiłeś to zakwestionowałeś sensowność podłogówek na 15 m^2.
Wybacz więc za moje skojarzenie. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Juno.

Re:Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/16 10:47 #441628

Wybaczam :)...

Miały być do 2000 - Elac510 kosztują 3000 za używane :p nowe 7000.

Kolega wybrał kolumny podłogowe około 2200!

Trzeba się zastanowić czy chcemy takie sobie podłogówki czy kosztem zejścia jednak lepsze podstawkowe.


Ja proponuję posłuchać:
Wzmacniacz Yamaha as701, nad326bee+ chromecast.

Kolumny podstawki: Epos K2, AE101, Sonus Toy, Wilson Raptor 2. Elac Debut F3.
Podłogowe: Elac Debut F6.

Te Indiany też złe nie są.


Dla siebie kupił bym: Yamaha as701+chromecast.
Kolumny Dynaudio Emit 20.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/16 13:41 #441630

Próbka tego co potrafią choć tu w większości akcja rozgrywa się chyba w Japonii. Jak porównać proporcje skrzyń do tylnej ściany to wychodzi na to, że wg rodzimych specjalistów będzie "katastrofa" a tym czasem oni tam TO ROBIĄ i nie ma, że "kolumny się duszą".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/16 15:10 #441632

Mi nie chodzi o sam fakt duszenia się bo to zależy od modelu - są i podstaki które potrzebują więcej miejsca z tyłu.

Chodzi mi o wskazanie koledze faktu że w cenie takich sobie podłogówek - bez urazy te Indiany są całkiem całkiem - może mieć znacznie lepsze monitory. Które tak samo dobrze odnajdą się w 15 metrach.

Do podłogówek proponuję dorzucić Heco MS700.

Zaproponujce coś sami zamiast krytykować.
Rn602 zagra tak samo jak as701?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jaki zestaw do cichego słuchania 2018/02/16 16:27 #441633

...ale kolega chyba na odsłuchach bo milczy.

Jak dla mnie RN602 gra w tych pieniądzach nieźle .... ale funkcje sieciowe i radio da się zastąpić za 150 zł Chromecastem - WARUNEK trzeba mieć dobre WiFi i Smartfona do sterowania.

Kolumny masz wybrane ... ale posłuchaj gdzieś Epos K2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator